Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBebek Odası Duvar Kâğıdı

Tarih: 06-01-2017 20:35:02 Güncelleme: 05-02-2017 21:53:02 + -


İstisnasız her ebeveyn çocuğunu sosyal hayata hazırlarken çok sağlıklı olmasına dikkat eder. Bittabi bunların çeşitli yolları vardır. Bu yollardan en önemlisi çocuğun büyüdüğü ortam olarak kabul edilir. Psikolojik ve bilişsel bakımdan çocuk gelişimine olan katkısı yadsınamayacak kadar çok olan bebek odaları dikkatli bir şekilde dizayn edilmelidir. Bu bağlamda duvar kâğıtlarının seçiminde titiz davranılmalıdır.. Sizlere yardımcı olmak amacıyla bebek odası duvar kâğıdı modelleri hakkında bilgi topladık.


Bebek Odası Duvar Kâğıdı

İstisnasız her ebeveyn çocuğunu sosyal hayata hazırlarken çok sağlıklı olmasına dikkat eder. Bittabi bunların çeşitli yolları vardır. Bu yollardan en önemlisi çocuğun büyüdüğü ortam olarak kabul edilir. Psikolojik ve bilişsel bakımdan çocuk gelişimine olan katkısı yadsınamayacak kadar çok olan bebek odaları dikkatli bir şekilde dizayn edilmelidir. Bu bağlamda duvar kâğıtlarının seçiminde titiz davranılmalıdır.. Sizlere yardımcı olmak amacıyla bebek odası duvar kâğıdı modelleri hakkında bilgi topladık.

Bebeğinizin Odasını Güzelleştirin

İthal veya yerli duvar kâğıtları günümüzde tüm oda tasarımlarında önemli bir yere sahip. Değişik zevklere hitap eden binlerce farklı renk ve desende tasarlanmış duvar kâğıtları dekoratif açıdan odaya ayrı bir güzellik katıyor. Haliyle çocuğunun odası için duvar kâğıdı almak isteyen insanların önünde pek çok seçenek var. Seçim yaparken çocuğunuzun hayal dünyasına katkıda bulunacak, onu daha iyi hissettirecek ve psikolojik bakımdan olumlu yönde katkı yapacak duvar kâğıtlarını seçmek gerek.

Renkler ve Desenlere Dikkat

Araştırmalara göre renklerin insan üzerindeki etkisi bir hayli fazla. Aynı durum çocuklar için de geçerli. Bu yüzden duvar kâğıdı seçerken çocuğunuzun cinsiyeti, yaşı ve yönelmesini istediğiniz alanlar gibi pek çok noktaya dikkat etmeniz lâzım. Bir erkek çocuğunun odasının pembe olması toplum tarafından hoş karşılanmayacağı gibi, bir kız odasının da mavi renkte olması hoş görülmeyebilir. Yani duvar kâğıdı seçerken biraz kafa yormakta fayda var. Kız çocuklar için çiçek, böcekli pembemsi desenleri olan modelleri almakta fayda var. Erkek çocuklar içinse, arabalı, futbolcu resimli mavi renkli modellere yönelmeli.

Bebek odalarını tasarlarken kapalı renkte eşyaları tercih etmemek gerek. Tamamıyla ufuk açıcı ve psikolojik açıdan rahatlatan pastel renklere yönelmek daha iyi bir yönelim olur. Bununla birlikte orantıyı tutturmakta fayda var. Rengârenk bir oda tasarımı çocuğunuzun gözünü yorabilir.

Duvar kâğıdı Fiyatları

Çocuk odaları için duvar kâğıdı fiyatları genellikle metrekare cinsinden hesaplanılarak satılmaktadır. 5 metrekarelik bir duvar kâğıdı ortalama 20 liraya gelmektedir. Bu fiyat, odanın boyutuna ve ölçüsüne göre değişiklik gösterebilir.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Güncel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI