Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon uzun yıllardır dünyada ve Türkiye’de çok uygulanan işlemlerden biridir.  Lazer epilasyon sağlıklı olarak uygulanabilmesi için ciltte herhangi bir makyaj, krem veya maske olmamalıdır.  Ayrıca lazer epilasyon uygulaması ışınlardan oluştuğu için ve bu ışınlardan insanların etkilenmemesi için gözlerin bir özel gözlükle kapatılması gerekir. Bu hazırlıklar lazer epilasyon öncesinde yapılmalı ve daha sonra lazer uygulaması işlemine geçilmelidir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Lazer epilasyon vücudun farklı birçok alanına uygulanan bir işlemdir.  Dolayısıyla fiyat konusunda farklılıklar oluşur.  Fiyatları etkileyen ve belirleyen bir takım faktörler vardır.  Bunlar lazer epilasyon yaptıracak kişilerin cilt yapısı kılların incelik ve kalınlıkları kıl renkleri lazer epilasyon fiyatlarını etkiler.  Bir diğer konu ise epilasyon uygulamasının yaptırılacağı merkezlerdir.  Şişli lazer epilasyon konusunda kendisini kanıtlamış ve uzman hekim kadrosuyla çalışmaktadır.

Ayrıca lazer epilasyon maalesef ülkemizde merdiven altında ve sağlıksız koşullarda da yapılmaktadır.  Aynı zamanda hastaların bunlardan kaçınması,  mutlaka hastane koşullarında veya uzman hekimlerin uyguladığı bilinen merkezlerde yaptırılması son derece önemlidir.  Dolayısıyla buradan bakıldığında lazer epilasyon fiyatlarını değiştiren faktörler aynı zamanda sağlık açısından da önemli faktörlerdir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

İnsanların genellikle ergenlik döneminde başlayan ve uzun yıllar devam eden istenmeyen kıllar estetik açıdan sorun oluşturmaktadır. Ayrıca kılların diğer alınma yöntemleri sağlık açısından da ve enfeksiyona sebep olması açısından da risklidir.  Dolayısıyla lazer epilasyon uygulaması ile hem ömür boyu istenmeyen kıllardan kurtulmuş olmakta hem de bunları yok etmek için zaman ayırmak zorunda kalınmaz.

Dünyada ve Türkiye’de lazer epilasyon farklı cihazlarda yapılmakta ve dolayısıyla farklı uygulamalarla bütün cilt ve kıl türlerine uygulanmaktadır. Lazer epilasyon kalıcı çözüm üreten bir işlemdir.  Teknoloji son yıllarda bu konuda oldukça gelişme göstermiş bütün vücudun 6 ay gibi kısa bir sürede istenmeyen kıllardan kurtulmasını mümkün hale getirmiştir.

Maslak lazer epilasyon kılların yapısını değerlendirerek kısa sürede uzman kadrosuyla ve teknolojik olarak gelişmiş lazer cihazları kullanarak kalıcı çözüm sunan merkezlerden biridir. Kıl ve cilt renginin yapısına göre değişiklik gösteren kılların bitiş  süresi maksimum 6 ay gibi bir zamanda tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Kaç Seans Uygulama Gerekir?

Lazer epilasyon ışınlarının belli bir dalga boyunda kıl köklerine uygulanmasıyla kıl kökleri yakılarak tamamen ortadan kalkmasını sağlar.  Ancak lazer epilasyon uzman kişiler tarafından yapıldığında doğru seanslarda tamamlanmaktadır. Lazer epilasyon ciddi işlemlerden biridir. Beşiktaş lazer epilasyon merkezinde uzman hekimler ile birlikte verilen sürede sağlıklı bir biçimde ve cilde zarar vermeden uygulanır. Çünkü lazer epilasyonda ısının ve enerjinin nasıl verileceğini hangi frekansta verileceğini doğru ayarlamak gerekir.

Bu işlem hekimlerin yapması durumunda 7-8 seans gibi bir sürede tamamen başarı ile sonuçlanmaktadır. Lazer epilasyon işlemi vücudun göz çevresi hariç bütün bölgesine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ancak epilasyonun nasıl uygulanacağına hangi bölgelerde daha fazla frekans kullanılması gerektiğine kılların ve cildin yapısına göre epilasyonun uygulama biçimini belirleyen hekimlerdir. Doğru yerde ve deneyimli hekimlerin yaptığı uygulamalarda kılların tamamen ortadan kaldırılması verilen seans sayılarıyla örtüşür.

Lazer epilasyon uygulama merkezleri İstanbul’un birçok ilçesinde hekim kadroları ile bu işi profesyonel olarak yapmaktadır.  Kıllardan kurtulurken aynı zamanda cildin doğal ve sağlıklı yapısını bozmamak epilasyon uygulaması kadar ciddi bir işlemdir.  Dolayısıyla hastane veya klinik koşullarda hekimler tarafından yapılan epilasyonlar her zaman en başarılı sonucu vermektedir. Fiziksel gelişimini tamamlayan ve vücudundaki istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmak isteyen herkes lazer epilasyon yaptırabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here