Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınPokemon go hakkında !

Tarih: 12-01-2017 16:14:09 + -


Sadece bir hafta içinde Pokemon GO, çocukları ve nostaljik yetişkinleri bir araya getiren küresel bir fenomen haline geldi. Bu makalemiz size Pokemon GO ile başlamak için bazı ipuçları ve püf noktaları sunacak ve "Pikacu'yu nasıl başlangıç pokemonunuz olarak alacağınız", "Poke topları nasıl alacağınız" ve "Pokemon yumurtalarının nasıl gelişeceği" gibi sorulara cevap vereceğiz.


Pokemon go hakkında !

Sadece bir hafta içinde Pokemon GO, çocukları ve nostaljik yetişkinleri bir araya getiren küresel bir fenomen haline geldi. Bu makalemiz size Pokemon GO ile başlamak için bazı ipuçları ve püf noktaları sunacak ve "Pikacu'yu nasıl başlangıç ​​pokemonunuz olarak alacağınız", "Poke topları nasıl alacağınız" ve "Pokemon yumurtalarının nasıl gelişeceği" gibi sorulara cevap vereceğiz.

Teni başlayanlar ya da sadece Pokemon oyununuzu bir sonraki seviyeye taşıyacak yollar arıyorsanız, mümkün olan en iyi interaktif tecrübeye sahip olmanıza yardımcı olabilecek bazı teknikler ve başarı ipuçları aşağıda paylaşılmıştır.

Pokemon GO İndir

Pokemon GO, App Store'dan ve Google Play'den indirilebilir. Uygulamanız indirildikten ve yüklendikten sonra, başlamak için hazırsınız demektir.

Pokemon GO'ya Başlarken

Uygulama tanıtıldığında ve karakteriniz oluşturulduktan sonra, uygulama çevrenizin sanal bir haritası görünecektir. Artık ilk Pokemon'unuzu yakalamaya hazır mısınız?

Varsayılan olarak, ilk bulaşmanızda üç Pokemon karakterinden birini seçmeniz istenecektir: Bulbasar, Charmander veya Squirtle. İlk Pokemonunuzu yakalamak adına oyunumuz başlamış olacaktır.

İlk Pokemon olarak Pikachu'yu Yakala

Ünlü Pikachu için nostaljik olanlar için, diğer "başlangıç" Pokemensini nasıl önleyeceğiniz ve ünlü küçük yaratıkla Pokemon yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, üç varsayılan Pokemon ekranda göründüğünde, konumunuzu değiştirmeniz ve Pokemondan uzaklaşmanız yeterlidir.

Bir kere hareket ettiğinizde üç Pokemon karakteri sizi takip eder ve onlardan birini yakalamanızı ister. Bunu yoksay ve bu Pokemon'u üç kez daha önlemeye devam et. Dördüncü turda, başka bir Pokemon ekranda görünecek: Pikachu!

Şimdi oyuna başlamak istediğiniz Pokemeni seçtiniz, onu yakalamanız gerekiyor.

İlk Pokemeni Yakala

Çekim moduna girmek için ekrana dokunun. Çevrenizdeki Pokemonu bulmak ve onu yakalamak için nereye gideceğinizi bilmek için arttırılmış realite (AR) kullanabilirsiniz (uygulamanın telefonunuzun kamerasına erişimi olması gerektiğini unutmayın).

Pokemon menzildeyken parmağınızı kullanarak Poko topunuzu Pokemon'a doğru "atmak" için kullanın.

Yakalandıktan sonra tebrik edilecek ve Pokemon Pokedex'e girilecek.

Poke Duraklarında Öğeler Topla

Poke Durakları, oyunda size yardımcı olması için çeşitli nesneleri (yani Poke topları veya yumurta) kurtarmanın mümkün olduğu önemli noktalardır. Seviye arttıkça, yeni öğeler kullanımınıza açılacaktır.

Poke durakları oyunda mavi küplerle sembolize edilir. Bir durağa yaklaştığınızda, durdurma şekli değiştirilerek durdurulur. Mavi simgeye dokunarak ve ardından görüntülenen resmi "döndürmek" için ekranınız boyunca kaydırarak bir Poke durağına erişebilirsiniz.

 

Poke durağı döndürüldüğünde, nesneler kabarcıklar halinde ekranda görünecektir. Ekranınızdan kaçmadan önce, her nesneye dokunarak onları "yakalayabilirsiniz". "Yakalanan" nesneler doğrudan envanterinize kaydedilecektir.

Poke durağı daha sonra kapanacak ve mor renge dönüşecektir. Uzaklaştıkça durdurmanın orijinal kübik forma kaldığı yerden devam edeceğini göreceksiniz.

Bir Poke durağına eriştikten sonra, oyun başka birine erişmeden önce en az 5 dakika beklemenizi gerektirir. Mor renkli herhangi bir Poke durağına, erişmeniz için mevcut değildir.

Ayrıca, çiçek yapraklarıyla çevrili bazı Poke Durakları olduğunu fark edeceksiniz. Bu yapraklar, Pokemon'u Poke durağında oyunculara, birden fazla Pokemon yakalama fırsatı verir:

Poke duraklarında düzenli olarak stok yapmaya dikkat edin. Ekipman hızlı bir şekilde tükendiğinde, oyuna devam etmek için Poke duraklar gerekiyor.

Pokemon Nasıl İzlenir?

Başlamak için, oyun ekranının sağ alt köşesindeki menüye aşina olun; size yakın herhangi bir Pokemon'u belirtin. Bu "yakın", bulunduğunuz yerden mesafeye göre sırayla görünür. Uzaklaştıkça listeyi indirecek ve tersine, ona yaklaştıkça artacak.

Çoğunlukla, Pokemon çevreye göre görünür. Bu yüzden muhtemelen herhangi bir su Pokemon göller, okyanuslar veya havuzlar yakınlarında bulunur.

Yumurtalar Nasıl Bulunur?

Yumurtalar Poke Duraklarında alınır ve 3 kategoriye ayrılır: 2km, 5km ve 10km. 2km'lik bir yumurta çıkarmak için 2km'lik bir yürüyüşe ihtiyacınız var. Uzaklık ne kadar büyük olursa, Pokemonun yumurtadan çıkma ihtimalide o kadar fazla olur.

Bir yumurta kuluçkalamaya başlamak için, ekranınızın altındaki Poke top şekilli düğmesine dokunun ve görüntülenen menüden ‘’POKEMON’ u seçin. Daha sonra, YYG sekmesine erişmek için sayfayı sola sürükleyin. Kuluçkadan veya taranmadan bekleyen yumurtalar görüntülenir.

Ardından, taramak istediğiniz yumurtayı seçin ve ekrandaki talimatları izleyin:

Varsayılan olarak, size sınırsız kullanım sağlayan bir kuluçka makinesine sahip olursunuz. Bununla birlikte, bu inkübatör yalnızca bir seferinde bir yumurtanın çıkmasını sağlar. Oyuna devam ederseniz, aynı anda en fazla 3 yumurtayı saklamanıza izin veren bir kuluçka makinesi satın alabilirsiniz.

Not: Düzey 6 ve Düzey 15 statüsüne eriştikten sonra, üç kullanım için geçerli ikinci bir kuluçka alırsınız:

Yeterli miktarda yürüdükten sonra, bir kuluçka ekranı belirecektir. Artık yeni Pokemon'un doğuşuna şahit olma zamanı!

Aktarma, Güçlendirme ve Gelişme 

Bir Pokem'e güç vermek, yaratığa daha fazla savaş puanı verecektir. Bu, Pokemonunuzu güçlendirecektir. Bir Pokemon'un gelişmesi, Pokemonunuzu, evrimin bir sonraki aşamasına (varsa) ulaştırır. Pokedexinizdeki her Pokemon için gelişmenin çeşitli aşamalarını görebilirsiniz.

Güçlendirme ve Pokemon'un gelişmesi Candy ve Stardust'a ihtiyaç duyacaktır (her ikisi de yeni bir Pokemonu her yakaladığınızda size otomatik olarak verilir).

 

Tatlılar: Her bir Pokemonun (ve onun evriminin) kendi yakaladığınız her şekerleme Pokemon'u vardır ve Profesör Saule'e bir Pokemon aktaran ve ona karşılık gelen yaratık için bir muamele yapmaktadır.

Pokemon Nasıl Transfer Edilir?

Şekerleme almanın bir başka yolu, şekerleme karşılığında Profesör Willow'a Pokemon'u transfer etmektir. Bunu yapmak için, ekranın altındaki Poke topuna tıklayın ve Pokemonu seçin. Ardından, aktarmak istediğiniz Pokemona tıklayın.

Ekranın altına doğru kaydırın ve Aktar'ı seçin. Değiştirmeyi tamamlamak için Evet'i seçin.

Pokemonunuzu aktardıktan sonra, Professor Willow size türle ilgili şeker verecektir. Bu şekerlemeyi, o kategorideki Pokemonunuzu güçlendirmek için kullanın.

Pokemon Nasıl Güçlenir?

Pokemonunuzu çalıştırmak ve / veya değiştirmek için ekranınızın sağ alt köşesindeki avatarınıza dokunun. Açılan menüde Pokemona gidin.

Ardından, açmak istediğiniz Pokemonu seçin. Pokemonun veri sayfası açılacaktır. Pokemonunuzu ekranınızdaki düğmeye dokunarak güçlendirebilirsiniz. Pokemonunuzu güçlendirme yeteneği, Pokemon'un gelişimi, seviyenize ve şekerlemenin ve stardustun mevcudiyetine bağlıdır.

Pokemon GO İpuçları

Oyunun yeniliğinden dolayı aşağıdaki sitelerin çoğunun kapsamlı olmasının çok uzak olduğunu unutmayın. Bu liste sürekli olarak güncellenecektir.

Pokemon GO İnteraktif Haritalar

Pokewebgo topluluğu nadir bulunan Pokemon, Poke durakları, arenalar ve diğer toplantı yerlerinin yerlerini bulmak için ücretsiz bir başvuru kaynağıdır. Farklı belirteçleri bulmak için mevcut filtrelerden herhangi birini kullanın. Pokewebgo'nun işbirliğine dayalı bir haritası olduğuna dikkat edin, bu nedenle bir alanda birden fazla kullanıcı aracı aynı anda kullanıyor olabilir. Pokewebgo, tamamlanmasa da, oyuncuların oyunda birbirlerine yardımcı olmasını sağlayan yararlı bir araçtır.

Pokecrew, kullanıcıların işbirliği için tasarlanmış başka bir etkileşimli harita aracıdır. Bu haritayı kullanarak, kullanıcılar yerel Pokemon manzaralarını bulabilir, raporlayabilir ve paylaşabilir.


Etiketler : Pokemon go

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI