Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınWhatsApp Hakkında!

Tarih: 12-01-2017 16:56:08 + -


WhatsApp'da Kişileri Engelleme ve Engeli Kaldırma ve WhatsApp'da resim ve video gönderme. WhatsApp ile Medya Nasıl Paylaşılır?


WhatsApp Hakkında!

WhatsApp ile Medya Nasıl Paylaşılır?

Ücretsiz yazılı mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşmelerin yanı sıra WhatsApp Messenger, bulunduğunuz yer, dosya, video ve fotoğraf gibi verileri kişilerinizle paylaşmanıza da olanak tanır. Bu kısa makalemizde, farklı paylaşım seçenekleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

WhatsApp'ın tüm paylaşım seçeneklerine, konuşmalarınızın en üstünde görüntülenen küçük ataç simgesiyle hafifçe vurarak erişebilirsiniz:

Birkaç seçenek vardır, birincisi, Galeri menüsü telefonunuzda depolanan fotoğrafları ve videoları paylaşmanızı sağlar. Telefonunuzla bir fotoğraf çekmek veya video kaydetmek ve bunu WhatsApp ile paylaşmak isterseniz kamera uygulamasını tetiklemek için Fotoğraf veya Video menüsüne hafifçe dokunun.

Ses menüsü telefonunuzdan sesli mesaj kaydetmenizi ve bunları paylaşmanızı sağlar. Ayrıca, müzik dosyalarınızı paylaşmanıza izin verir:

Konum menüsü, bulunduğunuz yere veya yakınınızdaki bir yere (restoran, otel, AVM ...) rehberinizi kişilerinizle paylaşmanıza olanak tanır. Sadece WhatsApp'ın konum verilerinize erişebildiğinden emin olun. Son olarak, bir kişinin bilgilerini diğer WhatsApp kullanıcılarıyla paylaşabilmenizi sağlayan Kişi menüsüne sahip olduğunuzu da unutmayın.

 

WhatsApp'da Kişileri Engelleme ve Engeli Kaldırma

Diğer mesajlaşma platformlarına benzer şekilde, WhatsApp Messenger, kullanıcıların iletişim kuramayacakları herhangi bir kullanıcıyla olan bağlantısını kısıtlamasına izin veren bir engelleme özelliği içerir.

WhatsApp'da bir kullanıcıyı engellediğinizde, kendinizle kişi arasındaki tüm iletişim araçlarını temelde koparsınız demektir. Engellenen kullanıcılar kişi listenizde görünmez, iletileri telefonunuza teslim edilmez ve güncellemelerinizden hiçbirini göremezsiniz (diğer bir deyişle profil resmi, durum vb.). Bu makalemizde size WhatsApp Messenger'daki kişilerin nasıl engelleneceğini ve nasıl engel kaldıracağınızı öğreteceğiz. Aşağıdaki yöntemlerin Android ve iPhone kullanıcıları için geçerli olduğunu unutmayın.

Android'de bir WhatsApp Kişisini Engelleyin

WhatsApp uygulamasını başlatın ve daha sonra Menü Ayarları> Hesap> Gizlilik> Engellenen Kişiler üzerine dokunun.

Şu anda engellenen tüm kişilerin bir listesini görürsünüz. Bu listeye bir kişi eklemek için ekranınızın sağ üst köşesindeki Ekle düğmesine tıklayın. Ardından, engellemek istediğiniz kişiyi listeden seçin:

Tamam'a dokunarak onaylayın.

Telefonunuzda kayıtlı olmayan bir kişiyi engellemek isterseniz, yalnızca bilinmeyen kişiyle sohbet başlatıp Engelle'yi seçerek bunu yapabilirsiniz.

Android'de bir WhatsApp Kişisinin Engelini Kaldırma

Android'de bir WhatsApp kişisinin engelini kaldırmak için Menü düğmesine ve ardından Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Engellenmiş Kişiler'e gidin.

Kişinin adını basılı tutun ve beliren açılan menüden Engellemeyi seçin.

Alternatif olarak, kişiyi yeniden etkinleştirmek için kişinin numarasına bir mesaj da gönderebilirsiniz.

IPhone'da bir WhatsApp Kişisini Engelleyin

Zaten adres defterinizde olan bir kişiyi engellemek için WhatsApp'ı başlatın ve Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Engellendi'ye gidin. Listenizden bir kişi seçmek için ‘’Yeni Ekle’’ düğmesine dokunun:

Telefonunuzun adres defterine kaydedilmemiş bir kişiyi engellemek isterseniz, bunu konuşma ekranındaki Engelle seçeneğine dokunarak yapabilirsiniz.

IPhone'da bir WhatsApp Kişisinin Engeli Kaldırma

Bir kişinin engellemesini kaldırmak için, Engellendi listenizi WhatsApp Ayarları'nı kullanarak açmanız, engelini kaldırmak istediğiniz kişiye ilerlemeniz ve parmağınızı kişi adına kaydırmanız yeterlidir. Ardından ‘’Engellemeyi Kaldır’’ seçeneğine dokunun.

 

WhatsApp'da resim ve video gönderme

WhatsApp, uygulamaya geçmeniz veya konuşma pencerenizden ayrılmanıza gerek kalmadan kişilere fotoğraf, video ve sesli mesaj gönderme olanağı sunar. Kullanıcılar ayrıca platformda aldıkları tüm medya dosyalarını yönlendirme seçeneğine de sahipler.

Bu makale, medya dosyalarını WhatsApp üzerinde nasıl paylaşacağınıza ilişkin hızlı bir çalışma yapmanızı sağlayacaktır. Kullandığınız platforma (yani, iOS, Android veya Windows) bağlı olarak uygulamanın üzerinde kullanılan işlem veya dilin kendisinin biraz farklı olabileceğini lütfen unutmayın.

WhatsApp'da Fotoğraf ve Video Nasıl Gönderebilirsiniz?

Fotoğraf ve video medya dosyalarını WhatsApp üzerinden gönderme süreci neredeyse aynıdır.

WhatsApp ile Resim Alın ve Gönderin

Mesaj alanının yanında bulunan kamera simgesine dokunun:

Kamera ekranı açılır. Resim çekmek için yuvarlak düğmeye dokunun:

Bir video kaydetmek için yuvarlak düğmeyi basılı tutun.

Göndermeden önce medyalarınızı inceleme fırsatı bulacaksınız. İçeriğinizden memnunsanız, Gönder seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

WhatsApp'daki Galerinizden Medyayı Paylaşın

Ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan ataş üzerindeki düğmeye dokunun. Ardından, galerinize erişmek için kamera simgesine hafifçe dokunun:

Göndermek istediğiniz fotoğrafları veya videoları seçin ve İleri'ye tıklayın. Artık medya mesajınıza metin ekleme seçeneğine sahip olursunuz (birden çok dosya seçilirse, metin son dosyayla birlikte gönderileceğine dikkat edin). Mesajınızı girin ve ardından Gönder'i tıklayın.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI