Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınWeb sitesinin faydaları nelerdir?

Tarih: 12-01-2017 22:18:20 + -


Bundan 30 veya 40 yıl önce insanların hayatı aileleri, komşuları, sokakları, okulları ile sınırlı idi. Her evde televizyon, telefon bulunmuyor ve iletişim çok zor oluyordu. Sosyal faaliyetler kısıtlıydı. Ama şimdi öyle değil. İnternetin hayatımıza girmesiyle her şey değişti. İnternetin zararları olduğu kadar yararları da vardır. Aslında Bilinçli kullanılırsa insanlık için bulunmaz bir iletişim aracıdır. Biz size kısaca bazı başlıklar altında faydalarından bahsetmek istiyoruz.


Web sitesinin faydaları nelerdir?

İnternetin hayatımıza girmeden öncesi nasıldı İnsanlar merak ettiklerini kısa zamanda nasıl öğreniyor ve kolayca erişebiliyordu.

Bundan 30 veya 40 yıl önce insanların hayatı aileleri, komşuları, sokakları, okulları ile sınırlı idi. Her evde televizyon, telefon bulunmuyor ve iletişim çok zor oluyordu. Sosyal faaliyetler kısıtlıydı. Ama şimdi öyle değil. İnternetin hayatımıza girmesiyle her şey değişti. İnternetin zararları olduğu kadar yararları da vardır. Aslında Bilinçli kullanılırsa insanlık için bulunmaz bir iletişim aracıdır.

Biz size kısaca bazı başlıklar altında faydalarından bahsetmek istiyoruz.

1-Çocuklar İçin Web Siteleri

Çocuklarımız için iyi bir araştırma sitesidir. Merak ettikleri her konu da aradıklarını bulabilecekleri kocaman bir sözlük, kitap ve ansiklopedidir.

2-Hobi Web Siteleri

Hanımlar için özellikle boş vakitlerini değerlendirmek isteyen hanımlar için yemek, örgü, bakım, alışveriş gibi konularda tarifler, pratik çözümler, püf noktalarını bulabilecekleri sitelerdir.

3-Anne Ve Babalar İçin Web Siteleri

Çocuklarına ve eşlerin birbirlerine davranışlarında nasıl hareket etmeleri, beraberce nasıl daha kaliteli vakit geçirmeleri konusunda bilgilendiren aile ilişkilerinde yardımcı olan sitelerdir.

4-Sağlık İle İlgili Web Siteleri

Sağlıkla ilgili merak edilen her konuda kapsamlı olarak bilinçlendiren, hangi hastalığın hangi bölüm tarafından tedavi edileceği konusunda yol gösteren bir sitedir.

5-Ürün Pazarlama İle İlgili Web Siteleri

Her alandaki şirketlerin ürettikleri ürünleri ve özel tasarımlarını güvenli bir şekilde müşterilerine ulaştırabildikleri sitelerdir.

6-Sosyal Medya İle İlgili Web Siteleri

Birbirlerini göremeyen başka şehirlerde olan ailelerin, arkadaşların, insanların arasında iletişim sağlar. Güzel anlarını, yazılarla, fotoğraflarla paylaştıkları, fikir alışverişleri yapabildikleri sitelerdir.

7-Sanat İle İlgili Web Siteleri

Sanat adına öğrenmek istediklerini, merak ettiklerini bulabilecekleri ayrıca sevdikleri sanatçıların müziklerini dinleyip, filmlerini seyredebilecekleri sitelerdir.

Kısacası gerektiğinde ve zamanında kullanılırsa çok faydalı bir bilgi ağıdır.


Etiketler : Web sites

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Güncel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI