Ortodonti Tedavisi

Ortodonti çarpık ve uyumsuz dişleri olan kişilerin daha düzgün bir dişlere sahip olması için yapılan tedavi şeklidir. Bu işlemi yapan kişilere de ortodontist denir. Bu tedavi yöntemi genellikle belli yaşlar da olan kişiler için uygulanır. Genellikle her diş hekimliği bu tedaviyi yapmaz. Bu nedenle ortodonti hizmeti veren doktordan bu konuda destek almak gerekir.

Ortodonti Sorunları Neden Oluşur?

Ortodonti sorunları genellikle alt çenenin ön kısımda veya daha geride olması nedeniyle oluşur. Bu gibi sorunların giderilmesi için de genellikle hastanın ergenlik çağında dişlerini yaptırması gerekir.

Ancak hasta yetişkin bir dönem de ise bu durum cerrahi olan doktorlarla birlikte yapılır. Ortodonti sorunları genellikle çene sorunu yaşayan kişilerde de çok sık rastlanır. Sorunların giderilmesi için doktor tarafından teller takılır ve bu teller belli bir süre dişte kalır.

Ancak işlem bittiği zaman daha düzgün bir diş yapısına sahip olmuş olursunuz. Bu nedenle ortodonti fiyatları konusunu da mutlaka araştırmak gerekir. Genellikle kullanılan malzeme fazla olduğu için fiyatlar da çok daha pahalı olabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here