Ulviyya Guliyeva (Azerbaycan 30.09.2020)- Hibya- Azerbaycan Başsavcılığının basın servisine göre, düşman silahlı kuvvetleri küçük yerleşim yerlerine – ilçe ve köy merkezlerine, sivil altyapı tesislerine – evlere, hastanelere, tıp merkezlerine, okul binalarına, kreşlere, devlet kurumlarının idari binalarına saldırdı. Ağır topların yoğun ateşlemesi devam ediyor.

Ermenistan askeri birliklerinin 30 Eylül 2020 günü saat 08.00 sıralarında Tatar kentine bir başka ağır topçu bombardımanı sonucunda sivil altyapı tesisleri de dahil olmak üzere 7 sivil çeşitli yaralanmalarla hastaneye kaldırıldı. hasar miktarı.

Şu anda savcılık, yaralanmaların ciddiyetinin yanı sıra sivil altyapıya verilen hasar miktarını belirlemek için ilgili uzmanların atanması da dahil olmak üzere muharebe koşullarında olası tüm soruşturma önlemlerini uygulamaktadır.

Azerbaycan Cumhuriyeti Başsavcılığı, çeşitli suçlar işleyen Ermeni silahlı kuvvetlerinin askerlerinin adalete teslim edilmesi ve uluslararası hukuka göre cezalandırılması için gerekli tedbirleri alıyor.

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here