Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon merkezlerinde uygun fiyatlar ile kişilere sunulan Halkalı lazer epilasyon uygulamaları temelde derideki kıl köklerini tahrip ederek onların dökülmesini amaçlayan bir tür uygulamadır. Kıl köklerine deri üzerinden verilen lazer ışınları ile bu köklerin zamanla cansızlaşması ve etkisini kaybetmesi sağlanır. Son derece sağlıklı olan bu yöntem ile kişiler kısa süre içerisinde şikayetçi oldukları bütün kıl ve tüylerden kurtulabilir.

Lazer epilasyon uygulamalarında kullanılan başlıklar lazer ışınının doğrudan cilde temas etmesini sağlar.  Cilt yüzeyine atılan bu ışınlar ciltte melanin olarak adlandırılan ve kıllara rengini veren madde tarafından tutulur.  Tutulan bu enerji zamanla kıl köklerinde yüksek enerjiye dönüşür ve bu enerji kısa sürede tüylerin köklerinin zarar görmesini sağlar. Bu yöntem ile tahrip olan kıl kökleri bir daha çıkmaz ve bölge kıl ve tüylerden temizlenmiş olur.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Başakşehir lazer epilasyon merkezlerini tercih eden kişiler istenmeyen kıl ve tüy problemlerinden kalıcı olarak kurtulabilir. Lazer epilasyon uygulamaları vücutta istenmeyen kıl ve tüy problemlerinden kurtulmak için tercih edilen bir uygulamadır. İstenen her bölgede tercih edilebilen bu uygulama tüm vücut şeklinde de uygulanabilir. Aralıklı seanslar ile yapılan uygulamaların ardından kısa süre içerisinde sonuçları gözlemleyebilmek ve uygulamadan kalıcı sonuçlar elde edebilmek mümkün olur.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Lazer epilasyon merkezlerinde 12 yaşını geçen her birey lazer epilasyon hizmeti alabilir. Genel anlamda herhangi bir sağlık problemi olmayan bireyler bu uygulamalar için uygundur. Küçükçekmece lazer epilasyon uygulamalarını tercih edecek olan bireylerin bu uygulama öncesinde güneşlenmemiş olmaları önemlidir. Cilt tonunda ve renginde değişiklik olanlar tekrar cilt tonu normal hale döndükten sonra bu uygulamaları tercih edebilir. Uygulama öncesinde bireylerin ciltte herhangi bir tahrişe yol açacak uygulamalardan da sakınmaları gerekir. Uygulama sonrasında uzman kontrolünde gerekli önlemler alınarak lazer epilasyon uygulamalarından üst düzeyde memnuniyet sağlanabilir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Başakşehir lazer epilasyon merkezlerinde gerçekleştirilen uygulamaları ile her türlü kıl probleminden kurtulmak mümkündür. Uygulamalardan üst düzeyde fayda sağlamak için seanslara düzenli olarak katılmak önemlidir. Uygulamanın etkileri ilk seanstan sonra anlaşılabilir. Kişiler yaklaşık olarak 3 seans gelerek sonuçları kendi gözleri ile d e görebilir. Seansların tamamlanması ile de uygulama yapılan bölgede her türlü kıl ve tüy probleminden alıcı olarak kurtulmak mümkün olur.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Halkalı lazer epilasyon uygulamaları kişilerin ten ve kıl yapı özelliklerine göre farklı yöntemler ile uygulanır. Bu yöntemler kişilerde alınacak sonuçların başarı oranını artırır. Lazer merkezlerine başvuran kişilerde yapılacak ön muayene ve kontrollerin ardından kişilerde hangi yöntemlerin uygulanacağı belirlenir. En sık kullanılan yöntem Alexandrite lazer yöntemi olmakla birlikte kişilerin özelliklerine göre ND yağ lazer, Buz lazer, Diode lazer, gibi diğer yöntemler de tercih edilebilir.

Lazer uygulamaları son derece kolay gerçekleştirilen uygulamalardır. Bu süreci kişiler son derece rahat geçirir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan Başakşehir lazer epilasyon uygulamaları eksin ve kalıcı sonuçlar vermesi nedeni ile de güvenle tercih edilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Başakşehir lazer epilasyon uygulamaları rahat olması ve sorun teşkil etmemesi nedeni ile genelde kış aylarında tercih edilir. Yaz aylarında üstün koruma şartlarını taşıyabilecek hastalar yaz aylarında da bu uygulamaları tercih edebilir. Birçok lazer merkezinde gerçekleştirilen bu uygulamalar her dönemde farklı fiyat aralıkları ile uygulanmaktadır. Kişiler bu uygulamayı tercih edecekleri dönemlerde Halkalı lazer epilasyon uygulama merkezleri ile iletişime geçerek konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here