Göz Felci Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz felci hareket esnasında gözün hareketlerinin kısıtlanması durumudur. Bu gibi durumlarda mutlaka uzman hekim tarafından kasa müdahale gerekmektedir. İleri yaşlarda ortaya çıkan göz felcinin tedavisi mümkündür. Normal koşullarda 3 ay içerisinde bu durumun geçmesi beklenir ve kendiliğinden ortadan kaybolmalıdır. Kaybolmaz ve ilerleme durumu olursa mutlaka bir nöroloji uzmanına gözükerek durum değerlendirmesi yapılmalıdır. Tedavisi cerrahi mümkün iken egzersiz hareketleriyle de göz felci hastalığının seyri iyileştirilmeye çalışılabilir.

Göz kayması ameliyatı

Göz kayması yani şaşılık bebeklik döneminde meydana gelebileceği gibi sonraki dönemde de oluşabilen bir rahatsızlıktır. İlk fark edilmesinde ilaç ve gözlük tedavisi uygulanır. Bu tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda göz kayması ameliyatı ile çözüm bulunur. Göz kayması ameliyatı 45-50 dakika süren ve lokal anestezi altında yapılan bir operasyondur. Kaslar güçlendirilerek ya da güçleri azaltılarak gerçekleştirilen ameliyat sonrası hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir. İyileşme süresi 1 haftayı bulan göz kayması tedavisi başarılı sonuçlar vermektedir.

Göz kayması tedavisi

Göz kayması rahatsızlıkları erken yaşlarda meydana gelirse öncelikli olarak gözlük ve ilaçlarla tedavi edilir. İlerlemesi durumunda ise göz kayması ameliyatı yapılması gereklidir. Ameliyat ile kesin çözüm bulunan göz kayması her ameliyatta olduğu gibi riskler barındırır. Hasta hemen iyileşme sürecine girer ve herhangi bir komplikasyonla karşılaşmadan göz kayması rahatsızlığı ortadan kalkar. Göz kayması tedavilerinde ameliyat tercih etmeyen kişiler botoks yaptırarak göz kaymasını tedavi ettirebilir. Tamamen uzman hekimin tavsiyesi ve görüşüyle karar verilmesi gereken bir rahatsızlıktır ve kesin çözüm olarak göz kayması ameliyatı önerilmektedir.

Yetişkinlerde şaşılık tedavisi

Şaşılık her zaman estetik bir problem değil çoğu zaman görme durumunu etkileyen bir problem niteliğindedir. Küçük yaşlarda ve erken dönemde tedavisi daha kolay olurken ileri yaşlarda da tedavisi gelişen teknolojiyle mümkündür. Gözlük kullanımı genellikle küçük yaşlarda ve erken tedavilerde önem taşır. İlerleyen yaşlarda ve yetişkinlerde gözlük kullanımı rahatsızlık ilerlediği için tedavi niteliği taşımaz. Bu gibi durumlarda mutlaka cerrahi bir operasyon gereklidir. Tercih olarak genel anestezi ile yapılan yetişkinlerde şaşılık tedavisi oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Ameliyat sonrası kişi herhangi bir ağrı hissetmezken hafif batmalar olur. Bu batmaları geçirmek için yardımcı damlalar kullanılmalıdır.

Göz Felci Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz felci tedavisi felçten kaynaklı bir göz problemi yaşandığı için mutlaka sinirlere yapılan müdahale yardımıyla düzelen bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle uzman hekimin hastalarına önerisi genellikle cerrahi işlemler olmaktadır. Cerrahi operasyon sırasında lokal ya da genel anestezi uygulaması yapılır. Bazı durumlarda operasyona gerek duyulmadan kendiliğinden 3 ay içerisinde geçmesi beklenir. Göz egzersizleri verilerek hasta eski sağlığına kavuşması için çalışmalar yapılır. Mutlaka tedavi seyri için nöroloji uzmanının tavsiyeleri dikkate alınmalıdır.

Göz Felci Tedavi Fiyatları

Göz felci tedavilerinde genellikle hastalara egzersizler ya da cerrahi operasyon gerektiği söylenmektedir. Felç durumunda gözün ne kadar hasar gördüğü önem taşır. Göz hasarı çoğunlukta ve gözün sinirlerini çok etkilediyse cerrahi operasyon tedavi yöntemlerinin başında gelir. Göz felci tedavisi fiyatları değişiklik göstermekle birlikte operasyon olup olmaması ilk etkileyen faktördür. Operasyonun nasıl yapılacağı, müdahalenin nasıl olacağı, ameliyat yapılan hastane ve doktor fiyatlar üzerinde etkili olan faktörler arasında sayılır. Fiyat ne olursa olsun mutlaka ilk öncelik olarak hastanın düşünmesi gereken operasyon gerekli mi ve operasyonu yapacak olan uzman hekimin başarısı. Bu noktalara dikkat edildikten sonra güvenle operasyon için uzman hekimle görüşülebilir. Göz felci hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here