Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBalon Ödemli Kredi Nedir?

Tarih: 05-01-2017 11:41:33 + -


Balon ödemeli kredi nedir şeklinde merak edenler çekilen kredinin son taksitinin toplu olarak ödenebileceğini bilmelerinde fayda vardır. Ayrıca balon ödemeli kredi de vade ödemesi kredi vergilerinden ve kesintilerinden az olamamaktadır.


Balon Ödemli Kredi Nedir?

Bankalar aralarındaki rekabet nedeni ile değişik isimler adı altında krediler sunmaktadır. Fakat klasikleşen ödeme koşullarından sıkılan müşterileri kazanmak için bu rekabeti daha da ilerletmektedirler. Birbirlerinden farklı ödeme şekilleri olan krediler ortaya çıkartmaktadırlar. Bu kredilerden biriside Balon ödemeli kredi olmaktadır. Balon ödemeli kredi çekilen kredinin son taksitinin toplu olarak ödenmesi durumudur. Yani yüklü miktarda kredi çekilmesi durumunda vade ödemeleri oldukça yüksek olmaktadır. Vade ödemelerinde zorlanılacağı düşünüldüğü zaman vade ödemeleri azaltılarak son taksitte kalan borcun toplu olarak ödenmesi durumuna denilmektedir. Özellikle ev ve araba kredilerinde en fazla kullanılan kredi olarak müşterilerin karşısına çıkmaktadır. Balon ödemeli kredi nedir şeklinde merak edenler çekilen kredinin son taksitinin toplu olarak ödenebileceğini bilmelerinde fayda vardır. Ayrıca balon ödemeli kredi de vade ödemesi kredi vergilerinden ve kesintilerinden az olamamaktadır.

Balon Ödemeli Kredinin Avantajları Nelerdir?

●Yüksek meblağda kredi çekmek isteyenler fakat belirli bir süre çok fazla vade ödemesi yapamayanlar için çok uygun bir kredi olmaktadır. Daha sonra toplu olarak kredinin kalan kısmını ödeyebilmektedirler.

●Vade ödemelerini geciktirmekten korkanlar için bulunmaz bir kredidir.

●Uzun vadede toplu ödeme yapabilecekler için güzel bir kredi çaşıtıdır.

Balon Ödemeli Kredi Hangi Alanda Avantajlıdır?

Balon ödemeli kredi nedir ve hangi alanlarda avantajlıdır şeklinde merak edenlerin dikkat etmesi gereken ilk alan ev kredisi alanı olmalıdır.120.000 TL gibi yüksek meblağda çekilen kredinin vade ödemesi de çoğu zaman tek bir kişinin maaşından daha fazla olacaktır. Bundan dolayı da vadeleri düzenli ödeyemeyecektir. İşte balon ödemeli kredi kullanılarak vade ödemeleri uygun seviyeye getirilebilmektedir.

●Araba kredisi çekilirken avantajlı olmaktadır. Yüksek meblağlı arabaların kredi ödemesinde zorlanılacaksa bir süre düşük vade ödenerek maddi olanaklar el verdiği zaman toplu ödeme yapılabilmektedir.

Balon Ödemeli Krediyi Kimler Kullanmalıdır?

●Hemen herkes kullanabilir, fakat eline toplu para geçecek olan müşterilerin kullanması daha avantajlı bir durumdur. Son taksitte eline gecen para ile yüklü miktarda ödeme yapılarak borç kapatılabilmektedir.

Hangi Bankalar Balon Ödemeli Kredi Vermektedir?

●Günümüzde birçok banka balon ödemeli kredi vermektedir. Balon ödemeli kredi nedir ve hangi bankalar balon ödemeli kredi veriyor şeklinde merak edenler Ganrati Bankası, Yapı Kredi, Akbank, Vakıf Bank gibi bankaları inceleyebilirler.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI