Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınAra Ödemeli Kredi Nedir?

Tarih: 05-01-2017 11:37:05 + -


Ara ödemeli krediler bankalarla anlaşılarak planlı bir şekilde yapılabileceği gibi rastgele de yapılabilinmektedir. Planlı şekilde yapılması takdirinde genellikle 3,6 ve 9 . Vade sırasında ara ödeme kabul edilmektedir.Peki ara ödemeli kredi nedir, ne gibi avantajları vardır?


Ara Ödemeli Kredi Nedir?

Maddi anlamda zor durumda kalınması durumunda bankalardan kredi çekilmesi en fazla tercih edilen bir durumdur. Uzun vadeli bir şekilde ve düşük miktarlarda ödeme yapılarak maddi anlamda durum düzeltilebilmektedir. Bu durumlarda ödemeler ise düzenli periyotlar halinde ödenmektedir. Fakat bazı kredi çeken müşteriler değişik zaman dilimleri içerisinde ödeme yapmak istemektedirler. Kira geliri ve değişik gelir adı altında geliri olan müşteriler bankalardan ara ödeme talebinde bulunmaktadır. Normal şartlar altında vade ödemeleri aylık olmaktadırlar. Aylık vade ödemelerinin dışında ödeme yapılması durumunda ara ödemeli kredi kullanılmış olunmaktadır.

Ara ödemeli krediler bankalarla anlaşılarak planlı bir şekilde yapılabileceği gibi rastgele de yapılabilinmektedir. Planlı şekilde yapılması takdirinde genellikle 3,6 ve 9 . Vade sırasında ara ödeme kabul edilmektedir.Peki ara ödemeli kredi nedir, ne gibi avantajları vardır?

Ara ödemeli krediler ekstra geliri olan müşteriler için fazladan ödeme imkânı sağlayan kredi türüdür.Ekstradan gelir sahibi olan müşteriler kredi ödemeleri yaparak anapara üzerinden hesaplanan faiz oranında bir miktar indirim kazanmaktadırlar.Bu nedenle de borçlarını azaltmak ve daha az faiz oranı ödemek isteyen ekstra gelire sahip kişiler ara ödemeli kredilerden faydalanabileceklerdir.

Ara Ödemeli Kredileri Kimler Kullanabilir?

●Özellikle ev kredisi,araba kredisi gibi yüksek meblağaysa sahip kredi çeken müşteriler için uygundur.Anaparanın fazla olması ve bundan dolayı da faiz oranının fazla olması ve fazladan ödeme yapılması durumunda faiz indirimi yapılması müşteriler acısından olumlu bir durum olmaktadır.

Anapara üzerinden borç azalır mı?

●Ara ödemeli kredilerde ödenen miktar anapara üzerinden düşülür.Bu durumda da uygulanacak faiz oranı da düşecektir.Yani yeni ana borç ne kadarsa banka ile anlaşılan faiz oranı o şekilde hesaplanacaktır.Bu durumda da faiz ödemelerinde,zorunlu sigorta ödemelerinde ve diğer vergi ödemelerinde bir miktar indirim elde edilmiş olunacaktır.

Ara Ödemeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Birçok banka ara ödemeli kredi vermektedir.Birbirinden farklı faiz oranları olmaktadır.Genel anlamda ara ödemeli kredi veren en uygu bankalar şu şekilde olmaktadır:

●İş Bankası,Ziraat Bankası,Vakıf Bank,Akbank,Finans Bank,İNG BANK,Garanti Bankası,Yapı Kredi,Fiba Bankası…. Gibi birçok banka ara ödemeli kredi vermektedir.

 


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI