Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altınİnternet Erişimini Hızlandırma Yolları!

Tarih: 04-01-2017 21:26:54 + -


Hızlı ve güvenilir internet erişimi, iyi ve acımasız bir web deneyimi arasında farklılıklar ortaya çıkabilir. Evden yapmanız gereken kritik işiniz varsa, hızlı internet erişimi daha da önemlidir. Bu ipuçlarıyla evdeki İnternet servisinizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.


İnternet Erişimini Hızlandırma Yolları!

Hızlı ve güvenilir internet erişimi, iyi ve acımasız bir web deneyimi arasında farklılıklar ortaya çıkabilir. Evden yapmanız gereken kritik işiniz varsa, hızlı internet erişimi daha da önemlidir. Bu ipuçlarıyla evdeki İnternet servisinizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

İnternet Erişim Hızınızı Test Edin

İlk adım, İnternet bağlantınızı indirmeyi test etmeli ve Speedtest.net veya DSLReports.com gibi bir sitede hızları yüklemeli ve böylece internet servis sağlayıcınızdan bağlantı hızını gerçek anlamda görmelisiniz.

DLSReport'un Hız Testi İstatistikleri, çeşitli sağlayıcılar için en hızlı indirme hızını ortaya koyuyor, böylece diğer hız testleri ile doğru bir karşılaştırma imkanına sahip olabilirsiniz. Büyük ihtimalle bu en üst hızları her zaman elde etmeyeceğinizi unutmayın, ancak bağlantı hızınız en azından planınızda ödediğiniz hızların zirvesinde olacaktır.

DNS Ayarlarınızı Değiştirin

Web sitelerine ve çevrimiçi hizmetlere erişme hızı büyük oranda bilgisayarınızdaki veya ağ yönlendiricinizin DNS sunucuları ayarlarıyla belirlenir. DNS sunucuları, alan adlarını (ör. site. com) web sitelerinin barındığı web sunucularının IP adreslerine çevirir, ancak bazı DNS sunucuları size daha yakın olabilir veya şu anda kullandığınızdan daha hızlı ve daha doğru olabilir.

İnternet servisine kaydolduğunuzda, internet servis sağlayıcınızın DNS sunucuları varsayılan olarak yönlendiricide veya bilgisayarınızda ayarlanır, ancak ayarları daha hızlı, daha güvenilir ve daha güncel bir DNS sunucusu ile değiştirebilirsiniz. Hem Google hem de OpenDNS, web tarama hızlarınızı önemli ölçüde artırabilir ve gelişmiş güvenlik gibi özellikleri sunabilecek ücretsiz kamu DNS servislerine sahiptir.

İnternet Hızınız Tahmin Ettiğinizden Daha Yavaş ise İnternet Servis Sağlayıcınıza Başvurun

Internet hızları, çeşitli diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir veya sürekli olarak çok daha yavaş hızlar elde edersiniz. Planınızın neyi aldığı, internet servis sağlayıcınız sonunda bir sorunu gösterebilir. İnternet hızlarınızı yönelticinize kablolu bir bağlantı ile test ettikten sonra ödediğiniz ücret karşılığındaki hıza nasıl ulaşacağınızı öğrenmek için İnternet servis sağlayıcınıza başvurun veya web sitelerinin yardım bölümünü ziyaret edin. Bazı internet servis sağlayıcıları kendi hız testleri ve bağlantı hızlarınızı optimize etmek için çalıştırabileceğiniz otomatik "Internet hızını artırma" programları sunar.

Dikkat edilmesi gereken bir not: hız ayarlamaları sistemin dengesizliğine neden olabilir ve mevcut çevrimiçi bağlantı hızlarınızda bir takım küçük hızlı artışlar yaşayabilirsiniz.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI