Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır

Vaser liposuction klasik liposuction yöntemine tam anlamı ile bir alternatif oluşturan uygulamalardan biridir.  Klasik liposuction yöntemi Vaser liposuction’dan sonra oldukça geride kalmış yöntemlerden biridir.  Yeni nesil yağ aldırma yöntemi olan Vaser liposuction kişinin bölgesel yağlardan kurtarılmasını sağlamaktadır. Üstelik bu en kısa sürede ve ciddi anlamda başarı oranı yüksek bir biçimde gerçekleştirmektedir.  Bugün bütün dünyada ve ülkemizde de uygulanan Vaser liposuction estetik ameliyatları en fazla tercih edilenlerden biridir.  Özellikle son 20 yılda gelişen teknoloji estetik plastik cerrahi alanında çok fazla yeni alternatif tedaviler oluşturmuştur. Vaser liposuction da bunlardan biridir.  Özellikle bölgesel yağlar konusunda çok başarılıdır.

Vaser Liposuction Operasyonundan Sonra İyileşme Süreci

Vaser liposuction yöntemi diğer yöntemlerden oldukça avantajlıdır.  Öncelikle hastada ağrı ve acı hissetmediği gibi uygulamanın yapıldığı bölgede şişlik ve morluk oluşması da yaşanmaz.  Ayrıca çok minik mikro kanüller ile işlem yapıldığı için iz kalma ihtimali sıfırdır.  Bu kadar kısa sürede iyileşme gösteren uygulama hastalar tarafından oldukça tercih edilen bir yöntemdir.  Kısa sürede hasta günlük yaşamına ve işine dönmektedir.  vaser liposuction da yağ dokusu ultrasonik ses dalgaları aracılığı ile sıvılaştırılır.  Mikro kanüllerle çekilerek yok edilir.

Kimler Vaser Liposuction Yaptırabilir

Vaser liposuction tek bir bölgede yapılabildiği gibi vücudun başka diğer bölgelerinde de uygulanabilen bir işlemdir.  Örneğin erkeklerde meme dokusundaki fazla gelişme üzerinde etkilidir.  Yani jinekomasti tedavisinde kullanılmaktadır.  Kadınlarda ise daha çok bölgesel yağlanmaların yoğun olduğu karın basen kol ve gıdı bölgesinde uygulanır. En fazla yağların birikmiş olduğu bölgeler de uygulama yapılmaktadır.  Bacakların iç kısmı dış kısmı dizlerin iç kısmı sırt ve bel bölgesinde uygulanan bir işlemdir.  Ayrıca göğüslerde de yapılmaktadır.  Hastaya eğer Vaser liposuction birden fazla bölgesinde uygulanacaksa bu işlem genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık olarak tek bir bölge de Vaser liposuction yapılması durumunda bu süre 1 saat gibi bir zamanda gerçekleştirilir.  Ameliyattan sonra ise hasta iyileşme sürecinde korse giymek zorundadır ve olası ağrılara karşı da birkaç gün doktorun önerdiği ağrı kesiciler alınarak bu sürece ağrısız atlatması sağlanır.  Hasta ameliyattan 2 saat sonra kaldırılıp yürütülür.  Hastanın durumuna bağlı olarak dilerse aynı gün taburcu edilebilir.  Ancak hasta evde geçireceği iyileşme süresince korseyi en azından üç hafta çıkarmamak zorundadır.

Vaser Liposuction Operasyonundan Sonra İyileşme Süreci Nasıldır

Estetik operasyonu sonrasında hastanın 3 hafta boyunca korse kullanması şarttır.  Morluk ve ödem klasik liposuction’a göre çok daha hafiftir ve kısa sürede tamamen iyileşir. Bütün cerrahi operasyonlarda olduğu gibi iyileşme sürecinde hastanın belli zaman ödemi olabilir. Bu normal ameliyat sonrası beklenen bir durumdur.  Hasta ameliyattan sonra ilk haftada ödemler iner ve yapılan işlemle ilgili incelme etkisini göstermeye başlar. 10 günden itibaren ise bu etki çok daha belirgin durumdadır.

Vaser Liposuction Hangi Mevsimde Yapılır

Klasik liposuction da genellikle bahar ve kış ayları tercih edilirdi.  Ancak Vaser liposuction da böyle bir zaman farkı bulunmamaktadır.  Hasta dilediği her zaman operasyonu yaptırabilir.  Hava şartlarının iyi veya kötü olması ameliyatı olumlu veya olumsuz etkilemez. Ancak Vaser liposuction’dan sonra hastanın mutlaka korse kullanması gerekir.  Dolayısıyla fazla sıcak mevsimde ameliyat olan hastaların o dönemde korse giymesi belki hastaları rahatsız eder.  Onun dışında ameliyat açısından hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

https://www.huseyinkandulu.com/vaser-lipo/ hakkında detaylı bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here