Fue Saç Ekimi

Saç ekimi tüm dünyada ve ülkemizde birçok kişinin tercih ettiği ve çok başarılı operasyonlardan biridir.  Saç ekim teknikleri uygulanmaya başladığı günden itibaren hızla gelişme göstermiştir.  Bugün ise Fue saç ekimi tekniği yeni nesil son teknoloji kullanılarak yapılmaktadır. Hastaya ekilen saçlar hastanın kendi saçlıdır.

Dolayısıyla kendi hücresinden alınan greftlerin açılan kanallara tutunması her zaman mümkündür.  Dolayısıyla bu da saç ekim operasyonunu başarılı kılmaktadır. Hastanın kendi greftleri kullanıldığından alerji riski yoktur. Operasyondan sonra kişinin saçları sağlıklı bir şekilde ve çok daha gür olarak çıkar.  Günümüzde yapılan saç ekim operasyonu son derece konforlu koşullarda yapılır.  Bu nedenle sağlık turizmi kapsamında da Türkiye’ye yabancı turistler sıklıkla gelmektedir.

Saç Ekimi Nedir?

Fue saç ekimi günümüzde teknolojinin saç ekimi konusunda en gelişmiş tekniklerinden biridir.  Fue saç ekimi tekniği kullanılarak yapılan tedavilerde başarı oranı çok yüksektir.  İyileşme ise diğerlerine göre çok daha hızlıdır.

Son yıllarda gerek hekimler tarafından gerekse hastalar tarafından Fue saç ekim yöntemi tercih edilmektedir. Saç ekimi estetik plastik cerrahlar tarafından ve sağlık bakanlığı standartlarına uygun ameliyathane veya tıp merkezlerinde yapılır. Saç ekim operasyonunu yapan cerrahın bu konuda uzman olması ve tecrübeli olması başarı oranının oldukça güçlendirir. Saç ekimi fiyatları buna bağlı olarak belirlenir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi operasyonu hastanın kendi saç kökleri kullanılarak yapılır.  Donör bölge hastanın ensenin üst kısmında iki kulak arasındaki bölgedir. Bu bölgede bulunan saçlar her zaman çok sağlıklı ve dökülmenin yaşanmadığı bölgedir.  Saç ekim uygulaması hastadan alınan sağlıklı greftlerin saçsız olan veya seyrek olan bölgeye transfer edilmesi işlemidir. Saç ekimi tedavisi büyük bir operasyon değildir.  Ancak bazı ayrıntılar çok önemlidir.

Bu ayrıntılardan en önemlisi alın çizgisinin ve saç ayrılma çizgisinin doğru belirlenmesidir. Saçların nerede yoğun olarak ekilmesi gerektiği ve saç kökünün çıkış açısı doğru hesaplanmalıdır. Bunların ayrıntılı tasarlanması ekimin başarısıyla ilgilidir. En iyi saç ekimi merkezi bu tasarımları gerçekleştirebilir.

Saç Ekimi Öncesi Ve Sonrası

Saç ekimi uygulaması hastanın kendi bölgesinden alınan saç greftlerinin transfer edilmesi uygulamasıdır. Basit bir operasyon gibi olsa da son derece ciddidir. Çünkü birtakım ayrıntılara dikkat edilmelidir. Estetik kaygı ile yapılan saç ekim operasyonu görsel açıdan önemlidir.  Günümüzde sıklıkla tercih edilen ve en fazla yapılan estetik uygulamalardan biri saç ekim operasyonudur.  En iyi saç ekim merkezi arasında tercih yapılabilinir.

Saç ekimi öncesi hastanın hekim ile ayrıntılı olarak görüşmesi ve bilgi alması gerekir. Donör alanının ne kadar yoğun olduğu,  hastanın yaşı,  beslenmesi,  kronik hastalıklarının olup olmaması,  alkol ve sigara alışkanlığı olup olmaması gibi durumlar saç ekimi operasyonu etkileyen durumlardır. Bu konuda hekimden ayrıntılı bilgi almak gerekir.

Saç ekim işleminden sonra ise hekim hastanın yaşayacağı süreci kendisine anlatır. Başlangıçta şok dökülme denilen bir dökülme süreci vardır. Şok dökülme bilinen ve beklenen bir durumdur.  Şok dökülmenin arkasından artık saç greftlerinin dokuya tutunma aşaması gelir ve yeni saçlar çıkmaya başlar.

En İyi Saç Ekim Merkezleri

Saç ekimi operasyonu öncesi hastanın saç ekimi merkezi ve saç ekimi operasyonunu gerçekleştirecek olan uzman hekimi araştırması önemlidir. Türkiye’de ve özellikle büyük şehirlerde saç ekim operasyonu gerçekleştiren birçok merkez bulunur. Ancak bunun yanı sıra birçok da merdiven altı merkezler vardır. Hastanın bu konuda iyi bir araştırma yapması gerekir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları genel olarak düşünüldüğünde Avrupa ve Amerika’ya göre maliyeti oldukça düşüktür. Bu nedenle yurtdışından birçok hasta Türkiye’ye sağlık turizmi kapsamında gelip saç ekimi yaptırmaktadır. Saç ekimi fiyatları belirleyen hastanın hangi teknikle operasyonun yapılacağı hastadaki saç dökülme oranının ne olduğu gibi durumlar saç ekim fiyatlarını değiştirmektedir. En iyi saç ekimi merkezi  fiyatlar hakkında yardımcı olur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here