Breaking News
Home / Gündem / Evlilikte Para Kavgaları

Evlilikte Para Kavgaları

Güzel başlayan evlilikler ilerleyen yıllarda büyük kavgalarla devam edebiliyor. Çiftlerin aynı evde anlaşamaması, fikir ayrılıkları, kişilerin birbirlerine olan sevgi, saygı ve güven duygusunun zamanla kaybolması aynı evi çiftlere zindan haline getirebilir. Eşler arasında yaşanan tartışmaların büyük bir bölümü maddi nedenlerden dolayı para kavgasıdır. Ortak hareket etmekte zorlanan çiftler genelde para kavgasını çok yaşar.

 

Gelirin sabit olduğu ailelerde paranın hangi yönde harcanacağı her zaman sorun olmuştur. Kadın ve erkeğin öncelikleri her zaman farklı olmuştur. Erkeğin kafasındaki hesaplarla kadının hesapları her zaman farklıdır. Erkek parayı biraz daha rahat harcarken kadın her zaman tutumlu olmak gerektiğine inanır. Bu tutum bazen tam tersi de olabiliyor.

 

Erkekler her zaman işi büyütmenin iyi kazanç elde etmenin peşindedir. Bu yüzden risk almaktan hoşlanırlar. Hayatta risk almak gerektiğine inanırlar. Bu yüzden iş kurmak işi büyütmek için girişimlerde bulunurlar. Kadınlar hayatı daha çok garantici yaşar. İşi büyütmek yerine eldekini korumanın derdindedir. Eldeki ile yetinmek gerektiğini düşünür. Her iş girişiminde erkeğin önüne set olarak gerilir.

 

Hayata ilişkin korkular besleyen kadınlar ya elimizdekini de kaybedersek korkusu ile eşlerinin iş girişimlerine karşı çıkarlar. Ekonomik sıkıntıyı kadınlar erkeklere göre 2 kat daha fazla yaşar. Erkekler gibi rahat davranamazlar. O yüzden bu tutum ve davranışları oldukça normaldir. Bu durumun aşılması için erkeğin eşini iş konusunda ikna etmesi rahatlatması gerekir.

About admin

Check Also

Evde Kimin Sözü Geçmeli

Aşk evlilikle taçlanır. Evlilik öncesi sen benim hayatımın anlamısın, sensiz yaşayamam, sen benim yaşam merkezimsin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir