Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBebek Beslenmesinde Dikkat Edilecekler

Tarih: 23-04-2017 15:12:42 + -


Bu yazımızda değerli anneleri için Bebek beslenmesi konusunda dilimiz döndüğünce bilgiler vermeye çalışacağız. En değerli varlıklarımız evlatlarımız için en önemli şey onları nasıl yetiştireceğimiz ne ile büyüteceğimizdir. Bu nedenle bu yazımızda ilk altı aylık dönemde bebek beslenmesi ni anlatmaya çalışacağız.


Bebek Beslenmesinde Dikkat Edilecekler

Bu yazımızda değerli anneleri için Bebek beslenmesi konusunda dilimiz döndüğünce bilgiler vermeye çalışacağız. En değerli varlıklarımız evlatlarımız için en önemli şey onları nasıl yetiştireceğimiz ne ile büyüteceğimizdir. Bu nedenle bu yazımızda ilk altı aylık dönemde bebek beslenmesi ni anlatmaya çalışacağız.

 

Her anne olan hanımın  bilmesi gereken temel kural şudur . İlk altı ayda bebekler anne sütü ile beslenmelidir. Bu nedenle değerli anneler bir probleminiz yoksa kesinlikle çocuklarınıza ilk altı ay anne sütü ile besleyin.

 

Anne sütü bebekler için oldukça faydalıdır. Anne sütünün faydaları,anne sütü belkide çocuğumuza verdiğimiz vitaminler içinde en değerli ve en doğal besin kaynağıdır. Bu nedenle anne sütü kesinlikle bebekler için kullanılması gereken besin kaynakları arasında yer alır.

 

Anne sütünün faydaları saymakla bitmez bebekler için bağışıklık sisteminin gelişmesinde, hastalıklardan korunmada oldukça önemli bir rolü vardır anne sütünün bu nedenle ilk aylarda kesinlikle anne sütü ile beslenmelidir çocuklar. Bazı anneler hasta oldukları dönemde çocuklarını emzirmeyi bırakırlar sebep olarak ise hastalıklarının çocuklarına geçeceğini düşünürler bu aslında yanlış bilinen bir şeydir çünkü anne sütü ile kolay kolay hastalık bebeğinize geçmez.

 

Grip olan bir anne gribin çocuğuna geçmesini istemediği için onu emzirmemeye başlar ama şunu bilmedirki grip emzirme yoluyla bebeğe geçmez. Bu aşamada bizim yapmamız gereken sadece grip olduğumuzu anladığımız andan itibaren bebeğimizi korumak için ağzımızı kapatmalıyız çünkü unutmayalım ki grip solunum yoluyla geçer.

 

Bazen anne sütü bebek için yetersiz olabilir annenin sütü gelmeyebilir bu durumlarda anne çocuğuna mama takviyesi yapabilir veya son yıllada yaygın olarak kullanılan anne devam sütü kullanabilir. Bebeğinizi kollarınıza alıp onu emzirirken onunla göz teması kurmak sakıncalı bir durum olabilir. Onun minicik ellerinden tutmak çok daha mantıklı bir seçenek olaçatır. Unutmayın onlar bizim herşeyimiz bu nedenle doğdukları günden itibaren onlar için yaşarız artık kendimiz bundan sonra hep ikinci planda kalacağız.

 

Onunla konuşmak, minicik ellerini sıkmak veya onu okşamak dünyada belkide en zevkle yaptığımız ve en güzel zaman geçirdiğimiz anlardır. ona dokunmak onu öpmek ona ayrı bir heyacan verir unutmayın o küçücük birey size konuşmasada birşeyler anlatmaya çalışmasada o aslında her şeyin farkındadır ve böyle böyle birey olacaktır. Bu nedenle özellikle anneler çocuklarınızı büyük küçük onlarla konuşmaktan dertleşmekten mahrum bırakmayın.

 

Unutmayın belkide hayatınızda yaşayacağınız en güzel ve büyülü an anne olduğunuz zamandır. Bu nedenle o anın büyüsünü hiç bozmamak için bebeğinize iyi bakın ve anne sütünü kesinlikle onlardan esirğemeyin. Çünkü çocuklar en güzel anne sütüyle büyürler.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Sağlık Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI