Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınYüz Tipine Göre Saç Kesimi ve Saç Modelleri - 14 Nisan 2017 Cuma

Tarih: 13-04-2017 23:47:59 + -


Bayanların en çok kararsız kaldığı konulardan biriside saç kesimidir. Bir çok kadın birisinde veya televizyonda görüp beğendiği bir saç modelini yaptırmak için koşa koşa kuaföre gitmişliği vardır. Ancak ne varki çoğu zaman hüsranla bitmiştir sonu. Bununda en önemli sebebi tabiki her yüz tipine göre saç modelinin yüz tipine göre değişiklik gösterdiğidir. Çünkü her saç modeli her yüz tipine uymaz. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz makalemizi okuyup ona kendi yüz tipinize göre bir saç.modeli seçmenizdir.


Yüz Tipine Göre Saç Kesimi ve Saç Modelleri - 14 Nisan 2017 Cuma

Bayanların en çok kararsız kaldığı konulardan biriside saç kesimidir. Bir çok kadın birisinde veya televizyonda görüp beğendiği bir saç modelini yaptırmak için koşa koşa kuaföre gitmişliği vardır. Ancak ne varki çoğu zaman hüsranla bitmiştir sonu. Bununda en önemli sebebi tabiki her yüz tipine göre saç modelinin yüz tipine göre değişiklik gösterdiğidir. Çünkü her saç modeli her yüz tipine uymaz. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz makalemizi okuyup ona kendi yüz tipinize göre bir saç.modeli seçmenizdir.

 

Yüz tipine göre saç kesimi özellikle son yıllarda çok popüler olmuştur. Bu da her zaman daha iyiyi ve güzeli bulma ihtiyacından ortaya çıkmıştır. Şimdi tek yapmanız gereken elinize bir ayna almanız ve aşağıda sizler için yazmış olduğumuz yüz tiplerinden hangisinin sizinkine uygun olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Belirledikten sonra o yüz tipine göre hangi saç modeli daha uygunmuş öğrenmek için yazımızın devamını okumanız yeterli.

 

Yüz tipinizi belirledikten sonra aşağıda yazılanlara dikkat ederek sizde kendinize en çok yakışan saç kesim modelini belirlemiş olursunuz. Tek yapmanız gereken vereceğimiz ince tüyolara dikkat etmelisiniz.

Yuvarlak Yüz Tipleri: Yuvarlak yüz hatları için önerilen saç tipi yüzünüzü ovalleştirecek tipteki saç modelleridir. Yani başın üzerinde hacimli olan saç modelleri sizin için ideal denilebilir. Asimetrik saç kesim modellerinide deneyebilirsiniz. Ayrıca omuz hizasındaki saçınızın çeneden aşağıya doğru kat kat kestirerek sizin için ideal bir saç kesim modeli elde edebilirsiniz.

 

Oval Yüz Tipleri: En şanslı yüz tipleridir. Birçok saç modeli bu tip yüze uygundur. Ancak bu yüz tipleri için en ideal saç kesim modeli saçlar omuz boyunda, hafif dağınık ve dalgalı şekilde olan saç kesimidir.

 

Kare Yüz Tipleri: Kare yüz tipi için en ideal saç kesim modeli uzun ve hafif dalgalı saç modelleridir. Omuzdan üstü düz altı ise dalgalıda kullanılabilir. Ancak sakın tümünü düz tercih etmeyin aksi halde yüzünüz normalden daha uızun görünür.

 

Kalp Şekildeki Yüz Tipleri: Eğer yüzünüzün alt kısmı dar ve üst kısmı normalden genişse yüzünüz kalp şeklindedir demektir. Yani elmacık kemikleriniz fazla çıkıktır. Bu yüz tipleri için ise en ideal saç kesim modeli çene hizasına kadar düz indirip altını olabildiğince dalgalı yapmak. Bunun amacı yüzünüzde bir oran yakalamaktır. Ayrıca kahkül veya percemle de orantısızlığı gizleyebilirsiniz.

 

Elmas Oval Yüz Tipleri : Elmas ve oval bir yüz tipine sahipseniz saçınızın katlarını azaltmanızda fayda var. Yuvarlak ve çok katlı kesimler size pek uygun olmazlar. Saçlar uzun, kulak hizasında dalgalı, ve alt kısımları daha fazla dalgalı saç tipleri tam size uygun saç kesim modelidir.

 

Tek yapmanız gereken yukarıdaki yüz tipinize göre bir tercih yapmaktır. Unutmayın her yüz tipinin kendine göre güzelliği vardır. Ve birkaç. taktikle bu güzellikleri ortaya çıkarabilirsiniz.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Magazin Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI