Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme işlemi estetik bir operasyondur. Genel olarak bu işlemin iyi sonuçlar verdiğini söylememiz mümkündür. Göğüs kafesinin yapısı, vücut ölçüleri gibi pek çok konu incelenerek meme büyütme operasyona başlamak gerekmektedir. Güzellik algısının yanı sıra meme şeklinin doğuştan bozuk olması, iki memenin asimetrik olması, kanser sebebi ile alınan göğüsler, hamilelik ve emzirme sürecinde yaşanan deformasyonlar meme estetiği için en önemli nedenler arasında gösterilebilir.

Meme büyütme için farklı yöntemler olduğunu söyleyebiliriz. En yaygın kullanılan meme büyütme yöntemi ise silikon meme olarak adlandırılan işlemdir. Bu işlemde protez meme kullanılarak istenen görünümü yakalamak oldukça kolay olmaktadır.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme işlemi özellikle estetik açıdan güzel görünmek isteyen hanımların tercih ettiği yöntemler arasındadır. Özellikle gebelik sonrasında, emzirme döneminde hanımların meme görünümlerinde farklı deformasyonlar ortaya çıkabiliyor. Bu deformasyonlardan kurtulabilmek için ise cerrahi müdahale almak gerekebilir.

Göğüs büyütme ameliyatı sayesinde kadınların göğüslerinin büyütülmesi, şekil verilmesi gibi farklı işlemler yapılabiliyor. Silikon protez sayesinde göğse farklı bir hacim ve görünüm sağlamak mümkün olabiliyor. Yaşlılık gibi durumlar da göğsün deforme olmasına yapılan silikon işlemleri ile sağlıklı bir görünüm kazanması, meme büyütme sağlanabilir.

Meme Büyütme Çeşitleri Nelerdir?

Meme büyütme operasyonunda meme katlantı çizgisinden içeriye girerek göğsü örten zarın altına protez yerleştirilmektedir işlem yapıldıktan kısa süre sonra iyileşme gözlenebilir. Kullanılan 3 tane meme büyütme yöntemini şu şekilde sıralayabiliriz; silikon meme, yağ enjekte, dolgu maddesi enjekte etme işlemleridir.

Cerrahlar silikon meme kullanımını hastalarına önermektedir. Hastanın vücut tipine ve talebine göre uygun protez belirlendikten sonra operasyona geçilebilir. Meme protezleri arasında yuvarlak veya damla şeklinde olanları düz veya pütürcüklü yapıya sahip olanları sayılabilir. Burada hasta ile doktorun doğru iletişime geçmesi en önemli adımdır.

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Meme büyütme operasyonunun yanı sıra bişektomi adı verilen yanak inceltme operasyonu da sıklıkla tercih edilen estetik yöntemler arasındadır. Kadınlar ve erkekler fiziksel görünümlerinden hoşlanmadıkları yanaklarını değiştirmek isterler ise bişektomi ameliyatı yaptırabilirler.

Bişektomi ameliyatı sayesinde geniş olan yüzlerin daha ince ve diri görülmesi sağlanabilir. Özellikle 18 yaşından büyük olan ve normal kiloya sahip olan kişilerde ameliyat yaptırabilirler. Obezite problemi olan ve 45 yaşını aşmış kişilere ise bu ameliyat önerilmemektedir.

Bişektomi Nasıl Uygulanır?

Bişektomi ameliyatı ayaktan gerçekleştirilen bir işlemdir. Ağız içi temizliğinin yapılması bişektomi işlemi sırasında enfeksiyon kapmamak için oldukça önemli bir adımdır. Hastaya bu işlem sırasında lokal anestezi uygulanmaktadır. Yanak içine atılan küçük bir kesi ile doğal bir görünüm vermek adına bir bchat yağ dokuları kaldırılır. Yağ torbaları çıkarıldıktan sonra yaraya dikiş atma işlemi ile beraber işlem sonlandırılır bişektomi ameliyatı her iki yanağa da aynı oranda uygulanarak simetrik görünüm sağlanması gereken bir işlemdir. 30 ila 45 dakika süren bu işlem hastanın aynı günde taburcu edilmesini de sağlayacak kadar pratik bir işlemdir.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi ameliyatının hızlı bir şekilde yapılması ve hastanın taburcu edilmesi daha sonrasında iyileşme sürecinin başlaması anlamına gelmektedir. Beslenme ve yaranın bakımı konusunda doktorun önerilerine uyulursa hızlı bir şekilde iyileşme gerçekleşebilir. Bişektomi ameliyatı fiyatları yapılan bu işleme, yapıldığı merkezlere göre ve doktorların kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Biliyorsunuz ki günümüzde estetik alanında uzman hekimler bulunmaktadır. Bu hekimlerin her birinin kendine özgü farklı uygulamaları bulunuyor. Bişektomi konusunda da isim yapmış hekimlerin bişektomi fiyatları diğer hekimlere göre daha farklı olabilmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here