Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınSnapchat Anıları Nasıl Kullanılır?

Tarih: 12-01-2017 16:17:37 + -


Bu yazıda Snapchat'ın ‘’anılar’’ özelliği tanıtılacak ve özelliklerinin nasıl kullanılacağı konusunda size yol göstereceğiz.


Snapchat Anıları Nasıl Kullanılır?

Snapchat, uygulamaya kaydettiğiniz Snaps ve Hikayeler'in bir yedek koleksiyonu olan ‘’anılar’’ adlı bir özellik sundu. Anılar tarafından sunulan çeşitli yetenekler arasında Snaps'ı aramak, Kaydedilen Snap'ları kullanarak yeni hikayeler yaratmak ve daha önce kaydedilmiş Snap'ları düzenlemek ve yeniden göndermek yer almaktadır.

Bu yazıda Snapchat'ın ‘’anılar’’ özelliği tanıtılacak ve özelliklerinin nasıl kullanılacağı konusunda size yol göstereceğiz.

Anılara Bir Öykü Kaydet

Bireysel snapları veya hikayeleri hafızalarınıza kaydetme süreci son derece basittir ve otomatik kaydetme seçeneğini kullanarak manuel veya otomatik olarak yapılabilir.

Tek bir Snap kaydetmek için, bir resim veya video çekin ve ‘’Gönder’’ ekranına geçmeden önce ekranın alt kısmında bulunan aşağı doğru bakan oka dokunun. Bir ‘’Öykü’’ kaydetmek için ‘’Öyküler’’ ekranına gidin ve öykünüzün yanında bulunan üç dikey nokta seçin. Ardından, aşağı doğru bakan oka dokunun.

Hikayelerinizin tümünü otomatik olarak kaydetmek isterseniz, ayarlarınızda otomatik kaydetme seçeneğini etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için kamera ekranınızdaki hayalet simgesine ve ardından ‘’cog’’ simgesine dokunun. Menüyü aşağı kaydırın, ‘anılar alanını seçin ve ‘’Öyküleri Otomatik Kaydet’’ seçeneğini ‘’AÇIK’’ seçeneğine getirin.

Anılar Nasıl Açılır?

Anılar özelliğini açmak için, fotoğraf makinesi ekranınıza gidin ve çekme düğmesinin altında bulunan daireye dokunun veya yukarıya hafifçe vurun.

Burada, kaydettiğiniz Snap'lara ve Hikayelere göz atabilirsiniz. Anılarınızı kaydırırken ekranınızın sağında bir kaydırma çubuğu görünür. Dosyalarınızı daha hızlı kaydırmak için kaydırma çubuğunu basabilir ve basılı tutabilirsiniz:

Bir daireyle sunulan herhangi bir dosya kaydedilmiş bir hikayeyi gösterir. Kaydedilen Hikayeyi tam ekran modunda görüntülemek için satıra dokunun. Ayrıca, düzenlemek ve / veya yeniden göndermek için Bir Snap veya Story'e dokunup basılı tutabilirsiniz.

Anılarda Düzenleme

Düzenleme Snap'larınızı anılarınıza kaydetmek temelde sıfırdan bir Snap yaratmaktan farklı değildir.

Anılarınızdaki fotoğrafları düzenlemek için, Bir Yapıştıraca kadar basılı tutun ve kurşun kalem simgesini seçin.

Özelleştirme seçeneklerinden herhangi birini kullanarak Snap'ınızı düzenleyin ve değişikliklerinizi kaydetmek için ‘’Bitti’’ alanına dokunun. Böylece, bu özellikten çıkmayı seçebilir veya düzenlenmiş Snap'ınızı bir arkadaşınıza gönderebilirsiniz:

Anılarda Nasıl Arama Yapılır?

Anılar özelliğinde sunulan farklı özelliklerden biri, Snap'da bulunan kelimeleri veya cümleleri daha kolay bulmanıza yardımcı olan akıllı bir arama yöntemidir.

Arama özelliğini kullanmak için, Hafızaların sağ üst köşesindeki büyüteç simgesine dokunmanız yeterlidir. Burada, Snapchat'in önerilen bir sorgusunu seçebilir veya kendi aramalarınızı yazabilirsiniz. Arama sorgularını kısa ve genel tutmaya çalışın.

Snapchat, aramanız için geçerli olmayan Snap'ları otomatik olarak filtreleyecektir. Sorgunuzdan sonra kalan Snap'ları, bunları seçerek kolayca görebilirsiniz.

Anılarda Kamera Rulosu Nasıl Görüntülenir

Anılar özelliği ayrıca, şu anda cihazınızın fotoğraf makinesi rulosuna kaydedilen medya dosyalarına hızlı erişim sağlar. Kamera rulonuza üst araç çubuğundaki Kamera Rulosu sekmesine dokunarak erişebilirsiniz:

Hikayenize eklemek veya Sohbet yoluyla bir arkadaşınıza göndermek için fotoğraf makinesi rulosundaki herhangi bir dosyaya basabilir ve basılı tutabilirsiniz.

'Hafızadan' bir Snap Nasıl Silinir?

Anılar bölümünden bir Snap silmek için, silmek istediğiniz Snap'a dokunup basılı tutun ve çöp simgesine dokunun.

Anılardan Snapların silinmesi kalıcıdır, bu nedenle Snapchat nihai silme işlemine başlamadan önce seçiminizi onaylamanızı isteyecektir.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI