Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınEngelli Girişimcilerin Kredi Başvuru Süreci

Tarih: 05-01-2017 11:53:39 + -


Engelli vatandaşların sosyal hayata ve iş hayatın katılması için engelli kredisi verilmektedir. Bu vatandaşların yeni bir iş kurma aşamasındaki maddi sıkıntılar KOSGEB tarafından desteklenerek ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.


Engelli Girişimcilerin Kredi Başvuru Süreci

Yatırım yapmak ve yeni bir iş sahibi olmak herkesin hayallerini süsleyen ve gerçekleştirilmek istenilen bir olaydır. Uygun ortam ve uygun koşullar sağlandığı zaman, doğru bir iş fikrini hayata geçirmek girişim yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bir noktadır. Bu aşamada yaşanan en önemli sıkıntı şüphesiz maddi konularda yaşanan sıkıntılardır. Burada devreye devlet de girmekte ve yatırım yapmak isteyen kişilere destek vermektedir. Özellikle engelli vatandaşların yapacağı yatırımlarda önemli devlet destekleri verilmektedir. Engelli vatandaşların sosyal hayata ve iş hayatın katılması için engelli kredisi verilmektedir. Bu vatandaşların yeni bir iş kurma aşamasındaki maddi sıkıntılar KOSGEB tarafından desteklenerek ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.

KOSGEB ’ten Engellilere Destek

Girişimci adayların en önemli desteği veren kurum olan KOSGEB, engelli kredisi uygulaması ile yine farklılık yaratmıştır. Engelli girişimci adaylarına verilen kredi ve hibeler, yeni bir iş kurma aşamasındaki kişilere finansal destek sağlamaktadır. İŞKUR ile ortak bir proje yürüten KOSGEB, engelli vatandaşların yeni bir iş yeri kurmasını ve istihdama da katkı sağlamasına yardımcı olmaktadır. Bu hibe ve destekler sayesinde engelli vatandaşlar, daha hızlı, kolay ve rahat bir şekilde iş kurabileceklerdir.

KOSGEB Engelli Kredisinin Detayları

KOSGEB’in verdiği engelli kredisi ile ilgili en önemli şart, iş yerini açacak engelli kişinin, aktif olarak işin başında durmasıdır. Yani engelli bir kişi adına KOSGEB’ ten hibe veya kredi alarak normal bir vatandaşın iş yeri açması mümkün değildir. Kredi için imza aran girişimci adayının iş yerinde söz sahibi olması ve fiili olarak orada bulunması şarttır. Bununla beraber, engelli kredisi için başvuran emekli girişimcilerin başvuruları daha detaylı bir incelemeye tabii tutulmaktadır. Bu hibe ve kredi ile işletmenin kuruluş aşamasında harcanan giderleri karşılamak, hammadde satın almak ve iş yeri açma ruhsatı başvurusu yapmak mümkündür. Hangi kalemlerde ne kadar harcama yapılabileceği yönetmeliklerle sınırlandırılmıştır. Verilen hibe veya kredi belirlenen şartların dışında kullanıldığı takdirde destek hemen iptal edilmekte ve kişi hakkında yasal süreç başlatılmaktadır. Kredi ve hibe le ilgili detayları KOSGEB ve İŞKUR’un internet sitesinden öğrenebilirsiniz.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI