Breaking News
Home / Gündem / İlk Görüşte Aşk Olur Mu?

İlk Görüşte Aşk Olur Mu?

İlk görüşte aşka inanır mısınız? Ben ilk görüşte aşkın olduğuna inanmıyorum. Aşk çok güçlü bir duygudur. İlk gördüğümüz kişi bizi heyecanlandırabilir. Kalbimiz hızlı çarpar onunla konuşmak vakit geçirmek isteyebiliriz. Tüm bunlar ona karşı aşk beslediğimizi göstermez. Aşkta duygular önemlidir. Kalbin hızlı atması, heyecanlanmak, karşı tarafla vakit geçirme isteği aşkın göstergesidir. Hiçbir zaman bu unsurlar aşk için yeterli değildir.

 

Aşkın olması için karşı tarafla tanışmak, kaynaşmak, vakit geçirmek gerekir. Aşk zamanla oluşur. Karşı tarafı tanıdıkça önce onu sevmeye başlarız. Sevdikçe ona alışmaya başlarız. Zaman geçtikçe artık onsuz nefes alamadığımızı hissetmeye başlarız. Karşı taraf artık hayatımızın merkezine oturmuştur. Onu düşünmeye başlarız. Onunla hayattan lezzet ve tat almaya başlarız. Onun olmadığı bir günü yaşanmış bir gün kabul etmeyiz. Tüm bu gelişmelerden sonra aşk duygusu oluşur.

 

Tanıştıkları gün birbirlerine aşk ilan eden sevgililerin aşkı saman alevi gibi kısa sürüyor. Bunun temel nedeni aşk gibi kutsal bir duyguyu kısa sürede yoğun biçimde yaşamak istedikleri için duygularından emin olmadan birbirlerine duygusal anlam yüklemeye başlıyorlar. Kısa süre içinde kendilerini alan bu duygunun basit bir hoşlantı olduğunun farkına varıyorlar. Karşı tarafı tanıdıkça ilk başta oluşan bu hoşlantı duygusu kaybolmaya başlıyor. Kısa süre sonra çiftler birbirlerine hoşça kal demek zorunda kalıyor. Aşk yüce ve kutsal bir duygudur. Aşk öyle bir bakışla bir gülüşle bir dokunuşla gerçekleşmez.

 

About admin

Check Also

Evde Kimin Sözü Geçmeli

Aşk evlilikle taçlanır. Evlilik öncesi sen benim hayatımın anlamısın, sensiz yaşayamam, sen benim yaşam merkezimsin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir