Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınKaliteli Makale Yazmak İçin Dört Altın Kural! İnternetten Makale Yazarak Kazan

Tarih: 12-01-2017 22:22:10 + -


Kaliteli bir makale yazmak yetenekten fazlasını gerektirir. Doğru kelimelerle istenileni anlatmak kabiliyet istese de belli başlı kurallara uymadığınızda herhangi bir düz yazılan farkı olmaz. Makale yazarlığında kendinizi gösterebilmek, hedeflere ulaşabilmek için doğru adımlar atmalısınız. Herkes yazı yazabilir ama makale yazarlığı özverili bir çalışma ister. Bu yolda unutmamanız gereken 4 altın kuralı vardır.


Kaliteli Makale Yazmak İçin Dört Altın Kural! İnternetten Makale Yazarak Kazan

Kaliteli bir makale yazmak yetenekten fazlasını gerektirir. Doğru kelimelerle istenileni anlatmak kabiliyet istese de belli başlı kurallara uymadığınızda herhangi bir düz yazılan farkı olmaz. Makale yazarlığında kendinizi gösterebilmek, hedeflere ulaşabilmek için doğru adımlar atmalısınız. Herkes yazı yazabilir ama makale yazarlığı özverili bir çalışma ister. Bu yolda unutmamanız gereken 4 altın kuralı vardır.

1. Özgünlük: Birbirinden ayırt edemediğiniz yazılar çoğalmaya başladıkça artık işverenlerin de en dikkat ettiği husus makalenin özgünlüğü oldu. Emek hırsızlığından kaçınılmalı, her kelimeyi,  her cümleyi kendiniz yaratmalısınız. Öyle ki artık her kopyanın anlaşıldığı bir sistem kullanılan siteler bu etik olmayan davranışı yapan kişileri hemen eleyebiliyorlar. Bu yüzden özgün yazılar yazabilmek için her daim kendinizi geliştirmeli, bol kitap okumalı ve dünya görüşüne sahip bir birey olmalısınız.

 2. SEO Uyumluluğu: Makale yazarlığından özellikle gelir elde edebilmek ve yazılarınızı gerçekten gerekli yerlerde kullanılıp fayda sağladığını görebilmek için bu kuralı unutmamak gerekir. Seo uyumlu makaleler anahtar kelimeleri kullanıp yazılarınızı kullanan sitelerin internet aramalarında daha üst sıralarda çıkması hedefler. Bu sebeple seo uyumlu yazılarınızın daha tercih edilir olmasını sağlar.

3. Dil Bilgisi: Anlattığınız konuyu hem yalın bir dil ile hem de farklı kelimelerle ifade etmek kolay olmayabilir. Ama imla, noktalama kurallarına uyup, özenli cümleler kurarsanız hem verilmek istenilen mesaj daha kolay iletilir hem de okuyucuları sıkmayan konunun özünü veren makaleler yaratmış olursunuz.

4. Yaratıcılık: İlk üç maddemiz bir makale yazısında mutlaka olması gereken kurallarımızdı. Ancak sizi bu alanda markaların seçebilmesi ve kendi üslubunuzu oluşturmanız için kesinlikle yaratıcılığınızı konuşturmalısınız.  İnsanlar makale yazılarını okuduklarında markaya güvenmeli , verdiğiniz örnekleri  yaşamış gibi olmalı, konu ile bağlantı kurmaları gerekir.  Yaratıcı olmayan makaleler zamanla ayırt edilemeyen sıradan yazılar haline gelir.

 

İnternetten Makale Yazarak Kazan

İnsanlar hayal kurdukları sürece varlardır. Küçükten büyüğe tüm hayallerimizin sonucunda daha çok çalışmak daha çok kazanmak gerçeği yatar. İstediklerimizi satın almak, farklı yerlere gidip seyahat etmek, hayallerimizi gerçekleştirmek için çalışıp para biriktiririz. Kimi zaman zamanımız, kimi zaman enerjimiz olmaz. Çoğu zaman da sabahın erken saatlerinde sıcacık yataktan kalkıp işe gitmek ne zaman son bulacak diye düşünürüz. Ev ortamında çalışarak para kazanmak herkesin hayallerinin bir parçasında vardır elbet.

Makale yazarak para kazanmak da bu hayali gerçekleştirebilecek işler arasında. Tabii yazma yeteneği olan herkes işi gücü bıraksın evde internet başında makale yazsın diyemeyiz. Bunu ister ek gelir olarak, ister tek işiniz olarak görün,  öncelikle böyle bir yeteneğinizin olması gerekir. Makale yazarlığı nedir diye derin bir araştırma yapmalısınız. Tecrübeli kişilerin yazılarını okuyabilir, makale satılan sitelerin forumlarına bakabilirsiniz. Makale yazısının nasıl olması gerektiğini araştırmadan acemi bir şekilde bu işlere koyulmak sizi hüsrana uğratabilir. Önce birkaç deneme ile kendinizi geliştirmelisiniz. İnternette güven sağlayan makale siteleri bulup onlara üye olabilirsiniz. İsterseniz hazır makale ekleyebilir, isterseniz gelen siparişlere göre yazı hazırlayabilirsiniz. Her işte olduğu gibi burada da unutmamanız gereken şey birkaç yazı yazıp büyük paralar beklememektir.  Yeni başlangıçlarda ve tecrübesiz olduğunuz anlaşıldığında makale başına yüksek ücretler almazsınız. Ama sabreder ve azim gösterirseniz hedeflerinize ulaşmak o kadar da zor olmaz. Kendinize mutlaka bir çalışma planı hazırlanmalısınız. Günde kaç saat bilgisayar başında geçirebilirsiniz ve kaç makale yazabilirsiniz belirlemelisiniz. Konu yelpazenizi genişletmeli, araştırmalar yaparak her konuda yazar hale gelebilmelisiniz. Özgün ve yaratıcı makaleler mutlaka emeğinin karşılığını getirir. Siparişlerinizi zamanında yetiştirmeye ve kendinizi bu alanda disipline etmeye çalışın.

Hem sevdiği işi yapıp hem de para kazanmak çoğu insanın yakalayamadığı bir şanstır. Belirli bir zaman sonra gerçekten para kazanmaya başladığınızı görecek sonrasında ise hırslanıp çok makale yazmaya çalışacaksınız. Ne kadar gelir elde edeceğiniz tamamen sizin çalışmalarınıza, azminize, işinize inancınıza bağlıdır. Asla kolaya kaçmayın ve en güzelini ortaya çıkarmak için çalışın. Emek verilen her doğru iş mutlaka karşılığını alır.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Güncel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI