Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınGün Boyunca Sizi Mükemmel Hissettirecek 10 Sabah Egzersizi // Haberler Detayı

Tarih: 16-02-2017 12:31:50 + -


Çoğumuz sabah uyandığımızda egzersiz yapmayı ihmal edip hemen kahvaltıya yumuluruz. Ardından bizi bekleyen zorlu eğitim veya iş yaşantısına atılırız. Oysa ki sabah egzersiz yaparak evden çıkarsak, gün boyunca daha enerjik hissederiz ve insanlarla iletişimimiz daima olumlu olur.


Gün Boyunca Sizi Mükemmel Hissettirecek 10 Sabah Egzersizi // Haberler Detayı

Çoğumuz sabah uyandığımızda egzersiz yapmayı ihmal edip hemen kahvaltıya yumuluruz. Ardından bizi bekleyen zorlu eğitim veya iş yaşantısına atılırız. Oysa ki sabah egzersiz yaparak evden çıkarsak, gün boyunca daha enerjik hissederiz ve insanlarla iletişimimiz daima olumlu olur.

 

Appalachian State Üniversitesi'nde yapılan araştırmalar gösteriyor ki; sabahları egzersiz yapmak, kan basıncını dengeliyor. O zaman ne duruyorsunuz? Haydi egzersiz yapmaya!

 

Bu yazımızda sizi gün boyunca mükemmel hissettirecek 10 sabah egzersizini listeledik.

 

1. Gerinme Hareketleri

 

Gün Boyunca Sizi Mükemmel Hissettirecek 10 Sabah Egzersizi

 

Vücudunuzda biriken laktik asit, yorgunluğa ve hantallığa neden olur. Laktik asidi vücuttan atmak için gerinme hareketlerini uygulamak, sabah yorgunluğunu vücuttan atmanıza yardımcı olacaktır.

 

2. Yürüyüş veya Koşu

 

Yürüyüş

 

Eğer sabah uyanınca üşenmiyor iseniz, yapabileceğiniz en kusursuz egzersiz dışarıya çıkıp yürüyüş veya koşu yapmak olacaktır.

 

3. Zıplamak

 

Zıplamak

 

Birçoğunuz muhtemelen okula veya işe giderken belirli bir mesafeyi yürüyorsunuz. Sabah yorgunluğu ile birlikte ufacık bir mesafe bile kilometrelere dönüşebiliyor. Dolayısıyla sabah egzersizleri listenize zıplamayı da eklemeniz, yürürken sizi daha canlı gösterecektir.

 

4. Bacaklarınızı Çalıştırmak

 

Düz bir zemine yan biçimde uzanın ve elinizi belinizin üstüne koyun. Üstte kalan bacağınızı daha da yukarıya doğru yavaşça kaldırın ve aynı şekilde tekrar aşağı indirin. Bu hareketi 10-15 defa tekrarlayın.

 

5. Denge Pozisyonu

 

Denge Pozisyonu

 

Resimdeki gibi dizinizi düz bir zemine yatırın. Öbür ayağınızı tamamıyla geriye doğru açın. Açtığınız bacak ile aynı yönde olan kolunuz ile dikey olarak zemini itin. Diğer kolunuz ile ise öne doğru atılır pozisyona gelin ve bu şekilde dengede durmaya çalışın. Bu hareketi her sabah 60 saniye yapın.

 

6. Çömelme

 

Çömelme

 

Vücudunuzu dik tutarak ayakta durun. Ellerinizi avuçlar öne gelecek şekilde açın. Bacaklarınızı birbirinden yaklaşık 30 cm ayırın ve ağır ağır ayaklarınızın üzerine çömelin. Ardından başladığınız pozisyona geri dönün. Sabah yorulana kadar yapabilirsiniz.

 

7. Şınav

 

Şınav pozisyonu alın ve 1 tam şınav çekin. Her hafta şınav sayısını 1'er tane arttırın. Zorlandığınız takdirde bu egzersizi hafifletebilirsiniz.

 

8. Öne Doğru Hamle Yapmak

 

İki bacağınızı birbirinden ayırın ve öne doğru hamle yapar şekilde atılın. Ardından bacakları değiştirin. Öndekini arkaya, arkadakini öne doğru konumlandırın ve hareketi tekrarlayın.

 

9. Tek Kol Ağırlık Kaldırmak

 

Ağırlık

 

Kolunuzu çok yormayacak şekilde tek kolunuz ile ağırlık kaldırın. Bunu kumandayı veya cep telefonunu havada tutarak da gün içerisinde zaten gerçekleştiriyorsunuz. :)

 

10. Bisiklet Sürmek

 

Bisiklet

 

Bisiklet sürmek sabahları pek mümkün olmasa da, işe gitmek için ideal olabilir. İşe bisikletle gitmeniz, hem masrafsız hem de sağlıklı bir harekettir.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Sağlık Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI