Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme estetikleri kimi durumlarda hastaların estetik anlamdaki kaygılarını gidermek kimi zaman da mevcut olan sağlık problemlerinden kurtarmak için tercih edilen operasyonlardır. Dünya genelinde oldukça yoğun tercih edilen meme dikleştirme uygulamaları sonrasında daha güzel görünüşlü meme dokularına sahip olmak da mümkün olur. Kişilerde birçok durumda sonradan meydana gelen kusurlar bayanların görünümlerinde birtakım sorunlara yol açabilirler. Bu durumdan rahatsız olan bayanlar da tercih edecekleri estik operasyonlar ile bu kusurlu görünümden kısa süre içerisinde kolayca kurtulabilirler. Ağlık açısından herhangi bir problem yaratmayan ve sonuçları ile memnun eden meme dikleştirme operasyonları da bu kapsamda oldukça sık tercih edilmektedir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme operasyonları öncesinde meme dokusu incelenir ve sarkmanın ne derece olduğu tespit edilir.  Eğer sarkmanın ölçüsü az seviyede ise bu durumda memenin alt kısmına silikon eklenir. Genel anestezi eşliğimde uygulanan operasyonlarda ise meme başı bölgesi kesilerek çıkartılır ve meme dokusu alt kısımdan toparlanır. Alt kısımdan memenin toparlanması sağlanır. B aşamada fazla deri kesilir ve alt kısımdan meme dikilir. En son meme başı da uygun ebatlara getirilerek tekrar memenin uç noktasına dikilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme operasyonlarına günümüzde olukça yoğun bir talep vardır. Birçok estetik merkezde verilen bu hizmet kapsamında kişiler son derece güzel ve gösterişli yeni meme dokularına sahip olabilirler. Kısa süre içerisinde başarılı sonuçlar vermesi nedeni ile tercih edilecek olan meme dikleştirme operasyonları için hastalar uygun merkezler ile iletişime geçerek bu süreci başlatabilirler.

18 yaşını dolduran ve bedensel anlamda gelişimini tamamlayan hemen her genç bu operasyon için uygun bir adaydır. Kişiler bu operasyonu olmaya verdikten sonra ilgili estetik merkezler ile iletişime geçerek meme dikleştirme operasyonları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme operasyonları ile standart meme ölçüsünün daha üst seviyelerinde yeni meme dokusuna sahip olmak mümkün olur. Yine birçok farklı nedenden ötürü meme büyütme operasyonları tercih edilebilir. Özellikle gelişim çağında meme dokusunda yeterli büyümeye sahip olmayan genç kadınlar meme dokularında büyütme operasyonlarını sıklıkla tercih eder. Güven veren operasyonlar neticesinde daha sağlıklı ve güzel görünümlü meme dokularına sahip olmak da mümkün olur.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Her operasyon gibi meme büyütme operasyonları da oldukça sık tercih edilir. Bu operasyonların uygulanmasında birden fazla birçok neden olabilir. İlk sırada görünüm memnuniyetsizliği yatarken genelde iki meme dokusunun eşitlenmesi için bu operasyonlara başvurulur. Son derece güven veren operasyonlar ile yeni ve büyük görünümlü meme dokuları elde edilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Başlıca kullanılan iki teknik; yağ enjeksiyonu ve silikon doku yerleştirilmesi yöntemleridir. Yağ enjeksiyon yönteminde hastaların vücutlarından alınacak yağ parçalarının şırınga yardım ile meme dokusuna yerleştirilmesi sağlanır. Farklı bölgelerden yapılacak bu enjekte işlemi ile kısa sürede oldukça dolgun meme dokularının elde edilmesi mümkün olur.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme operasyonlarında sonuçların mutlu etmesi ve sürpriz yaşanmaması için hazırlık aşamasında oldukça dikkatli olunması gerekir. Hastalar operasyon öncesinde detaylı muayeneye alınır ve operasyonun nasıl geçeceğini bu muayene belirler. Meme dokusunda nasıl bir değişiklik yapılacağı ve nasıl bir şekil verileceği gibi önemli hususlar bu aşamada değerlendirilir. Hasta muayeneye alınır ve burada hangi silikon dokunun kullanılacağı da belirlenir. Detaylı tetkiklerin ardından operasyona başlamak için hazır hale gelinir. Meme küçültme hakkında bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here