Burun Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır? Burun Dolgusu Fiyatları2020

Burun üzerinde var olan şekil bozukluklarının hyalüronik asit kullanılarak giderilmesi işlemine burun dolgusu denir. İşlemin yapılabilmesi için burun yapısının uygun olması gerekir. Doku çökmeleri, burun ucu düşüklüğü ve burun üstü kemerleri gibi basit problemler dolgu yardımı ile yapılmaktadır. Fonksiyon bozukluğu olan burun yapılarında dolgu ile düzeltmeler yapılamaz. Burun üzerinde var olan deformasyonlar belirlenir. Kişinin yüz hatlarına uygun olacak burun şekli belirlenir. Burun şekline karar verilirken kişinin isteği yanında yüz hatları da göz önünde bulundurulmalıdır. Burun üstü makyaj kalıntılarından ve varsa tozlardan arındırılır. Lokal anestezi uygulaması yapılır. İlk dolgu uygulaması yapılır. Kişi memnun kalmazsa tekrar dolgu malzemesi verilir. İstenilen burun şekli elde edilene kadar uygulamaya devam edilebilir. Burun dolgusu işleminin en önemli avantajı tekrarlanabilmesidir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Cildin nem ve canlılık dengesini sağlayan maddelerin zamanla üretiminin durması ile göz altında morluklar ve sarkmalar meydana gelir. Oluşan bu morluklar ve doku boşlukları estetik kaygıya neden olur. Kişilerin öz güvenlerini kırar ve yaşlı bir görüntü oluşturur. Bu problemlerin ortadan kaldırılabilmesi için cilt altına uygulanan işleme gözaltı ışık dolgusu denir. Plastik cerrahlar ya da uzman dermatologlar tarafından uygulanır. İşlem süresi yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir. Ağrı ve acı oluşmaması için anestezi uygulaması yapılmaktadır. İşlemden en az bir hafta önce alkol kullanımı bırakılmalıdır. Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler de işlem öncesi hekimlerine bu bilgiyi vermelidirler. İşlemin sonucu yaklaşık olarak 18 ay sürmektedir. Ayrıca işlemden sonra uygulanacak olan düzenli bakım ile işlemin etki süresi artırılabilir. Bu konuda bilgi almak için mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz. İşle sonrasında uygulamanız gereken bakımlar hakkında sizlere tavsiyelerde bulunacaklardır. Göz altı ışık dolgusu sayesinde daha canlı ve nemli bir cilde sahip olabilirsiniz.

Burun Dolgusu Fiyatları 2020

Burun dolgusu fiyatları hakkında bilgi almadan önce işlem yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz. Kozmetik cerrahi ve estetik uygulamalarına olan talep son 10 yılda zirve noktaya ulaşmıştır. Özellikle yüz bölgesine uygulanan estetik müdahaleler ilk sıralarda yer almaktadır. Hizmet veren hastaneler, klinikler ve merkezler kendi fiyat politikalarını uyguladıkları için aynı hizmetleri farklı fiyatlarda almanız mümkün. Kaliteden ödün vermeyen, insan sağlığını ön planda tutan ve hasta hekim ilişkisinin başarılı olduğu merkezleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu merkezlerden almış olduğunuz hizmetlerden son derece memnun kalacağınıza eminiz. Burun dolgusu yaptıran kişilere göz altı ışık dolgusu da tavsiye edilir. Bu sayede daha canlı ve ışıltılı bir cilt görünümü de elde edebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu noktalar kişinin dudak çizgisini doğru belirlemek, yüz ile dudak orantısını doğru ayarlamak, dudak ile burun delikleri arasındaki mesafenin korunmasını sağlamak ve kişinin istediği dudak ölçülerini yapmaya çalışmaktır. Bazı kişiler beğendikleri dudak şekillerini istemektedir. Ancak istenilen başarılı ve doğal sonucun elde edilebilmesi için mutlaka kişinin yüz hatları ile uyumlu dudak boyutu tercih edilmelidir. Özel olarak hazırlanan dolgu malzemesi dudak kenarlarından cilt altına belirtilen dozda enjeksiyon yardımı ile verilir. Dudak dolgusu bu şekilde yapılmaktadır. Çok kısa süren bir uygulamadır. Kişi aynı gün içinde günlük yaşantısına devam edebilir. Kullanılan dolgu malzemesi mutlaka sertifikalı ve insan sağlığına herhangi bir zararı olmayan bir malzeme olmalıdır. Dudak dolgusu işlemi 18 yaşını dolduran kişilere önerilmektedir. Sağlığınız için profesyonel hizmet veren kliniklerden hizmet almaya özen gösteriniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here