2014-2020 seneleri içerisinde arasında uygulanmakta olan Erasmus+ Programı ile öğrencilere, yaş ve eğitim seviyelerine bakılmaksızın yeni kabiliyetler kazandırılması, kişilerin kişisel gelişimlerinin yukarıya çekilmesi ve istihdam seviyelerinin arttırılması amaçlanıyor. Erasmus başvuru şartları ise her sene yeni güncellemelerin olması ile birlikte yenileniyor.

Erasmus Programı öğretim, eğitim, gençlik ve ayrıca da spor alanında sunuluyor. Erasmus sınavı üzerinden başarılı olan kişiler bu alanlardan istediklerinde değişim programına dahil olabiliyor.

Hangi Ülkelere gidilebiliyor?

Erasmus hibe ve benzeri imkanlar Avrupa birliği devletleri arasında bulunan anlaşmalı ülkeler üzerinden gerçekleştiriliyor. Hak girilen sınav ile kazanılmasından dolayı belirli bir seviyede sınava hazırlanmak ve başarılı olmak öncelikle gerekiyor. Bu sebeple sınav ile ilgili detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sitemiz üzerinden istediğiniz bilgilere ulaşmanız mümkündür. Sınavlar ve detayları ile ilgili bilgilendirmelere rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kamuoyu tarafından bilinmekte olan ismiyle yurtdışında eğitim ile ilgili bilgilendirmeleri anlık olarak takip etmek için sitemizden faydalanabilirsiniz. İstediğiniz konular ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here