Analog Fotoğrafçılık Tutkusuyla Anıl Uzun

Günümüzde teknolojinin gelmiş olduğu noktada fotoğraf çekimleri dijital kameralarla yapılır. Sanatsal fotoğraflar dahi bu yöntemle çekilebilir. Ancak gerçek fotoğraf sanatçıların tercih ettiği çekimler analog fotoğrafçılık yöntemidir. 2000’li yıllarda ortaya çıkan dijital fotoğraf makineleri çekim işlerini kolaylaştırsa da analog fotoğrafçılık, tadını almış olanlar için bir tutkudur.

Anıl Uzun da bu tutkuya kapılmış fotoğraf sanatçılarından biridir. Yapılan işlerin özelliğine göre bazı dönemlerde kendini dijital çekimlere kaptırsa da dönüp dolaşıp analog fotoğraf makinesine geri dönme gereği duyar.

Anıl Uzun Bloğu

Anıl Uzun, fotoğrafçılık üzerine hazırlamış olduğu bloğunda da daha çok analog fotoğrafçılık hakkında paylaşımlarda bulunuyor.

Fotoğrafçılık sanatına yeni başlayan ya da başlamayı düşünen amatör fotoğrafçılara tavsiyelerde bulunduğu paylaşımlarına tutkusunu yansıtıyor. Analog fotoğraf makinesi seçiminden, önemli terimler hakkında bilgilendirmelere kadar önemli içeriklerin bulunduğu blog, ilgilenenler için kaliteli bir başvuru kaynağı haline gelmiştir.

Fotoğrafçılığın henüz başında olanlar için bu yollardan daha önce geçmiş birinin bilgi ve tecrübelerinden faydalanma fırsatının olması oldukça faydalı olsa gerek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here