Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBankadan Kredi Alınca Nelere Dikkat Edilmeli ?

Tarih: 05-01-2017 11:42:44 + -


Kredi alırken dikkat edilmesi gerekilenler başında, profesyonel bir yardım almak geliyor.


Bankadan Kredi Alınca Nelere Dikkat Edilmeli ?

Artık hemen herkes yüksek meblağlara varan düğün, araba, ev ve eğitim ücretlerini karşılamak için kredi alma yoluna gidiyor. Ancak hesapsız yapılan kredi çekimleri çoğu zaman pek çok insanın başına dert olabiliyor. Biz bu noktada okurlarımıza şunu tavsiye ediyoruz: eğer bir krediye hakikaten ihtiyacınız varsa ve bunu kolay bir şekilde, aksatmadan, günü gününe ödeyeceğinizi düşünüyorsanız kredi kullanmamanız için herhangi bir engel yok. Ama bu durumlarda biraz kuşkuluysanız, kendinizi dizginlemenizde, ihtiyaçlarınızı ertelemeye çalışmanızda fayda var. Internet sektörünün finans sektörüne de katkıları çok büyük olduğundan artık evden çıkmadan, sadece Internet bağlantısıyla dijital bankacılık bünyesinde hizmet veren kuruluşlara kredi başvurusu yapılabiliyor. Ancak biz yine de şahsen bir bankaya gitmenizi ve durumunuzu oradaki temsilcilerden biriyle tartışmaya açmanızı tavsiye ediyoruz. Yani kredi alırken dikkat edilmesi gerekilenler başında, profesyonel bir yardım almak geliyor.

 

 

Faiz Oranlarına Dikkat Edin!

 

Bankalar arasında tercih yapmak için kredi kıyaslaması yaparken ekseriyetle maliyet toplamının hesaplanmasında bazı hatalar yapılabiliyor. Bu noktada, yalnızca faiz oranını hesaba katmamalı, bunun yanı sıra, sigorta maliyetlerini, ücret kesintilerini ve kredi masraflarını da hesaplamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu kesintiler sonraki aylarda elinize geçecek para miktarını doğrudan etkileyecektir.  Aynı zamanda kredi araştırması yaptığınız sırada, aylık faiz oranlarının yanında yıllık faiz oranlarını da öğrenmenizde fayda var. Çünkü yıllık faiz oranı düşük olan bankalardan kredi kullanmak ödeme takvimizi rahatlatarak elinizde daha çok para kalmasına yol açacaktır. Spesifik olarak verilen kredi türlerinde -taşıt, ev, tatil- bazen yüksek oranlarda faiz uygulanabiliyor. Oysa otomobil almak için illâ taşıt kredisi almanıza lüzum yok! İhtiyaç kredisi alarak da sonuca ulaşabilirsiniz. Kredi alırken dikkat edilmesi gerekenler çok basit görünmekle birlikte uygulanması elzem olan şeylerdir. Bunu aklınızdan çıkarmayın!

 

Kredi Notunuzu Yüksek Tutmaya Bakın!

 

Artık pek çok banka kredi vermeden önce başvuru sahibinin kredi notunu kontrol ediyor. Bu nedenle notunuzu yükseltin. Bunun için kredi kartı ve kredi taksitlerinizi düzenli olarak ödeyin. Finansal geçmişiniz, bankalar üzerinde çok etkilidir. Birden fazla bankaya borç ödüyorsanız, hepsini kapatmaya bakın ya da tek bir yerde toplayın Bunları yaparsanız kredinizin onaylanma ihtimali artacaktır.. Kredi alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık, umarız faydalı olmuşuzdur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI