Burun Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Türkiye’de estetik cerrahi alanında en sık yapılan estetik operasyonlardan biri rinoplasti yani burun estetiği ameliyatıdır. Burun estetik ameliyatı yıllardır özellikle ülkemizde çok başarılı bir biçimde yapılır.  Bu konuda Türk hekimlerinin tecrübesi ve başarısı uluslararası düzeyde ve ön sıralardadır.  Özellikle son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile burun estetik ameliyatları önceki yıllara göre çok daha başarılı gerçekleştirilir.  Yapılan burun estetiği fiyatları 2020 ameliyatlarında burnun şekli yüzün altın oranı hesaplanarak görünümüne göre yapılır.  Bunun yanı sıra burnun fonksiyonel bir organ olması sebebiyle hastada sinüzit, deviasyon, polip gibi rahatsızlıklar da burun estetiği ameliyatı sırasında giderilir.  Ancak ameliyattan sonra hasta hekimin önerilerine çok dikkat etmesi gerekir.

Burun Estetiği Nedir?

Burun yüzün orta kısmında bulunan ve yüzün karakterini tamamlayan fonksiyonel bir organdır.  Ayrıca yüzün orta kısmında olması sebebiyle şekil bozukluklarının ilk göze çarptığı bir organdır.  Gerek doğuştan gerekse sonradan oluşan kaza ve travmalar sonucunda burun şeklinin bozulması estetik olmayan bir görüntü oluşturur.  Bu da hastaları psikolojik açıdan rahatsız eder. Burun estetiği fiyatları 2020 ameliyatları ile kişinin yüzünde estetik bir görsellik kazandırılır ve hastanın psikolojik olarak kendine özgüveni artar.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır? 

Burun estetiği operasyonunun yapılabilmesi için kişinin fizyolojik gelişimini tamamlamış yani 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Burun estetiği fiyatları 2020 ameliyatları yani rinoplasti günümüzde açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti olarak iki farklı teknikle yapılır. Kapalı burun estetiği fiyatları 2020 ameliyatında dışarıdan hiçbir kesi yapılmaz.  Yapılan bütün kesi ve dikişler burnun iç kısmında kalır ve dolayısıyla hiçbir iz dışarıdan belli olmaz. Burun estetiği ameliyatında hangi tekniğin kullanılacağına hekim karar verir.  Ameliyathane ve hastane koşullarında genel anestezi ile yapılan burun estetiği fiyatları 2020 operasyonları yaklaşık olarak 3-4 saat gibi bir sürede gerçekleştirilir.  Ameliyattan sonra hasta 2 gün hastanede kalır.  Kanamayı önlemek ve burun içine yapılan müdahaleye destek vermek için hastanın burnunda 2-3 gün boyunca tampon konur.  Tampon alındıktan sonra hastanın burnu için sağlanan şeklin muhafaza edilmesini sağlayan bir takım özel bantlar ve atel 1 hafta boyunca hastaya uygulanır.  Bu süre içinde ameliyattan sonra hastanın göz ve burun çevresinde morluk ve şişlikler çok doğal olarak görülür.  1 hafta sonra hastanın bütün bu şikâyetleri biter ve hızlı bir iyileşme sürecine girer. Hastanede hasta 2 gün kalır ve tamponu alınarak hastaneden taburcu edilir.

Burun Estetiği Fiyatları 2020

Rinoplasti burun estetik operasyonu son derece önemli estetik operasyonlardan biridir.  Yüzün tam merkezinde bulunan burun hem estetik görsellik açısından hem de fonksiyonel açıdan önemli bir organdır. Burun estetiği fiyatları 2020 konusunda doğru bilgilendirme operasyonu gerçekleştirecek olan hekim ve hasta karşılıklı görüşerek belirlenmesi gerekir.  Çünkü burun operasyonunda estetik dışında yapılacak bir takım deviasyon,  sinüzit,  polip gibi müdahale edilmesi gereken rahatsızlıklar olması durumunda fiyatlar farklılık gösterir.  Sağlıklı olan bu konuyu ayrıntılı olarak hekime görüşmek tir.

Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Burun yüzün orta kısmında bulunan önemli bir organdır.  Genetik yatkınlığa bağlı olarak veya daha sonradan kaza ve travmalar sonucu şekil bozukluğu bulunan burunlar insanlarda özgüven kaybına yol açmaktadır.  Dolayısıyla kişi de bir takım psikolojik sorunları oluşur ve bu kişinin günlük yaşamına ve sosyal yaşantısına yansır.  Dolayısıyla iyi yapılmış bir burun estetiği operasyonu bu konuda hastayı psikolojik olarak rahatlattığı gibi kaybettiği özgüveni geri kazanmasını sağlar.  Dolayısıyla bu açıdan bakıldığında burun estetiği fiyatları 2020 operasyonları son derece avantajlı operasyonlardır.

https://www.savranklinik.com/burun-estetigi/ hakkında detaylı bilgi için hemen tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here