Breaking News
Home / Gündem / Aşk Neden Acı Verir?

Aşk Neden Acı Verir?

Dünyada en asil duygu nedir diye sorarsanız insanlık bu soruya aşk cevabını verir. Aşk için insan ölebilir, öldürebilir. Tarihte büyük savaşlar ve kavgalar aşk yüzünden çıkmıştır. İlk insan cinayeti de bir aşk eseridir. Aşk güzel bir duygudur. İnsanı bulutlar üstüne çıkarır, ayağını yerden keser. Kişiyi gerçek dünyadan hayal alemine sürükler.

 

Aşk imkansız ve ulaşılmaz olduğu durumlarda kişiye büyük acı ve ızdırap vermeye başlar. Kişi hayata küser, içtiği sudan yediği yemekten aldığı nefesten tat almaz hale gelir. Uykusuz geceler, stresler ve hayal kırıklıkları yaşar. Kişi çoğu zaman 1 ayda 10 yıl yaşamış gibi yaşlanabilir.

 

Aşk neden acı verir? Aşk ona yüklediğimiz anlama göre değer kazanır. Ulaşılamayan platonik aşklarda kişi büyük acılar çeker. Ulaşamamak karşı cinsi gözümüzde her geçen gün yüceltir. Onu elde etmek için ömrümüzü harcarız. Bu mücadele bize acı ve ızdırap verdiği gibi ömrümüzden ömür alır. Onu herkesten her şeyden kıskanmaya başlarız. Sağlıklı düşünme becerimizi kaybederiz. Hayatı onu kazanmaya harcarız.

 

Aşk acısından kurtulmanın en iyi yolu yalnız kalmaktan uzak durmalıyız. İnsanların içine karışmalı onu düşündüren şeylerden uzak durmalıyız. Karşı tarafın normal bir insan olduğunu düşünerek ona fazla anlam yüklememek gerektiğinin bilincine varmalıyız. Her insanın mutlaka bir eşinin olacağını o kişinin doğru insan olmadığının erken farkına varmalıyız. Aklımızı, ruhumuzu, duygularımızı kontrol altına almalıyız.

About admin

Check Also

Evlilikte Para Kavgaları

Güzel başlayan evlilikler ilerleyen yıllarda büyük kavgalarla devam edebiliyor. Çiftlerin aynı evde anlaşamaması, fikir ayrılıkları, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir