Özel Çocuklar İçin Rehberlik Hizmetleri

Rehberlik araştırma merkezi down sendromu, otizmi ve gelişim geriliği gibi tanılarla özel çocuk olduğuna karar verilen çocukları için rehberlik hizmeti veriyor. Bu hizmet sayesinde aileler çocuklarının eğitimlerini sağlamak için seçebilecekleri okullar hakkında bilgi sahibi oluyorlar.

Ücretsiz Eğitim İçin Yapılması Gerekenler

Özel çocukların daha kaliteli ve mutlu yaşayabilmeleri adına onların özel eğitim alması gerekiyor. Rehberlik hizmeti veren bu firma özel çocukların ücretsiz eğitim alabilmeleri için ailelerin yapmaları gereken şeyleri açıklıyor. Hem ücretsiz eğitim hem de sağlık hizmete alabilmeleri adına çocuklar adına alınması gereken ram randevu hakkında bilgiler veriyorlar.

Özel Hastalıklar Hakkında Bilgilendirme Yapıyorlar

Çocuklarında gördükleri normal olmayan durumlar sebebiyle götürdükleri doktor kontrolünde çocuklarının özel çocuk olduğunu öğrenen aileler neler yapacaklarını bilmiyorlar. Bunda hastalıklar hakkında doğru bilgilere sahip olmamalarının etkisi bulunuyor. Rehberlik ve araştırma merkezi web sitesinde yayınladığı hastalık tanı bilgileriyle ailelerin hastalıkları öğrenmelerine yardımcı oluyor. Bu içerikler uzman akademisyenler tarafından hazırlanarak yayınlanıyor. Ayrıca merkez çocukların terapi, doktor ve eğitim gibi ihtiyaçlarının planlanması konusunda da ailelere ücretsiz yardım sağlıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here