Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme

Kök hücre ile cilt gençleştirme son dönemlerin en çok tercih edilen cilt güzelleştirme uygulamasıdır. Cilt gençleştirme olarak da tanımlanan kök hücre ile cilt gençleştirme yaş ve cinsiyet faktörü fark etmeksizin dileyen herkes güvenle faydalanabilir.

Pratik bir şekilde uygulanan kök hücre ile cilt gençleştirme yöntemi geçmiş yıllara oranla bugün daha uygun fiyat tarifeleri üzerinden uygulanıyor. Bu bakımdan bu güzellik uygulaması bireylere ekonomik yönden de avantajlar sağlıyor. Hücrelerimiz zaman içerisinde yaşlanabiliyor. Bu durumda güzellik kavramı da kalitesini kaybedebiliyor. Cildin daha genç ve enerjik bir görünüm elde edebilmesi açısından kök hücrelerin nakli yapılabiliyor.

Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme

Kök hücre ile cilt gençleştirme yüksek teknolojili tıbbi cihazlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Önceki dönemlerde Avrupa ülkelerinde uygulanan bu yöntem bugün 81 ilimiz üzerinden gerçekleştiriliyor. Cilde genç bir görüntüm sunan ve cilt dokularının uzun süreli olarak kalitesini korumasına destek olan kolajen maddesi adını alan özel bir madde salgılayan dokulardır. Söz konusu dokuları ise fibroblast adını alan özel hücreler meydana getiriyor.

Ortalama olarak 28 ila 30 yaş aralığına kadar söz konucu hücreler canlılığını koruyor. Bu sayede cilt güzelliği devam ediyor. Deride yaşlanma süreci ise ortalama olarak 28 ila 30 yaş aralığında gerçekleşiyor. Bu durumun temel nedeni ise bağ dokuları ve fibroblast maddesi salgılayan hücrelerin yer yıl ortalama olarak %2 oranında hayatını kaybetmesidir. Bu durumda derinin ortalama olarak %20sinde eksilme meydana gelerek yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Bu aşamadan itibaren kök hücre ile cilt gençleştirme uygulaması devreye giriyor.

Kök Hücre Nedir?

Kök hücre ile cilt gençleştirme isminden de anlaşılacağı üzere vücudun çeşitli bölümlerinden elde edilen hücrelerdir. Bu hücreler doğrudan güzelleşmesi gereken cilt bölümlerine transfer edilir. Ayrıca son dönemlerde sıkça uygulanan botoks ve dolgu gibi işlemler derinin gençleştirilmesi amacıyla fayda sağlamıyor. Bu yöntemler sadece geçici olarak cildin güzel bir görünüm elde etmesini sağlıyor.

Dolaysıyla cildin güzelleşmesinde şuan en etkili ve çok tavsiye edilen yöntem kök hücre yöntemidir. Ayrıca çeşitli deri güzelleştirme yöntemleri, ilaç ve serum uygulamaları ve çeşitli cerrahi girişimler de kök hücre naklinde olduğu gibi yüksek verimler sunmuyor. Ayrıca diğer yöntemlerde risk faktörleri yüksek olmasına rağmen kök hücre ile cilt gençleştirme yönteminde risk faktörleri söz konusu değildir.

Kök Hücre İle Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavisi bireylerin beklentileri doğrultusunda uygulanıyor. Uygulama 1’er ay aralıklar doğrultusunda toplamda 3 defa tekrarlanarak uygulanıyor. Deride istenilen etkilerin meydana gelmesi, derideki kök hücrelerin 8-10 yıl önceki kalitesini yakalayabilmesi açısından uygulamadan ortalama olarak 180 günlük süreç sonrasında tamamlanır. Deriye kök hücre nakil uygulaması ayrıca pek çok güzellik yöntemlerine oranla daha uzun ömürlüdür. Dolaysıyla bireyler uzun yıllar boyu yeniden güzellik uygulamasına başvurması ortadan kalkıyor.

Kök Hücre Tedavi Yöntemleri

Kök hücre ile cilt gençleştirme uygulaması bireyin yaş faktörüne ve cildin yapısına göre talep edilmesi durumunda tekrarlanabilir. Uygulama tamamen yan etkisiz olması sebebiyle uzman tarafından da uygun görülmesi durumunda belirli aralıklarla tekrarlanabilir. Kök hücre ile deri güzelleştirme uygulaması yaşam konforunun yükselmesini sağlıyor. Pek çok deri güzelleştirme uygulamalarından daha farklı bir işleyişe sahiptir. Kök hücreyle deri güzelleştirme haricinde farklı bir tedavi yöntemi söz konusu değildir.

Kök Hücre Tedavi Fiyatları

Kök hücre ile cilt gençleştirme uygulaması farklı fiyat tarifeleri üzerinden uygulanıyor. Uygulama fiyatlarında kliniklerin özellikleri, uygulama yapılacak alan genişliği gibi etkenler rol üstleniyor. Kök hücre tedavi fiyatları her bütçeye uygun bir şekilde sunuluyor. Kaliteli ve kurumsal medikal kliniklerde bu uygulama ek ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Bu uygulamada herhangi yaş sınırlaması söz konusu olmadığından bireyler her yaş grubunda kök hücre ile cilt gençleştirme tedavisine başvurabilir.

https://www.drfatihgokalp.com/kok-hucre-ile-cilt-genclestirme/ ß hakkında bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here