Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınSnapchat'in Arama Özelliklerini Kullanma

Tarih: 06-01-2017 15:01:18 + -


Bu yazımızda, Snapchat'in sesli ve görüntülü arama özelliklerini nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Bu özelliklerin yalnızca Snapchat 2.0'ı cihazlarına indiren kullanıcıların kullanabileceğini unutmayın.


Snapchat'in Arama Özelliklerini Kullanma

Snapchat, piyasaya sürülmesinden bu yana mobil kullanıcılara sunulan en kapsamlı medya paylaşım uygulamalarından birine hızlı bir şekilde dönüşmüştür. Ve şimdi, kullanıcıların fotoğraf, video ve metin göndermesine izin vermesinin yanı sıra, uygulama birbirlerine daha ileri ve doğrudan temas için sesli ve görüntülü arama özellikleri sunuyor.

Bu yazımızda, Snapchat'in sesli ve görüntülü arama özelliklerini nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Bu özelliklerin yalnızca Snapchat 2.0'ı cihazlarına indiren kullanıcıların kullanabileceğini unutmayın.

Snapchat Sesli Aramalar Yap

Snapchat'i başlatın ve Sohbet ekranınıza erişmek için parmağınızı soldan sağa doğru hızlıca kaydırın. Aramak istediğiniz kullanıcı son zamanlarda görüştüğünüz arkadaşlarınız arasındaysa, bir sohbet açmak için adının solundan sağa doğru hızlıca kaydırın. Arkadaşınız söz konusu bölümde görünmüyorsa, adını adres defterinizde bulup sohbet etmeye başlayın. Sohbet ekranınızın altındaki mavi bir nokta arkadaşınızın aktif ve hazır olup olmadığını gösterir.

Sesli aramaya başlamak için, yayınınızda gösterilen telefon simgesine dokunmanız yeterlidir. Arkadaşınız mevcutsa, ya konuşmayı dinleyecek veya konuşmaya standart sesli bir görüşme ile katılmayı seçebilecektir. Arkadaşınız mevcut değilse, telefon simgesini basılı tutarak da mesaj bırakmayı seçebilirsiniz.

Görüşme bittikten sonra telefonu kapatmak için telefon simgesine basmanız yeterlidir.

Not: Bir görüşme sırasında, telefonu yüzünüzden uzakta tutmayı seçerseniz, Snapchat otomatik olarak hoparlörün telefonunu etkinleştirir ve böylece kesintisiz konuşabilirsiniz.

Snapchat'ta Video Görüşmeleri Yap

Snapchat'in video görüşme özelliği, sesli aramaya çok benzer şekilde çalışır. Bir görüntülü arama başlatmak için sohbet ekranına erişmek için Snapchat'i başlatın ve parmağınızı soldan sağa doğru hızlıca kaydırın. Parmağınızı, sohbet etmek istediğiniz kişinin adına sürükleyin. Ardından ekranınızın alt kısmında bulunan video kamera simgesine dokunun.

Arkadaşınız aktifse, video sohbetinde izlemeyi veya katılmayı seçebilir. Kullanıcılar ayrıca videoyu hızlıca aşağı kaydırarak video sohbetlerini en aza indirme seçeneğine de sahipler. Tam ekran moduna girmek için tekrar dokunun.

Bir görüntülü sohbetin sonlandırılması için, tekrar kamera simgesine basmanız yeterlidir. Bir çağrının tamamlanması için her iki tarafın da kapatması gerektiğini unutmayın.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI