Sertleşme Bozukluğunun Çözüm Yöntemleri

Erektil disfonksiyon olarak bilinen sertleşmeme sorunu erkeğin cinsel ilişkiye doğal koşullarda sertleşmesinin olmaması durumudur.  Bazı zamanlarda erkeklerin ereksiyon sorunu yaşamamaları doğaldır. Ancak bugün sürekli yaşanması durumu bu konuda bir hastalığın olduğunu gösteren belirtilerdir. Sertleşme tedavisi uygulanabilmesi için, sorunun tam olarak neden kaynaklandığının bilinmesi gerekir. Son yıllarda sık sık yaşanan sertleşme sorunu bir hastalığın belirtisi veya bir hastalığın tetiklemesi sonucu oluşmuş olabilir.  Bu durumda yapılması gereken en doğru iş üroloji uzmanına giderek durumu anlatmak ve sertleşme tedavisi sürecini başlatmaktır.

Sertleşme Bozukluğu Tedavisi 

Sertleşme sorunu tedavi edilebilen bir hastalıktır.  Ancak bundan daha önemlisi erektil disfonksiyon yani sertleşme sorununa neyin neden olduğunun bilinmesidir.  Bu nedenle sertleşme sorunu ile ilgili doktora giden hastanın birçok tetkikleri yapılır ve hangi hastalığı olup olmadığına bakılır.  Diyabet veya kalp hastası olan kişilerde erektil disfonksiyon sorunu yaşanmaktadır.  Bu sorundan veya daha sonradan gelişmiş kalp damar hastalıkları sorununun oluşması durumunda teşhis koymak daha kolay hale gelir.

Sertleşme tedavisi başlar ve belli bir süre sonra penise giden kan akışı arttırılarak sertleşme sürekliliği sağlanır.  Ancak bunun kullanılması ve belli bir süre sonra sertleşme sorunu giderilmediği durumda o zaman başka sertleşme tedavisi yöntemleri ile sorunun çözümlenmesi sağlanır.  Bunun içinde Penis protez veya şok tedaviler uygulanır.  Günümüzde sertleşme sorunu yaşayan hastaların tedavi alternatifleri fazlasıyla bulunmaktadır.

Sertleşme Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir?   

Sertleşme sorunu olan hastaların tedavisi,  genellikle soruna sebep olan hastalıkların tedavi edilmesiyle çözülür. Genellikle sertleşme sorunu olan hastalar da buna sebep olan mutlaka geri planında başka hastalıklar olduğu tespit edilir.  Bunlar genellikle kalp damar hastalıkları,  diyabet,  obezite gibi hastalıklardır.  Tam olarak teşhis edildikten sonra başlangıç için sertleşme tedavisi ile sorunun çözümü sağlanabilir.

Ancak bazı durumlarda cerrahi yöntem sorunun çözülmesinde başarı sağlamaktadır.  Sertleşme sorunu için bazı doktorlar,  penis protezi takılmasını önerirler. Bunun yanı sıra ereksiyonu sağlayan bazı cihazlarda önerilebilir.  Bunlar vakum pompaları ve diğer protezler olabilir.  Bir diğer tedavi yöntemi ise implant protez denilen penise takılan implantlardır.  Bu implant cerrahi operasyonlar ile penis içine yerleştirilir ve bu sertleşme sorunu olan hastalar için en kesin sertleşme tedavisi yöntemidir.

Sertleşme Bozukluğu Tedavisinde Yaş Sınırı Var Mıdır? 

Sertleşme sorunu görülen erkeklerde genellikle görülme sıklığı 40 yaş ve üzerindeki erkeklerdir.  Genel anlamda erkeklerde görülme oranı ise yüzde altmış civarındadır.  Ancak genellikle sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin erektil disfonksiyon sorunları fizyolojik hastalıklardan kaynaklanmaktadır.  Fonksiyonel olarak hastalıkların tedavisi sağlandığında sertleşme sorunu da doğal olarak ortadan kalkar. Sertleşme tedavisi yöntemleri için genellikle yaş sınırı yoktur.

Sertleşme sorunu yaşayan hastalar 40 yaşından 70 yaşına kadar tedavi edilebilir olduğu bir gerçektir.  Ancak hangi tedavinin uygulanacağı,  hastalığa sebep olan diğer hastalıkların tedavi edilmesi gibi geniş bir konu olduğundan bu durumun sağlıklı çözümü üroloji uzmanına giderek sorunun teşhis edilmesi ve sertleşme tedavisi yöntemlerinin uygulanmasıdır

Sertleşme Bozukluğu Kaç Yaşında Başlar?

Dünyada sertleşme sorunu yaşayan 150 milyondan fazla erkek olduğu söylenmektedir.  Sertleşme sorunu Türkiye’de ise genellikle 40 yaş grubu ve üzeri erkeklerde yaşanan sorunlardan biridir. Bu oran yaklaşık olarak %60 ve %70 sıklıkta görülmektedir.  Ancak sertleşme sorunu yaşayan hastalığının mutlaka geri planında sertleşme sorununa sebep olan başka fonksiyonel hastalıkların olduğu görülmektedir.

Genel olarak mutlaka bu hastalığı tetikleyen başka fonksiyonel hastalıklar vardır.  Onların tedavi edilmesi ile erektil disfonksiyon hastalığı da tedavi edilmektedir.  Ancak bunun tam olarak teşhis edilmesi ve neye bağlı olarak geliştiğinin anlaşılması için üroloji uzmanı doktora gitmek gerekir.

Sertleşme Bozukluğunda İlaç Tedavileri Var Mıdır? 

Sertleşme sorunu olan erkeklerde durumun anlaşılabilmesi için başlangıç olarak ilaç tedavisi gerçekleşir.  Bu ilaçlar genellikle Viagra türü penise kan pompalanmasını sağlayan ilaçlardır.  Bu ilaçlar doktorun önerisi doğrultusunda kullanılması durumunda sertleşme sorununun tedavi edildiği bilinmektedir.  Ancak bazı durumlarda bunun yeterli olmadığı da görülmektedir.  O zaman sertleşme tedavisi yöntemi değiştirilerek protez veya cerrahi operasyonla sorunun çözümü sağlanmaktadır.

https://www.muradceltik.com/sertlesme-sorunu-ve-cozum/ Sertleşme Tedavisi hakkında bilgi için hemen sitemizi ziyaret ediniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here