Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   81,99
   % 0,56
   BIST
  • DOLAR
   3,78
   % 1,604
   Dolar
  • EURO
   4,01
   % 1,217
   Euro
  • ALTIN
   146,44
   % 0,426
   Altın16.01.2017 Facebook Giriş Yap. Facebook Giriş linki Facebook hızlı giriş nasıl yapılır ? Facebook engellendi !

Tarih: 16-01-2017 08:21:46 Güncelleme: 16-01-2017 08:30:46 + -


Ülkemizden yaşanan elim olaylarından sonra sosyal medya ağlarında ciddi bir yavaşlık konusu oldu. Bunun asıl nedeni insanları sürekli kan ihtiyacı ya da farklı sebeplerden dolayı sokaklara dökmek isteyen provakatörlerin asılsız çağrılarıdır. Sağlık bakanlığı ve kızılay tarafından yapılan kan ihtiyacı yok açıklamasına rağmen insanları sürekli sokağa dökmek için yapılan asılsız duyurular ve sokak eylemlerinin sosyal medya üzerinde organize edilmesi nedeni ile facebook ve twitter yavaşladı.


16.01.2017 Facebook Giriş Yap. Facebook Giriş linki Facebook hızlı giriş nasıl yapılır ? Facebook engellendi !

FACEBOOK GİRİŞ YAP. 

Facebook Giriş Yapmak İçin Tıklayınız

Facebook giriş işlemlerini sizlerle paylaşıyoruz. Facebook'ta giriş sorunu yaşanıyor. Türkiye genelinde henüz bilinmeyen bir neden ile giriş sorunu yaşanıyor. Peki Facebook'a giriş nasıl yapılır? Bazı kullanıcılar akşam saatlerinde sorunun düzeldiği ve giriş yapabildiğini söylüyor. Bir çok kullanıcı ise hala Facebook'a giriş yapmakta ya da yavaşlık sorununun devam ettiğini bildiriyor. İşte Facebook giriş yöntemleri ve detaylı açıklamalar.

Facebook giriş ekranı için tıkla

FACEBOOK'A TELEFONDAN VEYA BİLGİSAYARDAN NASIL GİRİLEBİLİR?

Kullanıcılara Facebook'a farklı yöntemler deneyerek girebileceklerini hatırlatan Mehmet Yunus Bağışlar, konuyla ilgili kendi Facebook sayfasından bir bilgi paylaştı. Bağışlar'ın hesabından paylaştığı bilgi şöyle, “Akıllı telefonunuzdan 'Google Play Store' ye ya da 'Apple Store' uygulamasına 'Hotspot Shield VPN' yazarak Hotspot Shield programını aratın. Android telefonlarda 'Hotspot Shield VPN Android' olarak çıkacaktır. Programı yükleyin ve sorunsuz bir şekilde Facebook'a giriş yapın. Bilgisayarınızdan Facebook'a giriş yapabilmek için DNS ayarlar">ayarlarını değiştirmeniz gerekmekte.

Bazı güncel DNS adresleri şu şekilde:

Google – DNS Ayarları:

8.8.8.8

8.8.4.4

Open DNS Ayarları:

208.67.222.222

208.67.220.220

NORTON – DNS Ayarları:

198.153.192.1

198.153.194.1

Uydunet - DNS Ayarları:

62.248.80.161

62.248.80.162

Dnsadvantage - DNS Ayarları:

156.154.70.1

156.154.71.1

ScrubIt - DNS Ayarları:

67.138.54.100

207.225.209.66

GTEI - DNS Ayarları:

4.2.2.1

4.2.2.2

4.2.2.3

4.2.2.4

4.2.2.5

4.2.2.6

Android cihazlardan yasaklı sitelere nasıl girilir?

Cep telefonları ve akıllı telefonlar üzerinden twitter ve Youtube a giriş Hotspot Shield programının android sürümünü Google Play den aratarak indirip, kurun.

Protect me simgesine tıkladıktan sonra artık bağlanmaya hazırsınız.

Iphone kullanıyorsanız, aynı programın ios sürümüne mevcuttur.

İPHONE'DA DNS NASIL DEĞİŞTİRİLİR? İŞTE SIRASIYLA İPHONE DNS AYARLARI DEĞİŞTRME:

-iPhone DNS değiştirme için öncelikle telefonunuzda Settings / Ayarlar bölümününe dokunun.

-iPhone ayarlar menüsünde Wi-Fi / kablosuz ağı göreceksiniz. Ona dokunun.

-Daha sonra iPhone Wi-Fi ayarları içerisinde bağlı olduğunuz kablosuz ağı göreceksiniz. Yaninda mavi info butonunu göreceksiniz. Ona dokunun.

-İphone Wi-Fi DNS ayarlarını değiştirmek için Wi-Fi detaylarında DNS bölümünü bulun. Buraya istediğiniz DNS leri girebilirsiniz.

Host Dosyası değiştirerek nasıl girilir?

Aşağıdaki dizinde belirtilen host dosyasını not defteri ile açın.

Daha sonra aşağıdaki linkini verdiğim adresten sitenin ip adresini bulun.

Son olarak açmış olduğunuz host dosyasının içine ip adresi ve site adını formata uygun olarak yazın ve dosyayı kaydedin.

Örnek Yazım:

199.16.156.230 twitter">twitter.com

199.16.156.230 http://www.twitter">twitter.com

Not:Sitelerin birden fazla ip adresi olabilir, örneğin Youtube ait yüzlerce ip adresi mevcuttur, herbir ip adresi yukarıdaki formata uygun olarak ayrı ayrı girilmelidir.

Host Dosyası Yolu:

C:WindowsSystem32driversetc

Twitter İp Adresleri:

Name: twitter">twitter.com

Address: 199.16.156.230

Name: twitter">twitter.com

Address: 199.16.156.38

Name: twitter">twitter.com

Address: 199.16.156.

İŞTE FACEBOOK İNDİRME SEÇENEKLERİ

Facebook'u İOS'a indirmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://itunes.apple.com/tr/app/facebook/id284882215?mt=8

Facebook Messenger'ı Android'e indirmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.orca&hl=tr

Facebook'u BlackBerry'e indirmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://appworld.blackberry.com/webstore/content/50777/?countrycode=TR&lang=en

Facebook'u Windowsphone'a indirmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/messenger/3219d30d-4a23-4f58-a91c-c44b04e6a0c7

BTK'DAN AÇIKLAMA

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yetkilileri, hem bu sitelere erişimin sağlanamadığı hem de internet hızında yavaşlama olduğu bilgilerinin kendilerine de ulaştığını belirtiyor.

Ancak erişim engeline dair bir mahkeme kararı olmadığı vurgulanıyor. Erişim sorunlarının yoğunluktan kaynaklanmış olabileceği belirtilirken, teknik inceleme de yürütülüyor.

Facebook giriş ekranı haberimizde. Facebook giriş sorunu devam ediyor. Sosyal medya devi Facebook'taki yavaşlık devam ediyor. Bazı kullanıcılar ise giriş yapamadığını diğer medya araçlarından dile getiriyor. Mobil cihazlardan giriş yapmak isteyen kullanıcılar haberimizden yöntemler hakkında bilgi edinebilirler. Sorunun ne zaman düzeleceği ise henüz bilinmiyor. İşte tüm ayrıntılı açıklamalar.

Bu haberimizde sizlere Facebook Giriş Yap, Facebook Mobil İndir, Facebook hızlı giriş nasıl yapılır ? Saldırılar Sonrası Facebook Açılmıyor Yoksa Çöktü Mü? gibi merak edilen konulara açıklık getirdik ve neden FACEBOOK GİRİŞ problemi yaşadığımızı sıraladık. İşte detaylar...

Zaman zaman ülkemizde yaşanan bombalı saldırılar ve sonucunda yaşanan şehit haberlerine sevinen bazı terör odakları aynı zamanda da yandaşlarına sosyal medyayı da etkili kullandırmaya çalışarak çok ciddi karmaşaya, morel bozukluklarına ve ortaya attıkları yalan haberlerle nerdeyse iç karışıklık çıkarabilecek noktaya getiriyorlar işi. Hal böyle olunca vatandaşların üzüntüsünün üzerine eklenebilecek ek üzüntüleri engellemek için Ulaştırma Bakanlığınca önlem babında sosyal medyada duraksamalar, yavaşlatmalar ve hatta durumun vahmetine göre kısa süreli kapanmalar meydana getiriliyor.

Facebook Giriş Yapmak İçin Tıklayınız

İşte size çok gerilere gitmeden örnek verecek olursak; Atatürk havalimanında meydana gelen canlı bomba hain saldırısı, yine Ankaradaki bomba saldırılar, son olarak da yine Rus Büyükelçi saldırısı olaylarını örnek gösterebiliriz. Bu haberlerin akşamına sanki kan ihtiyacı varmış gibi çeşitli yalan haberler üretildi veya şehit sayısı 10 iken 100 şehit vermişiz gibi vatandaşlar paniğe, morel bozukluğuna sürüklenmek istendi. Hatta sanki bu saldırıların faili hükümetmiş gibi devlet terörü yaşanmış gibi yayılmaya başlandı. Hal böyle olunca hali ile bu yalan haberler internette kısıtlamaya gidilerek önlenmeye çalışıldı.

Facebook giriş neden yapılmıyor? Kullanıcılar sabah saatlerinden itibaren Facebook üzerinde işlemlerini gerçekleştiremiyorlar. Oyun oynamak, bilgi almak, arkadaşlarıyla sohbet etmek ve ticari işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar erişim sıkıntısı çekiyor. Facebook'un neden açılmadığını merak eden kullanıcılar, bir yandan da nasıl giriş yapılacağını merak ediyor. Peki Facebook'a nasıl giriş yapılır?

Facebook'un neden açılmadığı henüz bilinmiyor ve yetkililerden herhangi bir açıklama geldi. Ancak patlama sonrasında erişim sıkıntısının yaşanması ise büyük bir ihtimal bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi için alınan bir yöntem olabilir.

Kullanıcılar illegal yollarla Facebook'a giriş yapabilirler ancak bu bağlantı çeşitlerinin zararlı olmasından dolayı önermiyoruz.

Havalimanındaki Saldırının Ardından Facebook Güvenlik Butonunu Etkinleştirdi

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısının ardından kullanıcılarına, “Güvende misin, güvendeysen bunu arkadaşlarına bildir” mesajı gönderdi.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısının ardından sosyal paylaşım sitesi Facebook harekete geçti. Facebook, kullanıcılarına “Güvende misin? Görünüşe göre Atatürk Havalimanı'nda patlamadan etkilenen bölgedesin. Güvende olduğunu arkadaşlarına bildir” iletisi gönderdi.

Facebook'un “Güvendeyim- Bölgede değilim” butonlarını etkinleştirmesiyle birlikte, kullanıcılar güvende olup olmadıklarını sosyal medyada paylaşıyor.Facebook bu yanıtları da diğer kullanıcılara bildirim olarak gönderiyor.

Facebook giriş için haberimizi inceleyebilirsiniz. Dün gece geç saatlerden itibaren kullanıcılar Facebook'a girmekte zorlanıyorlar. Özellikle Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen hain saldırının ardından gece saatlerinde erişim sıkıntısı başladı. Kullanıcılar ise Facebook'un enden açılmadığını merak etti. Peki Facebook'a nasıl giriş yapılır?

Facebook Giriş Yapmak İçin Tıklayınız


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI