Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer epilasyon uygulamalarından başarılı sonuçlar alabilmek için bilinmesi gerekenlere dikkat etmek ve uygun koşulları yaratmak önemlidir. Göztepe lazer epilasyon uygulamaları hamileliği bulunmayan ve kıllarından kurtulmak isteyen herkese etkili hizmetler verir. Seanslardan önce uyulması gerekenler dikkat ederek kısa sürede etkili sonuçlar almak mümkün olur.

Ataşehir lazer epilasyon uygulamaları esnasında güneşe çıkmamak ve cildi olabildiğince güneş ışınından korumak gerekir. Güneş ışının nüfuz ettiği kıl köklerinde tepkimelere neden olabilir ve ciltte kalıcı lekeler bırakabilir. Bu nedenle güneşe çıkmamak ve cilde bakım kremlerini uygulamamak önemlidir.

Kadıköy lazer epilasyon uygulamaları kanserojen herhangi bir madde içermediğinden sağlığa zararlı bir uygulama değildir. Sağlık Bakanlığı onaylı cihazlar eşliğinde yapıldığı için cilde herhangi bir yan etkisi de söz konusu değildir.  İlk uygulama esnasında ciltte kızarıklık meydana gelebilir ancak bu durum son derece doğaldır ve ilerleyen günlerde tekrar cilt kendi tonunu kazanır.

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Göztepe lazer epilasyon uygulamaları lazer ışını yayan cihazlar eşliğinde gerçekleştirilir. Uzmanlar kontrolünde kullanılan cihaz cilt üzerinde hareket ettirilir ve ciltteki kıl köklerine nüfuz etmesi sağlanır. Lazer ışınının kıl köklerinde yarattığı ısı neticesinde köklerin zayıflaması sağlanır. Belirli seansların ardından da istenen zayıflık meydana gelir ve kıl kökleri etkisiz hale gelir. Bir kez yapılan bir lazer epilasyon uygulamasının ardından kalıcı olarak kıl ve tüylerden kurtulmak mümkün olabilmektedir. Lazer epilasyon uygulamaları sadece kıl kökleri üzerinde etkili olan cihazlar ile yapılır ve bu nedenle cilt üzerinde herhangi bir dokuya zarar verici etkiye sahip değildir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Ataşehir lazer epilasyon uygulamalarında tercihe göre bölge bölge olarak hizmet almak mümkündür. En sık tercih edilen bölgeler bacak ve kollar, bikini bölgesi ve koltuk altıdır. Her bölge farklı fiyat tarifesine sahiptir ve fiyatlar merkezlere göre farklılık gösterebilir. Net fiyatlar için merkezler ile görüşmek ve muayene olmak gerekir. Yapılacak ön muayene ile kılların ne kadar güce sahip olduğu saptanır ve ortalama gerekli olacak seans sayısı belirlenir. Seans sayısına göre de net bir fiyat çıkartılması mümkün olur.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Kadıköy lazer epilasyon uygulamalarında her cilt tipine ve kıl yapısına göre farklı teknik ve çeşitler kullanılır. Yüzde yüz başarı vermesi vermesi nedeni ile tercih edilen yöntemler sayesinde ciltte tahriş meydana gelmeden kısa sürede tüylerden kurtulmak mümkün olur. Her bir teknik farklı cilt tipi için uygundur ve kesin sonuçlar verir. Alexandrite lazer uygulaması, Diode lazer uygulaması, IPL lazer ve ND lazer uygulamaları en sık tercih eden ve kalıcı sonuçlar veren çeşitlerdir. Yapılacak ön muayene ile kişilere hangi yöntemin kullanılması gerektiğine karar verilebilir.

Kaç Seans Uygulama Gerekir?

Lazer epilasyon uygulamalarında seansları takip ederek son seansa kadar katılmak sureti ile başarılı sonuçlar almak mümkün olur. Vücutta bulunan her bir kılın uzama süresi ve kalınlığı birbirinden farklıdır. Bu nedenle tek seans ile bu kıllardan kurtulmak mümkün olmaz.  Seanslara katılmadan önce ilk gidişlerde jilet kullanarak kılların net görülmesi sağlanabilir. Ağda ve cımbız kullanımlarında kıllar kökten alındığı için epilasyonda doğru sonuçlar vermeyebilir. Ortalama olarak kıllarda 6 seansın ardından başarılı sonuçlar gözlemlenebilir. Ancak sonuçların kalıcı olması için önerilen seansların sonuna kadar bitirilmesi gerekir. Kılların güç yapısı yaşa bağlı olarak da değişeceği için tam seansın belli olması için muayeneye gidilmesi önerilir. Lazer epilasyon fiyatları 2020 hakkında daha net bilgi için firma ile iletişime geçilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here