Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınDiyabet Hastalığında Doğal Tedavi Yöntemleri- 14 Mart 2017 Salı

Tarih: 14-03-2017 23:49:48 Güncelleme: 14-03-2017 23:54:48 + -


Diyabet hastalığı (halk arasında şeker hastalığı) dünya üzerinde sıkça rastlanan ve ciddi olumsuz sonuçlara yol açan hastalıklardan biridir.


Diyabet Hastalığında Doğal Tedavi Yöntemleri- 14 Mart 2017 Salı

Diyabet hastalığı (halk arasında şeker hastalığı) dünya üzerinde sıkça rastlanan ve ciddi olumsuz sonuçlara yol açan hastalıklardan biridir. Türkiye’de de yüzde 13.7 oranıyla diyabet hastası olduğu saptanmıştır. Pankreasın yeterli miktarda insülin salgılayamaması sonucu vücuda alınan şekerin gerekli hücrelere iletilememesi ve şeker miktarının kanda artması ile diyabet ortaya çıkmaktadır. Kanda ciddi derecede artış gösteren şeker, zehirli bir yapıya bürünerek kişinin yaşamını tehdit edebilmektedir. Diyabet hastalığı Tip 1 ve Tip 2 olarak iki şekilde bulunmaktadır. Diyabet hastalığının tedavisi yapılmaz, gerekli önlemler alınmaz ve ilgilenilmez ise önü alınamayacak ciddi sonuçlar ortaya çıkabilir. Hatta kanda aşırı miktarda bulunan şeker, ölüme yol açabilir. Bu bakımdan diyabet hastalarının tedavisine önem verilmesi gerekmektedir.

Diyabet hastaları doktorun verdiği diyet listesine uyarak vücudun gıda gereksinimini karşılamaktadır. Fakat diyabet için doğal tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Yazımızda diyabet için doğal tedavi yöntemlerine yer verdik.

Diyabet İçin Doğal Tedaviler

-     Tip 1 Hastalara: Diyabet hastaları, hastalığın gerçekleştiği ilk yıl süresince kabuk tarçın tüketmelidir. Kabuk tarçın, kandaki şeker oranının normal seviyelere dönmesine yardımcı olur ve hastalığın iyileşmesine katkı sağlar.

-     Tip 2 Hastalara: Diyabetin diğer bir türü olan Tip 2 hastaları ise lahana kürü uygulamalıdır. Lahana kürü, Tip 2 diyabet hastaları için fayda sağlamaktadır. ½ litre su içerisine 4-5 adet lahananın dış yaprağı eklenilip haşlanmalıdır. Hazır edilen kürün suyunun sabah ve akşam olmak üzere aç karna tüketilmesi uygundur.

-     Çörek Otu İle Doğal Tedavi: Çörek otu ile yapılacak olan kür de, diyabet hastaları için oldukça fayda sağlamaktadır. Havanda iyice ezilen 3 çay kaşığı kadar çörek otu, 1 yemek kaşığı kadar yoğurt ile harmanlanıp tüketilebilir. Çörek otu kürünün günde 2 kere uygulanması gereklidir (sabah ve akşam olmak üzere) ve her uygulama arası 6 saatlik süre olması gerekmektedir. Kürün 15 gün ila 30 gün arası uygulanması da en uygunudur.

-     Yaban Mersini İle Doğal Tedavi: Şifalı bitkiler arasında yerini koruyan yaban mersini bitkisi, diyabet hastalığında da etkili olarak kullanılabilmektedir. 1 yemek kaşığı kadar yaban mersini yaprağı 2 bardak suyun içine atılarak yaklaşık 4 – 5 dakika kaynatılır. Bu kürün yemeklerden 10 – 15 dakika önce yarım bardak olacak şekilde tüketilmesi gereklidir.

-     Yulaf Unu Kürü İle Doğal Tedavi: Diyabet hastaları için faydalı olacak kürlerden birisi de yulaf unu kürü.  Yulaf unu, 1 bardak suyun içerisine 1 yemek kaşığı kadar eklenilerek kaynatılır. Hafif koyulaşma seviyesinde geldiğinde tüketilmeye hazır olur. Günde 3 kez olacak şekilde yemeklerden önce tüketilmelidir. Bu karışım diyabet için oldukça fayda sağlamaktadır.

-     Karahindiba Doğal Tedavisi: Yine şifalı bitkiler arasında yer alan karahanidiba bitkisi, diyabet hastaları için de fayda sağlamaktadır. Diyabet rahatsızlığı çekenlerin sıkça karahindiba bitkisi tüketmesi gereklidir.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Sağlık Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI