İmplant İşlemi

İmplant tedavisi genellikle eksik dişlerin tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Çene kemiğine yerleştirilen titanyum malzemeli vidalar sayesinde daha güzel bir görünüm ortaya çıkar. En büyük avantajı ise yanında bulunan dişlere hiçbir şekilde zarar vermemesidir. İmplant tedavisi yapılırken dişlerin çekilmesine gerek kalmadan işlemler çok daha rahat bir şekilde yapılır. Ancak kanal tedavisi gibi işlemler yapılacaksa da bu konuda doktordan gerekli bilgileri almak da fayda var.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İmplant tedavisi sırasında hastaya ilk olarak sedasyon verilerek işleme başlanır. İlk olarak doktor röntgen çeker ve buna göre bir tedavi yöntemi uygular. Dişlerin ölçüsü alındıktan sonra dental implant takılır ve diş eti de kapanmış olur. Ancak protez başlıklar ise daha sonra takılmaya başlar.

İyileşme süreci genellikle 3 ay olarak belirlenir ve bu durum hastaya göre de değişiklik gösterir. Ancak bu süreçte hasta rahatlıkla yemek yiyebilir. İmplantın yapılması nedeniyle hasta daha güvenli bir şekilde sosyal hayatına devam eder. Tedaviye başlamadan önce implant fiyatları 2020 olarak güncel fiyatlara da bakabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here