Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBilgisayarın internet bağlantısını iphone ile paylaşmak!

Tarih: 06-01-2017 11:25:04 + -


Bir iPhone, bilgisayarınıza kablosuz olarak veya bir USB kablosuyla bağlanabilen bağlanmış bir modem olarak kullanılabilir. Bu, geliştirilmiş bağlanabilirlik için bilgisayarınızın İnternet bağlantısını iPhone cihazınız ile paylaşmanıza olanak tanır.


Bilgisayarın internet bağlantısını iphone ile paylaşmak!

Bir iPhone, bilgisayarınıza kablosuz olarak veya bir USB kablosuyla bağlanabilen bağlanmış bir modem olarak kullanılabilir. Bu, geliştirilmiş bağlanabilirlik için bilgisayarınızın İnternet bağlantısını iPhone cihazınız ile paylaşmanıza olanak tanır.

Bu yazıda, bilgisayarınızın İnternet bağlantısını cep telefonunuzla nasıl paylaşacağınız detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Bunu yapmak için, bir Windows işletim sistemi, LAN internet bağlantısı ve WiFi kartı gerektirecektir.

Not: Bu makale, bir Windows bilgisayar kullanan bir Apple cihazı (ör. IPhone, iPad veya iPod) için bir AdHoc ağı oluşturmak için oluşturulmuştur.

İnternet Bağlantısını Telefonunuzla Paylaşın

Bir AdHoc ağı oluşturmada üç adım vardır: ağ tabanınızı oluşturun, LAN paylaşımını etkinleştirin ve aygıtlarınızı ağınıza bağlayın.

AdHoc Ağı Oluşturma

Bir AdHoc ağı (WLAN) oluşturmak, dosya alışverişi yapmanıza, yazıcıları paylaşmanıza veya İnternet erişiminizi paylaşmanıza olanak tanır.

AdHoc ağınızı oluşturmanın ilk adımı Ağ ve Paylaşım Merkezinize (Başlat> Ağ> Ağ ve Paylaşım Merkezi) gitmektir. Sol çubukta bulunan Kablosuz Ağları Yönet düğmesini tıklayın. Ardından ‘’Ekle’’ yazısına tıklayın.

Açılan pencerede, Ağ AdHoc Oluştur'u ve ardından İleri'yi seçin. Bir Ağ Adı seçin. Bu, cihazınıza bağlanacağınız ağın SSID'si olacaktır.

Güvenlik Türü alanında No authentication (Açık) seçin. Son olarak, ‘’bu ağa kaydet’’ i seçin ve İleri'ye tıklayın.

Bağlantınızı paylaşmanızı isterse, isteği kabul etmeniz ve doğrudan Adım 3'e geçmeniz gerekir. Aksi takdirde Adım 2'ye geçin.

LAN paylaşımı

Şimdi, Windows'a LAN paylaşımına izin vermelerini isteyeceğiz. Bu, bilgisayarınızın cihazınıza gelen bağlantıya erişmesine izin verecektir.

Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne dönün (Başlat> Ağ> Ağ ve Paylaşım Merkezi). Sol tarafta Ayarları Değiştir Haritasını ‘’Değiştir’’ 'e tıklayın.

Yerel Ağ Bağlantısı alanına sağ tıklatın ve ‘’Özellikler’’ i seçin. Sonra Paylaşım sekmesine gidin.

Diğer ağ kullanıcılarının bu bilgisayarın İnternet bağlantısı üzerinden bağlanmasına ‘’izin ver’’ i işaretleyin, ardından Tamam'ı işaretleyin.

Bir AdHoc Ağına Bağlanma

PC'den AdHoc ağına bağlanmasını istemenin zamanı geldi.

Ağa ve Paylaşım Merkezine son bir kez gidin ve Bağlan veya Bağlantıyı Kes seçeneğini tıklayın.

Açılan pencerede oluşturduğunuz ağ adına tıklayın ve ‘’Bağlan’’ yazısına tıklayın.

IPhone, iPod veya iPad'in uygulama ayarlarına gidin ve WiFi üzerine dokunun. WiFi ağınızın etkin olduğundan emin olun ve 1. adımda seçtiğiniz ağ adına dokunun.

Bağlandıktan sonra, İnternet tarayıcınızı açarak İnternet bağlantınızı test edin.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI