Umut Ahmet Beceren

İlk single’nı 2017 yayınlayan Umut Ahmet Beceren, yeni eseriyle tekrar müzik severlerle buluşuyor.  TMC Müzik etiketiyle yayınlanan “Gece Mavisi” adlı ilk single da ayrılık temalı parçalar yerine kavuşma anının hüznü ve sevincini birlikte işleyerek sevenlerinin karşısına çıkmıştı.

Birçok ünlü müzisyenle birlikte çalışan sanatçıyla o günlerde kemençede; İncesaz ve Ezginin Günlüğü gibi albümlerden tanınan ve aynı zamanda Erkan Oğur’la yaptığı çalışmalarla adını sıkça duyuran Derya Türkan eşlik etmişti. Yine Klarnette Rubato Grubundan Göksun Çavdar eşlik ederken, gitarda ise Caner Güneysu, Eylem Pelit, Udi Yıldıran Güz yer alırken davulda Behsat Boran bulunduğu başarılı çalışmaya imza atmış veTürkiye’nin önde gelen müzisyenlerinin büyük desteğini almıştı. İsmet Taşçeşme aranjörlüğünde 2017 yılında dinleyici ile buluşan şarkıya gerçek hayattaki yaşanmışlığından esinlenerek Umut Ahmet Beceren’in eşinin de rol aldığı H. Mücahit Pehlivan yönetmenliğinde klip çekilmişti.

TRT Altın Top Müzik Beste Yarışması ve TRT’nin sponsor olduğu Tanju Okan Beste Yarışmalarından ödülleri bulunan başarılı sanatçı İrfan Özata’ya yaptığı söz yazarlığı ve beste ile de bilinmektedir.

2020 yılında “Eski Serseri” isimli çalışmasıyla tekrar müzikseverlerle buluşan Umut Ahmet Beceren, doksanlı yıllara giderek o yılların akustik tınılarını ve samimiyetini işleyerek genç nesli popüler kültürün kalıpların dışına çıkarmayı amaç edinmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here