Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınFacebook İlişki Durumu Nasıl Yapılır? - 5 Nisan 2017 Çarşamba

Tarih: 05-04-2017 20:16:40 + -


Facebook'taki bağlantınızın çoğunluğu arkadaşlıklar olacak, ancak diğer arkadaşlarınızla ve sosyal paylaşım sitesinde bulunan diğer herkesle vurgulamak istediğiniz biriyle özel bir ilişkiniz olabilir. Bu ilişkiyi, profil bilgilerinizin ilişkisel alanlarını düzenleyerek Facebook hesabınıza ekleyebilirsiniz.


Facebook İlişki Durumu Nasıl Yapılır? - 5 Nisan 2017 Çarşamba

Facebook'taki bağlantınızın çoğunluğu arkadaşlıklar olacak, ancak diğer arkadaşlarınızla ve sosyal paylaşım sitesinde bulunan diğer herkesle vurgulamak istediğiniz biriyle özel bir ilişkiniz olabilir. Bu ilişkiyi, profil bilgilerinizin ilişkisel alanlarını düzenleyerek Facebook hesabınıza ekleyebilirsiniz.

Facebook hesabınıza giriş yapın, ardından zaman tüneline gidin.

Adınızın sağındaki "Bilgileri Güncelle" düğmesini tıklayın.

"İlişkiler ve Aile" kutusunun üstündeki "Düzenle" düğmesini tıklayın ve ardından "İlişki Durumu" etiketi ve onun yanında bulunan açılır menü görene kadar görünecek olan formun altına kaydırın.

"İlişki Durumu" nun yanındaki açılır menüye tıklayın ve listedeki seçeneklerden mevcut ilişki durumunuzu seçin. Bu ilişkide olduğunuz kişiyi eklemek isterseniz, ismini açılır menü altındaki metin alanına yazın.

Değişikliklerinizi kaydetmek için "Kaydet" düğmesini tıklayın. Seçtiğiniz ilişki durumu hemen Facebook zaman tünelinizde görüntülenir. İlişkide olduğunuz kişinin adını eklediyseniz, Facebook kendisinden sizinle ilişki içinde olduğunu onaylaması için kendisine bir istek gönderecektir. Bu kişi isteği doğruladıktan sonra, Facebook, seçtiğiniz ilişki durumunun yanında birbirinizin profillerinde isimlerinizi görüntüleyecektir.

İpuçları

İlişkinizi onaylamanızın önemli ölçüde reddedildiğini düşünüyorsanız, Facebook ilişki durumunuzu "Bir İlişki İçinde" olarak listelemeye devam edecektir.

Birisinin, "Hakkında" bölümündeki "Temel Bilgiler" kutusunda "Düzenle" düğmesini tıklayarak isteğinizi reddetip reddetmediğini öğrenebilirsiniz. Kişinin adını artık formun "İlişki Durumu" bölümünde göremiyorsanız, o kişi isteğinizi reddetmiş demektir. İsim hala varsa, o kişi isteğiniz üzerine henüz bir cevap vermemiştir.

Facebook'ta bir ilişkiyi istediğiniz zaman sona erdirebilirsiniz. Basit bilgilerinizi düzenlemeniz, diğer kişinin ismini silmeniz ve farklı bir ilişki durumu seçmeniz yeterlidir. Bu, isminizi diğer kişinin profilinden kaldırır; bu, eski durumunuz diğer kişi tarafından değiştirilinceye kadar "Bir İlişki İçinde" mesajını görüntülemeye devam eder.

Nişanlı veya evli gibi aynı kişi ile farklı bir ilişki durumu seçmek isterseniz, değişikliği yapmak için temel bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz. Facebook, o kişiye yeni ilişki durumuna onay vermesini isteyen bir istekte bulunur.

Kişi statüsünü onaylayana kadar profilinizde başka birinin ismi olmadan yeni durum görüntülenir ve diğerinin profili önceki isminiz olmadan ilişki durumunu gösterir. Kişi yeni ilişki durumunu teyit ettiğinde, profillerinizde ilgili isimleriniz ile yeni ilişki durumu gösterilir.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI