Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınFacebookta Birinin Beni Engellediğini Nasıl Anlarım? - 5 Nisan 2017 Çarşamba

Tarih: 05-04-2017 20:05:19 + -


Birinin Facebook arkadaş listenizden kaybolmasının birkaç nedeni vardır. O kişi tarafından engellenmek kesinlikle bu nedenlerden biridir, ancak bu tek sebep değildir. Kişi sizinle arkadaş olmak istemeyebilir veya Facebook hesabını silmiş olabilir. İşte, Facebook’ta engellenip engellenmediğinizi anlayacağınız birkaç ipucu...


Facebookta Birinin Beni Engellediğini Nasıl Anlarım? - 5 Nisan 2017 Çarşamba

Birinin Facebook arkadaş listenizden kaybolmasının birkaç nedeni vardır. O kişi tarafından engellenmek kesinlikle bu nedenlerden biridir, ancak bu tek sebep değildir. Kişi sizinle arkadaş olmak istemeyebilir veya Facebook hesabını silmiş olabilir. İşte, Facebook’ta engellenip engellenmediğinizi anlayacağınız birkaç ipucu;

Aramayı Kullanma

Artık arkadaşlar listenizde bir arkadaşınızı görmüyorsanız, herhangi bir Facebook sayfasının üst kısmındaki Arama alanına kişinin adını yazmayı deneyin. Kişi sizi engelledi ve hâlâ aktif bir hesabı varsa, adı adının en üstünde görünmelidir. Aramayı sürdürebilmek için listenin altındaki "Daha Fazlasını Gör" bağlantısını tıklayabilirsiniz. Adını bulamıyorsanız, adını değiştirmiş, hesabını silmiş veya seni engellemiş olabilir. Arkadaşınızı arama sonuçlarında listede bulursanız, engellendiniz demektir. Onun adına tıklarsanız ve zaman tüneli sayfasında bir "Arkadaş Ekle" düğmesini görürseniz, arkadaşlığınız yok demektir.

Eski Mesajları Kullanma

Birisi tarafından engellendiğinizde Facebook mesajları silinmez. Engellendiğinizden şüphelenirseniz ve Facebook iletilerini o kişi ile paylaştıysanız, bu iletileri ileti geçmişinizde kendiniz de silmediğiniz halde bulmaya muktedir olmanız gerekir. Kişinin resmi şimdi genel bir siluet ise ve o kişiye yeni bir mesaj gönderemiyorsanız, kişi sizi engelledi veya Facebook hesabını silmiş demektir.

Genel Dizini Kullanma

Facebook, Facebook hesabı olmayan kişiler için tasarlanmış bir ortak dizine sahiptir. Eğer Facebook'tan çıkış yaparsanız, bir bloktan arama sonuçları etkilenmeden bu dizini kullanabilirsiniz. Alfabetik olarak arama yapabilirsiniz, ancak kişinin adını yazarsanız daha hızlı sonuç elde edebilirsiniz. Aramaları şehir bazında sınırlamak için herhangi bir seçenek yoktur; bu nedenle, birçok adla dolaşmanız gerekebilir, özellikle de ad genel bir ad ise işiniz biraz daha uzun sürecektir. Eğer bu kişiyi bulamazsanız, bunun sebebi o kişinin profilini herkese açık arama için kullanılabilir hale getirmemeyi seçmiştir. Onu bulabiliyorsanız, zaman tüneline gitmek için o ada tıklayın ve o sayfadan giriş yapın. Zaman tüneli artık görünmüyorsa, engellendiniz demektir.

Ortak arkadaşlar

Ortak arkadaşlarınızı kullanarak engellenmiş olup olmadığınızı öğrenmenin birkaç yolu vardır. En doğru yol, o kişiyi hala Facebook'ta görebiliyorsanız, ortak bir arkadaşa sormaktır. Arkadaşınızın yakınlığına göre, bu konu hakkında sizi bilgilendirmesini isteyerek arkadaş listesini gözden geçirmesini rica edebilir ve sonunda, kişinin sizi engelleyip engellemediğini kolayca öğrenebilirsiniz.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI