Bişektomi, yanak estetiği olarak bilinir. Özellikle yanaklarındaki fazla yağı aldırmak isteyen bayanlar bişektomi işlemini sıklıkla tercih ederler. Bişektomi sayesinde bayanlar daha keskin yüz hatlarına sahip olurlar ve en çokta genç bayanların en büyük tercihidir. Bu estetik yöntemi yanak yağlarının alınması ile yapılır ve cerrahi operasyon gerektirir. Bişektomi estetiği sayesinde çene ve yanak bölümü daha keskin ve narin görünür. Yüz hatlarını belirgin hale getirmek isteyen kadınlar bu estetik yöntemi ile hayallerine kavuşabilir.

Bişektomi operasyonu gençlik üçgeni olarak biliniyor ve çene ile yanaktaki elmacık kemikleri arasında üçgen görünümü oluşturur. Bişektomi estetiği sayesinde kişinin yüzü daha estetik ve daha genç bir görünüme kavuşur. Özellikle V tarzı yüz tipine sahip olmak isteyen kişiler bu operasyonu sıklıkla tercih ediyor. Bu operasyon halk arasında yanak inceltme operasyonu olarak da bilinir çünkü yanaklarda bulunan kalın dokular cerrahi operasyonlar sayesinde inceltilir. Bu cerrahi operasyon yaklaşık yarım saat sürer ve yanağın kısmından işlem yapıldığı için kişinin yüzünde ameliyat izi kalmaz.

Bişektomi Estetiğini Kimler Yaptırır?

Bişektomi işlemini her cinsiyetten ve her yaştan kişi yaptırabilir. Fakat operasyon gereği genelde 20-25 yaş arası insanlar tercih ediyor. Fiziki şartlar açısından da 25 yaş idealdir çünkü bu yaşın altındaki bireylerde yüz hatları tam oturmamış olur. Yüz hatları iyice oturması için en az 25 yaşına gelmeyi beklemek gerekir. Bununla birlikte yanak kısmında fazla yağ olan, yüz bölgesi kilolu olanlar ve kalın yüz hatlarına sahip olan bireyler bişektomi operasyonu yaptırarak istediği görünüme sahip olabiliyorlar.

Vücudu ile yüz yapısı orantılı olmayan bireyler de bişektomi operasyonu ile daha keskin yanak hatlarına sahip olabilirler. Bişektomi operasyonu her ne kadar bayanlar tarafından yaygın olarak görülse de erkekler de bu operasyonu tercih ediyor. Böylece daha belirgin yüz hatlarına sahip olabiliyorlar.

Bişektomi Operasyonu Nasıl Yapılır?

Bişektomi operasyonu yukarıda da bahsedildiği gibi yanakların inceltilmesi ile yapılır. Bu operasyonda yanakların iç kısmında yet alan bukkal yağ dokusunun bir bölümü çıkarılır. Fakat bu işlem öncesinde operasyonu yaptırarak kişi uzman hekime muayene olmalıdır ve aklındaki şekli doktora bildirmelidir. Ameliyat tarihine karar verildikten sonra kişi operasyona aç bir şekilde gelmelidir. Lokal anestezi eşliğinde kişinin yanağından 1 cm genişliğinde kesi açılır. Tabi operasyon öncesinde kişiye belli başlı kan tahlilleri yapılır.

Bişektomi Operasyon Fiyatları Nasıl?

Bişektomi fiyatları operasyon yapılacak hastanenin kalitesine göre ve verilecek şekle göre farklılık gösterir. Bunun için önce hastanın uzman bir hekim tarafından detaylı bir şekilde muayene olması gerekir. Sonrasında hekimin edeceği muayene eşlinde fiyatlara karar verilir. Fiyatı her ne olursa olsun öncelikle estetik operasyonunun gerçekleşeceği hastanenin güvenilir olmasına dikkat etmek gerekir.

https://www.ekremkeskin.com/bisektomi-yanak-inceltme-estetigi/ ß Detaylı bilgiler sayfamızda bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here