Evde Kan Alma Fiyatları

Evde kan alma hizmeti hasta yorulmadan evinden çıkmadan kendi konforu için de sağlık hizmetinin ayağına gelmesi son derece önemlidir.  Tahlil ve tetkiklerin yapılması gerektiği bazı durumlarda sabah aç karnına laboratuara gitmek veya hastaneye gitmek gerekir. Aynı zamanda hastanın ileri yaşta olması yatağa bağımlı olması bu tür durumlarda son derece zahmetlidir. Ancak evde kan alma ve sağlık hizmeti hasta açısından çok büyük avantaj teşkil etmektedir. Hasta hiç yorulmadan gerek iş yerinde gerekse evine verilen sağlık hizmeti içinde sterilizasyon koşulları içinde kanı alınmaktadır.  Hizmetin sağlıklı yürüyebilmesi için önceden aranıp randevu alınması gereklidir. Gün içinde mobil laboratuvar ekibi oluşturan kurumlar da direkt adrese çağırma imkânını da bulunmaktadır.

Evde Kan Alma Fiyatları

Evde kan alma fiyatları kuruma göre ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Ancak ücretin banka havalesi veya nakit olarak ödenmesi bazı kurumlarda kredi kartı ile ödenmesi de mümkündür. Özel sağlık sigortası kapsamında olan hastaların evde kan alma işlemi de kurum tarafından gerçekleşmektedir.  Provizyon şartlarını yerine getirme getirilmesi durumunda doktorun talep etmesi hasta istek kâğıdının kaşeli ve imzalı olması bu testlerin yapılabilmesi için yeterlidir.  ancak özel sağlık sigortası bulunan hastaların işlemden önce provizyon alması gerekmektedir.

Büyük şehirlerde trafik sıkıntısı,  hastaların evinde kan alma ve laboratuvar gibi diğer sağlık hizmetlerini evden alması çok önemlidir.  Büyükşehirler de yaşayan hastaların trafik stresi yaşamadan ve evden taşınma zahmeti olmadan bu işlemlerin yapılması hasta açısından bir konfordur.

Evde Kan Verme

Kurumsal laboratuvar hizmeti veren sağlık görevlilerinin ve hemşirelerin hastanın ayağına giderek gerekli kanları alması hasta açısından son derece önemlidir.  Evde kan alma gibi sağlık hizmeti veren sağlık kurumları ve laboratuvarlarının önceden aranarak randevu alınması kaliteli hizmet açısından oldukça önemlidir. İstenen kan tetkikleri ölçüsünde tüpler hazırlanarak hastanın kanını evinde ve kendi konforu için de alırlar. Alınan kanlar en kısa sürede laboratuvara ulaştırılarak güvenli bir biçimde tetkik edilip üzerinde çalışılır.

Artık günümüzde birçok hizmetin evden veriliyor olması günümüz modern çağın önemli hizmetlerden biridir. Laboratuvar hizmeti veren kurumlar alınan kan örneklerini en kısa zamanda çalışılarak gerek email üzerinden,  gerekse faks ile hastalara ulaştırmaktadır.  Ayrıca hasta kendi T.C. kimlik numarasını yazarak hizmet veren kurumun sitesine girdiğinde kendi tahlil sonuçlarını oradan ulaşma imkânına da sahiptir.

Evde Kan Alma Fiyatları

Evden hastalara hizmet veren kurumlar hastaların evinden kan alınmasını sağlayan ekip tarafından bu hizmeti vermektedir.  Dolayısıyla hizmet verilecek olan hastanın adresi hastanın kuruma uzaklığı yapılacak test sayısının miktarı dolayısıyla bütün bunlar ücreti etkileyen durumlardır.   O nedenle tam anlamıyla bu konuda fiyat vermek mümkün olmamaktadır.  Fiyat konusunda en sağlıklı olan kurumla iletişime geçip istenen kan örnekleri çerçevesinde fiyatı tam olarak öğrenmektir.  Aynı zamanda hastaların SGK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı’na bağlı olması durumunda belli oranda fiyat indirimi sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra hastaların özel sağlık sigortası olması durumunda ise provizyon alındığında bu hizmeti ücretsiz olarak yaptırma olanaklarına da sahiptirler.  Özellikle son günlerde coronavirüs enfeksiyonu sebebiyle birçok hasta hastanelere gitmekten imtina etmektedir.  Bu hastalarında laboratuvar hizmeti evde kan alma,  kan testi yapma gibi hizmetleri evlerinde kendi konforlarında verilmektedir.  Dolayısıyla hasta iltihap riskine karşı hastane ortamına girmemiş ve evinden çıkmayarak sağlık hizmetini ayağına kadar almış olmaktadır.

Evde kan almanın konforu hastaların evinden çıkmayarak laboratuarın hizmetinin eve gelmesi üstelikte canı yanmadan lokal anestezik sprey kullanılarak hastanın kan alması gerçekten hastaya oldukça konfor sağlamaktadır kurumlar bu konuda profesyonel ve tecrübeli hemşireler kullanarak hasta memnuniyetini arttırmaktadır.

https://www.labistanbul.com.tr/evde-kan-alma.html <— detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here