KDV Hesaplamalarını Kolaylaştıran Uygulama

Ticaretle uğraşan kişilerin zaman zaman KDV hesaplamaları yapmaları gerekiyor. Bu hesaplama konusunda bilgi sahibi olmayanlar büyük sıkıntı çekiyorlar. Ancak Google üzerinden indirilebilen KDV hesaplama uygulaması insanların hesaplama yapmalarındaki sıkıntıları ortadan kaldırıyor.

Sade Tasarımlı ve Kullanışlı Uygulama

KDV tutarlarının hesaplanabilmesi amacıyla geliştirilmiş olan uygulama mobil cihazlara ücretsiz olarak indirilip kullanılabiliyor. Uygulamanın sade bir tasarıma sahip olması kişilerin hesaplamayı kolay bir şekilde yapmalarını sağlıyor. Hesaplama yapmak isteyen kişiler uygulamada yer alan tutar bölümüne tutar bilgisi giriyorlar.

Bu tutarda KDV’nin dahil olup olmadığını yine uygulamada dahil veya hariç bölümünü seçerek belirliyorlar. Ayrıca uygulamada KDV oranı seçim şansı da bulunuyor. Bu sayede kişiler KDV oranını da girerek hesaplama yapabiliyorlar. Üstelik uygulama ticaretle uğraşan kişilerin hesaplamalarını virgüllü tutarlardan da hesaplamasına imkan veriyor.

Tevkifat Hesaplaması Yapılabiliyor

Uygulamada KDV hesaplaması sırasında KDV tutarından yapılan kesinti yani tevkifat olup olmadığına dair bir seçenekte bulunuyor. Bu sayede kişiler KDV hesaplamasıyla birlikte tevkifat hesaplamasını da yapabiliyorlar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here