Mide Balonu Fiyatları

 

Mide balonu fiyatları konusunda net bir rakamdan söz etmenin olanağı yoktur. Genellikle özel sağlık kuruluşlarında yapılan bu uygulamanın fiyatları, kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir. Bu yüzden de fiyatlar hakkında daha kesin bir bilgiye sahip olmak için, bu hizmetin alınacağı sağlık kuruluşu ile iletişime geçilmesi gereklidir.

 

Mide balonu işleminin uygulanışı da fiyat üzerinde belirleyici olan hususlardan biridir. Bu doğrultuda başvurulan iki yerleştirme yöntemi bulunmaktadır. Balon tedavisi yönteminin yaygınlık kazanmasına paralel olarak fiyatlarda da her geçen gün düşüş görülmektedir.

 

Mide Balonu Nedir?

 

İnsanların bedenleri üzerinde kötü bir görünümün oluşmasını sağlayan ve sağlık açısından da son derece tehlikeli bir durum olan fazla kilolardan kurtulmak için insanlar ömür boyunca farklı yöntemlere başvurmaktadır. Bu konuda cerrahi yöntemler en kesin sonucu veren yöntemler olsa da bıçak altına yatmak istemeyen kişiler açısından alternatif zayıflama yöntemleri de bulunmaktadır.

 

Mide balonu tedavisi de bu yöntemlerden biridir. Mide içerisine yerleştirilecek bir balon ile mide hacminin dolmasını ve kişilerin yeme isteklerinin azaltılmasını sağlayan bu yöntem sayesinde kısa vadede 20-25 kilo zayıflama olanağı bulunmaktadır. Cerrahi herhangi bir süreç içermeyen bu yöntem, kısa vadeli kullanım için uygundur.

 

Mide Balonu Fiyatları

 

Fazla kilolarından kurtulmak için balon tedavisine başvurmak isteyen kişiler, bu yöntemin maliyetini merak etmektedir. Ancak mide balonu tedavisi sanılanın aksine son derece uygun fiyatlı bir tedavidir. Genellikle özel sağlık merkezlerinde uygulaması yapılan balon tedavisi için kesin bir fiyattan söz etmek mümkün değildir.

 

Zira bu kuruluşların hepsinin kendi hizmet politikaları ve farklı durumlara göre uygulamış oldukları indirimler bulunmaktadır. Balon tedavisi yaptırmak isteyen kişiler, bunun için ilgili sağlık kuruluşu ile görüşerek daha detaylı bilgi almalıdır.

 

Mide Balonu Yaptıranlar

 

Mide balonu taktırmayı düşündüğü halde bu konuda kesin karar veremeyen kişiler açısından daha önce bu yönteme başvurmuş olan kişiler büyük bir referanstır. Bu yüzden de balon tedavisi öncesinde bu kişiler ile irtibata geçmek ya da deneyimlerinden yararlanmak önem arz etmektedir. İnternet üzerinde bulunan pek çok yorum ve değerlendirme sitesinde ya da forum sitelerinde konu ile alakalı kullanıcı yorumları bulabilme olanağı mevcuttur.

 

Yorumlar incelendiği zaman büyük ölçüde bu yönteme başvuran kişilerin olumlu sonuç aldıkları ve son derece memnun kaldıkları görünmektedir. Nadiren olumsuz yorumlarda var olmasına rağmen, balon ile zayıflama tedavisine başvuranların büyük ölçüde olumlu sonuç aldıkları gözlemlenmektedir.

 

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

 

Midesine balon taktırıp zayıflamayı düşünen kişiler açısından kullanıcı yorumları son derece önemlidir. Daha önce bu tedaviye başvurmuş olan kişilerin ulaştıkları sonuçlar ya da tedavinin uygulanması esnasında yaşanan zorluklar gibi deneyimlerin paylaşılması, bu tedavi yöntemine başvuracak kişiler için bir cesaret ve motivasyon yaratımı sağlamaktadır. Bu yüzden de internette yer alan kişilerin bu konu hakkındaki yorumlarını okumakta fayda vardır. Ayrıca bireyler yakın çevrelerinde daha önce bu yönteme başvurmuş kişiler ile de iletişime geçerek bilgi alabilirler.

 

Mide Balonu Nasıl Takılır?

 

Balon tedavisi uygulamada iki farklı yönteme başvurularak yapılmaktadır. İlk tedavi yutulabilir balonun kişiye su yardımı ile yutturulmasıdır. Yutulan bu balon daha sonra üzerinde bulunan hortum aracılığı ile sıvı doldurulur ve böylece midede hacim kaplaması sağlanır.

 

Diğer bir yöntem ise kısmi anestezi yöntemi ile kişinin uyutulması ve balonun bir hortum yardımı ile kişinin midesine indirilmesidir. Mide balonu tedavisi için başvurulan her iki yöntem de cerrahi herhangi bir unsur barındırmaz ve son derece kolaydır.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ ß hakkında bilgi için hemen sitemizi ziyaret ediniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here