Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınWhatsApp Messenger Nedir? Whatsapp messenger özellikleri!

Tarih: 06-01-2017 15:09:04 + -


WhatsApp Messenger, iPhone, Android, Symbian, BlackBerry ve Windows Phone sistemlerinde çalışan çapraz platform akıllı telefon mesajlaşma sistemidir. Farklı telefon sistemleri ve uluslararası taşıyıcılar arasında kolay anında mesajlaşma, WhatsApp Messenger'ın ana özelliklerinden biridir.


WhatsApp Messenger Nedir? Whatsapp messenger özellikleri!

WhatsApp Messenger, iPhone, Android, Symbian, BlackBerry ve Windows Phone sistemlerinde çalışan çapraz platform akıllı telefon mesajlaşma sistemidir. Farklı telefon sistemleri ve uluslararası taşıyıcılar arasında kolay anında mesajlaşma, WhatsApp Messenger'ın ana özelliklerinden biridir.

 

Kullanımı kolay bir arayüz ile kullanıcılar aynı zamanda birkaç kişiyle bir grup sohbeti oluşturabilirler. Yerinde değilseniz, uygulama çevrimdışı mesajlarınızı kaydeder, böylece daha sonra onları okuyabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılar videolar, resimler ve hatta sesli notlar da dahil olmak üzere multimedya dosyaları gönderip alabiliyorlar. Uygulama bir SMS değişimi gibi çalıştığı ve kullanıcının adres defterinden entegre edilmiş telefon numaralarını kullandığı için ne iğne ne de kullanıcı adı gerektiriyor. Uygulama aynı zamanda kullanıcıların kişileri engellemelerine, konumlarını paylaşmalarına, e-posta geçmişlerini takip etmelerine, bildirim seslerini kişiselleştirmelerine ve diğer birçok özelliğe olanak tanır.

 

Whatsapp messenger özellikleri

WhatsApp Messenger, iPhone, Android, Symbian, BlackBerry ve Windows Phone sistemlerinde çalışan çapraz platform haberleşme ve mesaj alışverişi uygulamasıdır. Uygulama, uluslararası ölçekte farklı telefon operatörleri ve sistemleri kullanıcıları arasında kolayca anında mesajlaşmayı kolaylaştırıyor.

Bu makale, WhatsApp'ın bazı temel özelliklerini ve işlevlerini tanımanıza yardımcı olacaktır.

WhatsApp Özellikleri

İndirmek ve kullanmaktan tamamen özgür olmanın yanı sıra WhatsApp, çok kullanışlı ve rahat olmasını sağlayan bir dizi özellikleri bünyesinde barındırıyor.

WhatsApp, kullanıcıların bir kullanıcı adı veya parola oluşturmasını gerektirmez. Bir hesap oluştururken, kullanıcıların telefon numaralarını girmeleri gerekir. Telefon numaralarının kullanımı yalnızca bir ek güvenlik önlemi değil (sağlanan cep numarasına herhangi bir doğrulama kodu gönderilecektir) ayrıca kullanıcıların kişi listesini ve adres defterini yönetmesine yardımcı olur. Adres defterinize yeni bir kişi eklendiğinde, WhatsApp kişinin bir WhatsApp kullanıcısı olup olmadığını otomatik olarak algılar ve kişiyi ‘’Sık Kullanılanlar’’ listenize ekleyecektir.

Normal metin mesajlaşmasına benzer şekilde, WhatsApp kullanıcıların gerçek zamanlı olarak kişiyle sohbet etmelerini sağlar. Uygulamayı kullanmanın en büyük avantajlarından biri, kullanıcılar uluslararası görüşmelerle sohbet ettiğinde, ağ verileriniz kapalı olsa bile, herhangi bir genel WiFi ağını kullanarak ücretsiz iletişim kurabilmenizdir.

Standart metin mesajlarına ek olarak, WhatsApp kullanıcılarının medya dosyalarını (fotoğraflar, videolar, ses dosyaları vb.) göndermesine ve konumlarını diğer kullanıcılarla paylaşmasına izin verir. Uygulama, herhangi bir türe ait bir mesaj alındığında kullanıcıları uyarmak için bildirimler kullanır. Bu bildirimler, uygulama ayarlarında yapılandırılabilir.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Bilim-Teknoloji Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI