Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altınİnternetten kredi kartı ile vergi borcu ödeme!

Tarih: 05-01-2017 12:07:21 + -


İnternetten kredi kartı ile vergi borcu Ödemesi Yapmak İçin Artık Birçok Seçenek Mevcut. Ama önce bir e-devlet şifresiniz olması gerekiyor.


İnternetten kredi kartı ile vergi borcu ödeme!

İnternetten Kredi Kartı ile Vergi Borcu Nasıl Ödenir?

Ödeme Yapmak İçin Artık Birçok Seçenek Mevcut

Günümüz kapitalist dünyasında, hemen bütün devletler, ürettikleri ve dışarıdan ihraç edilen ürünler karşılığında hizmet bedeli olarak vergi almaktadırlar. Her an gereksinim duyduğumuz gıda sektöründen tutun da teknolojik aygıtlara kadar hemen her üründen belirli oranlarda vergi alınmaktadır. KDV ve ÖTV adlarıyla karşılaştığımız bu vergiler sayesinde devletler ekonomilerini güçlü tutabilmektedir. Türkiye'de vergi toplama işini, düzenli olarak yürütmek için oluşturulmuş kurum, Maliye Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Gelir İdaresi Başkanlığıdır. Bu idare sayesinde vergi borcu ödeme işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Teknolojinin nimetlerinden de faydalanan bu kuruluş, eski alışkanlıkları kırarak, kurduğu resmi web adresi sayesinde e-vergi tahsilatı adıyla kredi kartı ile vergi borcu ödeme seçeneğini de devreye sokmuş durumdadır.

E-Devlet Şifresi Edinin

Hızlı yaşa fazla tüket mottosuyla yaşanan tüketim çağında, işleri çabucak halletmek esastır. Bu doğrultuda eskiden bankalarda yaşanan kuyruklar da artık yavaş yavaş tarihe karışmaktadır. Kredi kartı ile vergi borcu ödeyebilmek, artık hemen bütün kuruluşların hizmetleri altındadır. Gelir İdaresi Başkanlığı da böyle bir hizmet vermektedir. Ancak, bundan faydalanabilmek için herhangi bir PTT şubesine giderek, e-devlet şifresi edinmek gerekmektedir. Kısa büre içerisinde yapılan bu işlemden PTT şifre başına 1 Türk Lirası almaktadır. Aynı şekilde, kredi kartı ile vergi borcu ödeme yapmak da mümkündür. Bunun için, kredi kartınızın Internet bankacılığına açık olması gerekmektedir. Bu işlem, bankalar tarafından ücretsiz gerçekleştirilmektedir.

 

E-devlet şifresini edinen, ya da kartını Internet bankacılığına açtıran kişiler, Gelir İdaresi Başkanlığının resmi web adresine girerek, vergi ve cezalar sekmesinden, işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler. Ancak, güvenliği sağlamak maksadıyla 3D Security sistemi kullanıldığından, borç sahiplerinin ödeme işlemi esnasında telefonlarını açık şekilde yanlarında bulundurması gerekmektedir. Çünkü, işleminizi sizin yaptığınızı onaylatmak için telefonunuza kısa mesaj yoluyla bir şifre gönderilir ve bu şifreyi 3 dakika içerisinde web adresine doğru şekilde girmeniz beklenir. Aksi takdirde ödeme işleminiz gerçekleşmez. Vergi borcu ödeme işlemi görüldüğü üzere eskiye nazaran artık daha hızlı ve çabuk gerçekleştirilebilmektedir.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI