Bişektomi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Yanak inceltme estetiği olarak adlandırılmakta olan bişektomi, bu alanda uygulanan cerrahi bir yöntemdir. Her geçen gün gelişme gösteren estetiğin göz bebeği niteliği taşıyan bu yöntem, yüz bölgesinin canlı, genç ve sağlıklı görünmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca oldukça kısa süreli ve ağrısız bir operasyon çeşidi olması bişektomi estetiğinin sıklıkla tercih edilme nedenleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Lokal anestezi eşliğinde yapılmakta olan bu ameliyat

Meme Büyütme Nedir?

Genellikle bayanların sıklıkla tercih ettiği estetik operasyonlar arasında yer almakta olan meme büyütme operasyonları, göğüs bölgelerinde dolgun bir görünüm sağlamaktadır. Bu görünüme kavuşmak adına başvurulan meme büyütme işlemleri çoğunlukla cerrahi yöntemler tercih edilerek yapılmaktadır. Kalıcı bir çözüm niteliği göstermeyen bu yöntemin belirli zaman dilimlerinde yenilenmesi gerekmektedir.

Öncelikli olarak meme büyütme fiyatları göz önüne alınarak tercih edilen estetik yöntemlerinde alanında uzman doktorların tercihi de oldukça büyük önem taşımaktadır. Kadınların vücutlarında oldukça önemli bir yere sahip olan memelerin güzel görünmesi kadınların özgüveninin yerinde olmasında büyük ölçüde etkilidir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Farklı teknik ve yöntemler kullanılarak uygulanmakta olan meme büyütme operasyonları, memelerin ideal ölçülerine kavuşmaları için uygulanmaktadır. Bu yöntemler arasında en sık tercih edilen silikon yöntemi uygulanabilirliği en kolay yöntemler arasındadır. Başarı oranı oldukça uygun olan bu yöntem memelerin görünümü üzerinde oldukça etkilidir. Farklı kesi teknikleri kullanılarak uygulanan bu yöntem de meme kıvrımı altı, meme başı çevresi ve koltukaltı bölgeleri kesi yerleri olarak kullanılabilmektedir.

Meme yapısı göz önünde bulundurularak seçilen bu kesi yerleri, özellikle kalıcı izlerin görünmemesi adına bu alanlardan seçilmektedir. Karar verilen kesi yeri sonrasında hastaya uygulanan lokal anestezi ile başlatılan uygulama kesi kısmından ulaşılan meme bölgesine silikon yapının yerleştirilmesi ve kesi yerinin dikilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Bu operasyonlar sırasında oldukça önemli bir etken olan meme büyütme fiyatları kişinin hangi yöntemi ve hangi kesi alanını tercih etmesi hususunda etkisini göstermektedir.

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Tıp alanında oldukça önemli bir yere sahip olan estetik cerrahi günümüzde giderek çeşitlenmektedir. Yüz bölgesinin en gizli detayı olarak bilinmekte olan yanakların genç ve dolgun bir görünüme sahip olması ve belirgin yüz hatlarının ortaya çıkması adına uygulanmakta olan estetik operasyon olarak bilinen bişektomi, bu alanda harikalar yaratmaktadır.

Oldukça başarılı bir teknik olan kesi tekniği ile uygulanmakta olan bu operasyon çeşidinde ağız bölgesine ait temizlik işlemi uygulandıktan sonra hastaya lokal anestezi verilmesi ile operasyona başlanmaktadır. Etkisini gösteren anestezi sonrasında hastanın yanak bölgesi içerisine atılan küçük kesiler yardımı ile yağ tabaklarının dışarıya çıkartılması sağlanmaktadır.

Bu işlem sonrasında kesi atılan yere dikiş işlemi uygulanarak ağız içerisindeki yaralar kapatılır. Sonrasında ise sıkı bandaj yardımı ile pansuman edilen yanak bölgeleri bişektomi ile kısa zamanda yeni görümüne kavuşmaktadır. Ortalama olarak 40 dakikalık bir zaman dilimini içeren bu ameliyat türü sonrasında hasta üzerinde herhangi bir olumsuz etki gözlemlenmemekte ve hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir.

Bişektomi Fiyatları

Estetik cerrahinin gözdesi niteliğinde olan bişektomi, yanakların doğal görünümünün korunmasının yanı sıra hastanın cebini de düşünmektedir. Operasyonun oldukça kısa sürmesi, hastanın aynı gün hastaneden taburcu edilmesi gibi etkenler göz önüne alındığında bişektomi fiyatları da oldukça ekonomik fiyatlandırmalar aralığında seyir etmektedir. Ancak cerrahi operasyon gerektiren bir teknik olması ve alanında uzman doktorlar tarafından uygulanması şartı olması gereken bu teknik çoğunlukla farklı bişektomi fiyatları aralığında beraberinde getirmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here