Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınFacebook fotoğrafları nasıl silinir? - 5 Nisan 2017 Çarşamba

Tarih: 05-04-2017 19:49:48 + -


Facebook, fotoğrafların kalıcı olarak silinmesine izin vermekte ve fotoğraflarınızı sayfalarınızdan kaldırmaktadır. Bu fotoğrafları geri yüklemek isterseniz, fotoğrafları tekrardan yüklemeniz gerekecektir.


Facebook fotoğrafları nasıl silinir? - 5 Nisan 2017 Çarşamba

Facebook, fotoğrafların kalıcı olarak silinmesine izin vermekte ve fotoğraflarınızı sayfalarınızdan kaldırmaktadır. Bu fotoğrafları geri yüklemek isterseniz, fotoğrafları tekrardan yüklemeniz gerekecektir.

Önce, Facebook'da yer alan farklı fotoğraf türlerini gözden geçirelim.

Facebook'ta Fotoğraf Türü

Profil Resimleri

Kendinizi arkadaşlarınızın haber akışlarındaki durum güncellemelerinizin yanında küçük bir simge olarak görülen profil sayfanızın en üstünde temsil etmeyi seçtiğiniz küçük resim.

Kapak Fotoğrafı

Profil sayfanızın en üstünde görüntüleyebileceğiniz geniş yatay banner görüntüsüdür. Küçük profil resmi, kapak fotoğrafının altına yerleştirilir.

Fotoğraf Albümleri

Fotoğraf Albümleri, oluşturduğunuz profil alanınızdan erişilebilen fotoğraf gruplarıdır. İnsanlar, profilinizi ziyaret ettiklerinde, onlara erişim izni verdiyseniz bu fotoğrafları görüntüleyebilirler.

Güncel Fotoğraflar

Facebook'a yüklediğiniz ve bazen bir metin durumu güncellemesine eklediğiniz tek fotoğraflardır.

Fotoğrafları Facebook'dan Silme

Profil Resimleri

Profil resminizi değiştirmek için, fareyi profil fotoğrafının üzerine getirin ve ardından "Profil Resmi Güncelle" bağlantısını tıklayın. Akabinde karşınıza dört seçenek çıkacaktır. İlki, daha önce Facebook'a yüklediğiniz fotoğrafları seçmenize izin veren "Fotoğraflardan seç". Sonraki ikisi, kullandığınız herhangi bir cihazda resim çekerken "Fotoğraf çekin"; Ve Fotoğrafı Yükle "seçeneğini belirleyip bilgisayarınızdan yeni bir resim yüklemenizi sağlar Son olarak, fotoğrafı tamamen çıkartmak isterseniz" Kaldır "ı seçin; fotoğrafı silmeden önce onaylamanızı ister ve " Kaldırır",  sonrasında ise orijinal fotoğrafı bırakır. Kalıcı olarak silmek için, fotoğraf alanına gitmeniz, resimde "düzen" seçeneğini bulup seçmeniz ve ardından "bu fotoğrafı sil" i tıklamanız gerekir.

Kapak Fotoğrafı

Kapak fotoğrafınızı değiştirmek veya silmek oldukça kolaydır. Fotoğrafı kapak resmi olarak değiştirmek veya kaldırmak için, farenizi bir kamera simgesinin göründüğü kapak fotoğrafının sol üst köşesinin üzerine getirin. "Kapak Fotoğrafını Değiştir" yazan yere tıklayın. Bu işlem sonrasında bir açılır menü görünür. En alttaki seçenek "fotoğrafı kaldırmaktır." Profil fotoğraflarında olduğu gibi, tıklayarak orijinal çevrimiçi "fotoğraflarınız" alanında bırakılır. Kalıcı olarak kaldırmak için fotoğraf albümleri alanına gidin, silmek istediğiniz resmi bulun ve sağ üst köşede fareyle üzerine gelip "düzenle" seçeneğini seçin ve "bu fotoğrafı sil" i tıklayın.

Fotoğraf Albümleri

Fotoğraf albümlerini silmek için öncelikle kaldırmak istediğiniz albümü bulun. Albümleri bulmak için, profil sayfanıza gidin ve en üstteki "fotoğraflar" bağlantısını tıklayın, ardından "albümler" bağlantısını seçin. Silmek veya düzenlemek istediğiniz albümün adını tıklayın. Daha sonra en üstte en sağdaki küçük "dişli çark" simgesini tıklayın. Açılır menü, alttaki seçenek olarak "albümü kaldır" ı gösterecektir. Albümü kaldır seçeneğini işaretlerseniz, seçtiğiniz fotoğraf albümü Facebook profilinizden tamamen kaldırılacaktır.

Güncel Fotoğraflar

Durum güncellemelerine yüklediğiniz veya eklediğiniz fotoğrafları tek tek silmek için söz konusu fotoğrafı veya fotoğrafları bulmak için zaman tünelinizde gezinin. Fotoğrafın sağ üst köşesinde üst üste bindirilen "Düzenle veya Kaldır" bağlantısını (küçük bir kalem simgesi) tıklayın. Bir açılır menü görünür ve alttaki öğe "bu fotoğrafı sil" seçeneğidir. "Silmeyi" tıklarsanız tamamen silinecektir (onaylamak için tıklamadan önce size bir uyarı mesajı verilecektir.) Alternatif olarak zaman tüneli veya profil resimleri için "kaldır" düğmesini tıklayabilirsiniz; bunlar kaydedilir, ancak görüntülenmez .

Zaman Tünelinde Fotoğrafları Gizleme

Zaman tünelinize göz attıklarında başkalarının görmesini engellemek için yüklediğiniz fotoğrafları da gizleyebilirsiniz.

Farenizi resmin üzerine gelmesini sağlayın, düzenlemek için küçük kalem simgesini tıklayın ve ardından "Zaman tünelinde gizle" seçeneğini işaretleyin.

Fotoğraf Etiketleri Silme

Birçok insanın fotoğrafı görmesini istemediğiniz veya sizinle ilişkilendirmesini istememek için, başkalarının gönderdiği fotoğraflarınızdan adınız olan etiketleri kaldırabilirsiniz. İsminizin olduğu etiketleri kaldırmak, bu fotoğrafları tamamen silmez, yalnızca arkadaşlarınızın onları bulması biraz daha zor hale gelir.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI